Куди поїхати на один день з Братислави?

Чому саме Братиславу слід обрати відправною точкою для коротких подорожей? По-перше, це відносно недороге місто. А по-друге – дуже вдало розташоване, адже до сусідніх країн звідси рукою сягнути. Від австрійського кордону її відділяють лише 4 км, а від угорського – 13 км. Ідеальна локація для того, аби зранку поїхати до сусіднього міста чи містечка, а ввечері повернутись назад, загалом витративши на дорогу близько двох годин. Але до яких саме міст та містечок варто навідатись, потрапивши до Братислави? Про це й розповімо далі.

Ви можете поцікавитись, навіщо звідси взагалі кудись виїжджати. Річ у тім, що Братислава – місто дуже гарне й цікаве, проте невеличке. Його історичний центр має обмежену площу й оглянути його можна за 2-3 години. Залишок дня можна витратити на дослідження популярних у туристів пам’яток, проте їх тут теж не дуже багато. Це президентський палац, поруч з яким є гарний парк, є декілька діючих костелів з цікавою архітектурою, також пагорб Славин з монументом, що його було встановлено в пам’ять визволителям Братислави від ворога у Другій Світовій війні. Власне, на цьому перелік пам’яток й закінчується, тому оглянути їх можна за один день. Можливо, ще день можна присвятити знайомству з місцевою кухнею. Але ж чим займатися далі, якщо ви приїхали до Братислави не на вихідні, а під час тривалої відпустки?

Авіаквитки з України до Братислави
✈️Київ — Братислава від €20 в один бік
✈️Львів — Братислава від €20 в один бік

Відчути себе мандрівником

Якщо до Братислави ви потрапили під час тривалої відпустки, обов’язково слід скористатися з її унікального географічного положення. Дивіться самі. Місто межує відразу з трьома країнами – Чехією, Австрією та Угорщиною. Й не просто межує, а знаходиться максимально близько до їхніх кордонів. Тому для подорожей між країнами вам навіть не обов’язково користуватися автобусом чи поїздом, достатньо буде й велосипеда. На якому за півгодини можна доїхати з району Петржалка (Petržalka) до австрійського містечка Kittsee, аби побачити охайний палацово-парковий комплекс та шоколадну фабрику. На тому ж самому велосипеді можна потрапити до австрійської садиби Шлосс Хофф (найкраще виїжджати з району Devinská Nová Ves). Якщо ж послуговуватися іншими видами транспорту, кількість цікавих місць для одноденних подорожей збільшується в декілька разів.

Лише за один день

Подорожі одного дня набувають все більшої популярності, адже туристи оцінили комфортність таких поїздок. Ви просто обираєте місто з хорошою туристичною та транспортною інфраструктурою, де можна зупинитися в зручному готелі. Декілька днів присвячуєте цій локації, а потім починаєте відвідувати сусідні міста, витрачаючи на кожне не більше одного дня й ввечері повертаючись до готелю. До того ж такі мандрівки можуть бути цілком бюджетними, якщо правильно обрати напрям та вид транспорту.

Існує декілька способів виїхати за межі Братислави. Перший – орендувати автомобіль в офісі місцевого чи міжнародного рентал-агентства. Орендований автомобіль, звісно, дає певний рівень свободи пересування й можливість побачити більше. Але не всі мають водійські права міжнародного зразка, вартість оренди порівняно висока, а ще у старих історичних містах нерідко існують проблеми з паркуванням. Тож оптимальнішими залишаються другий та третій способи – поїзд й автомобіль.

Автобуси – досить непоганий варіант, оскільки вартість квитків невисока, а розклад руху зручний для туристів. Головний автовокзал Братислави знаходиться майже поруч зі Старим містом, але так не у всіх містечках. Часто його винесено на край міста, тому доводиться витрачати більше часу щоб дістатися до цікавих історичних об’єктів.

Залізничне сполучення в Європі загалом розвинуте дуже добре, й Словенія не стала виключенням. Потягом з Братислави можна дістатись до кожного великого міста й навіть відносно невеликих селищ. У місті є декілька залізничних вокзалів, але туристу знадобляться лише два – головний вокзал Hlavná stanica та вокзал ŽST Petržalka (železničná stanica Petržalka). З другого вокзалу йдуть поїзди у напрямку Відня та повз міста Нижньої Австрії. Придбати потрібний квиток можна в будь-якій касі.

Як дешево подорожувати Європою потягами та автобусами

Обираючи потяги у якості головного транспорту, слід пам’ятати про наступні особливості словацької залізниці:

  1. Придбаний квиток залишається дійсним протягом доби й діє для всіх поїздів обраного напрямку. Це зручно, адже навіть якщо ви запізнились на один потяг, все одно зможете поїхати на іншому.
  2. Оскільки квиток продають не на конкретний потяг, а на напрямок, то не завжди вдається зрозуміти, який саме підходить вам. Тож бажано відразу поцікавитись, о котрій годині та з якої платформи відходить найближчий потяг.
  3. На платформі потяг стоїть 1-2 хвилини, тому немає потреби приїжджати на вокзал раніше, якщо ви вже придбали квиток.

🚆 Забронювати квитки на потяг — Rail Europe
🚌 Пошук автобусів та потягів по Європі — omio.com

Тепер залишилось лише обрати, куди ж саме поїхати на один день з Братислави.

