Куди піти в Каїрі: 7 ідей

Сім ідей чим зайнятися та куди піти в Каїрі, щоб відчути дух міста та поринути в його атмосферу.

Каїрський єгипетський музей 

Мабуть, це одне з найпопулярніших місць для відвідування серед туристів. Та це не причина для того, щоб проігнорувати його. Любителі історії давнього Єгипту будуть в захваті – мумії, саркофаги, статуї з дворців, папірусні шедеври. Все тут є. Та найголовніше для чого всі відвідують цей музей – справжня маска Тутанхамона, що виконана з чистого золота. Окрім маски в кімнаті представлені його прикраси та аксесуари. Музей великий, тож готуйтесь витратити на нього не менше двох годин. 

Даун-таун

Іншими словами – стара частина міста. Тут втрачаються уявлення про єгипетські однакові будиночки і здається, що гуляєш вузькими вуличками Іспанських містечок. Велика кількість зелені, дерев’яні стулки на вікнах, старі будівлі – все створює атмосферу комфорту та затишку. Лише маємо попередити, слідкуйте тут уважніше за своїми речами. До того ж, саме в цьому районі зосереджена велика кількість адміністративних будівель. Тож не дивуйтесь, якщо побачите попереджувальні знаки, що фотозйомка заборонена. Краще не ризикувати. Адже у випадку, якщо вас помітить поліція – можуть виписати штраф. Просто насолоджуйтесь тишею в серці Каїра. 

Ніл

Звичайно, що варто приділити увагу прогулянці вздовж головної річки Африки. Тут ви зможете знайти кафешки та місця біля річки для тихого відпочинку. Або орендуйте традиційний єгипетський човен – фелока, та проведіть приємно час, насолоджуючись видами на місто. Не упустіть можливість також прогулятись головним мостом міста Каср-ель-Ніл. 

Каїрська телевежа

Хто колекціонує види на місто з оглядових майданчиків – має піднятись на каїрську телевежу. Все теракотове місто, як на долоні. Висота вежі 187 м, тож будьте впевнені, щоб вид вас вразить. Окрім оглядового майданчика, на вершині знаходиться ресторан, що рухається з панорамним видом. Сама вежа розташована серед гарного саду, де можна спробувати солодку картоплю, купивши її у вуличних продавців. 

Хан Аль Кхалили або давній ринок 

Цей район вас шокує. Радимо відвідати його вдень, коли на вулицях більше туристів та поліції. Адже вечері насолодитись прогулянкою старими вулицями буде складно – весь час доведеться думати про особисті речі. Це не просто ринок – це справжнє риночне місто або риночний квартал. Це барахолка та фастфуд в одному місті. Це справжній колорит та фестиваль смаків та кольорів. Тут хочеться зупинятись біля кожної кафешки та кожного магазина в пошуках ідеального та дешевого палароїду, вінілових пластинок чи срібних виделок. Тут заховані справжні скарби та китайський непотріб. А якщо правильно заблукати, можна знайти цікавий музей сучасного мистецтва, захований від очей сотні туристів. Питайте місцевих – вони направлять. 

Фото Mariam Soliman

Каїрська цитадель 

Ця могутня споруда вражає своїми масштабами. Її будували для створення міста в середині Каїра. Та це не вдалось. Зараз на території цитаделі музеї, можна насолодитись прогулянкою всередині та видом на столицю Єгипту. 

Мечеть Ібн Тулуна 

Ще одне відоме та туристичне місце в Каїрі. Та краще це побачити на власні очі. Затамуйте подих та насолодіться прогулянкою по її широкими та просторими майданчиками. До речі, саме в цій мечеті знімали епізоди бондіани. Тож відчути себе героєм пригодницького кіно досить нескладно. 

Каїр неймовірно великий. Його масштаби розумієш, коли лише підлітаєш до аеропорту. Проте атмосферність та неповторність міста важко описати. Будьте готові до гучних доріг, пилу та спеки, вуличних атмосферних крамничок та гостинних місцевих. Звичайно, що ми радимо користуватись не публічним транспортом, а таксі – тим паче, що воно тут дешеве. Проте, будьте впевнені, зрозумівши та відчувши всю атмосферу міста з усіма його недоліками, ви не зможете з ним попрощатись ще дуже довго.

Головні правила самостійних мандрівок Єгиптом