Відень, Австрія

Фото: Daniel Plan

Цей напрям не потребує якоїсь особливої презентації, адже столиця Австрії й так користується у туристів величезною популярністю. Найприємніше те, що з Братислави до Відня можна дістатися за годину: поїздом трохи довше, автобусом – швидше, але не так зручно. У Відні можна провести цілий день, не покидаючи історичного центру міста. Найперше, що варто зробити – прогулятися кільцем,  що оперізує все Внутрішнє місто Відня. В рамках своєї одноденної ознайомчої екскурсії Віднем можна просто гуляти центральними кварталами, роздивлятися будинки, заходити до невеликих кав’ярень, що трапляються дорогою й не відмовляти собі у солодощах (їхнє різноманіття вражає!).

Якщо гулятимете центром міста, обов’язково зазирніть до одного з найвеличніших соборів Європи – Штефансдому. Місцевий must have для туристів: піднятися ліфтом на вершечок Північної вежі, щоб з висоти 60 метрів оглянути місто й побачити гігантський дзвін вагою понад 6 тонн.

Чимало цікавого можете знайти за межами історичного центру, щоправда, дістатися інших локацій можна лише на метро. Наприклад, прекрасний віденський палац Бельведер, де можна милуватися не лише архітектурою, а й витворами мистецтва, адже його частину віддано Австрійській художній галереї. Головною її окрасою вважають зібрання робіт Густава Клімта.

Міста землі Бургенланд, Нижня Австрія

Фото: Christian Holzinger

Земля Бургенланд – мабуть, найпривітніша з усіх земель Австрії. Тут здавна займалися землеробством та виноградарством, дотепер зберігши старовинні традиції. В містечку Руст декілька разів на рік проводять фестиваль вина у найкращих традиціях подібних заходів: дегустують молоде й витримане вино, пригощають місцевими делікатесами, а місцеві виноградарі радо запрошують в гості туристів. За містом знаходиться невеличке, але дуже мальовниче озеро Нойзідлер Зеє, навколо якого особливо приємно гуляти влітку – тут завше прохолодне й свіже повітря. Влітку Руст складно сплутати з якимось іншим містечком завдяки тому, що майже всі димоходи місцевих будинків «прикрашені» гніздами лелек – тут їх стрічається особливо багато.

Містечко Кремз на Дунаї теж знамените, але не виноградниками, а абрикосовими садами. Щороку у червні тут проходить фестиваль збору врожаю абрикосів – не такий велелюдний, як фестиваль винограду у Русті, але дуже насичений та цікавий. На головній площі Кремзу діє ярмарок, де можна придбати будь-які продукти з абрикосів – від солодощів до алкогольних напоїв.

Айзенштадт – то столиця Бургенленду. Окрасою міста є величний палац графа Естергазі, оточений старезним парком. Цікаво буде прогулятися його центральною частиною з традиційною ратушею та декількома старовинними костелами. Влітку на міських клумбах Айзенштадту можна побачити пальми – їх навмисне висаджують щоліта, додаючи його вигляду екзотичності.

Брно, Чехія

Доїхати до чеського міста Брно з Братислави можна за півтори години, але буває дуже складно змусити себе повернутися назад, тому що тут є на що подивитися. Майже до всіх пам’яток Брно можна дістатися, якщо йти вулицею Гусовою. Вона огинає пагорб, на якому стоїть Старе місто. Власне, Брно дуже відрізняється від інших Чеських містечок. Про нього існує чимало цікавих легенд, а місцеві годинники відстають на годину від загальноприйнятого у Чехії часу.

Обов’язково потрібно відвідати величезну трикутну площу Свободи с Чумним стовпом. Від площі можна дійти до готичного костелу Святого Якуба, далі – Ратуша, площа Капуцинів та замок Шпільберк, побудований ще у XIII столітті.

Ледніце та Валтіце через Бржецлав, Чехія

Бржецлав – невеличке містечко на кордоні зі Словаччиною, назване на честь засновника – князя Бржетислава I. Найцікавіша з місцевих пам’яток – то старовинний палац, збудований у XVI столітті, який спочатку належав роду Жеротинів, а пізніше перейшов у володіння сім’ї Ліхтенштейнів. Замок вражає своїми розмірами й архітектурою, проте знаходиться на краю міста. Тому по дорозі до нього можна спочатку зазирнути до місцевої ратуші та костелу святого Вацлава, а залишок часу провести у замку.

Далі можна навідатися до двох замків неподалік, які внесено для Списку пам’ятників ЮНЕСКО – Ледніце та Вальтіце. Але краще спланувати свій час таким чином, щоб провести у замку Ледніце цілий день. На відміну від більшості середньовічних фортець тут дуже багато цікавих місць та заходів. У замку облаштували величезну оранжерею та вишуканий французький парк. А відразу за його стінами починається великий старий лісопарк, найстаріший у Європі. Влітку тут можна покататися на кінній упряжці чи поплавати річкою на кораблику. Ще поруч з палацом декілька разів на день проводять показові шоу з хижими птахами.

Шопрон, Угорщина

Угорське місто Шопрон знаходиться на відстані 6 км від Австрійського кордону, а від Братислави його відділяють 130 км шляху. Місто веде свою історію з римських часів, було значним торговим центром за часів Середньовіччя, тому має багату й різноманітну архітектуру. Шопрон називають містом-музеєм просто неба, а за красою архітектури прирівнюють до Будапешта. Найцікавіші локації тут – це Ратушна площа, старовинна Пожежна вежа, католицький храм з химерною назвою «Козина церква». А ще – безліч приватних садиб, кожна з яких виглядає мов справжній музей мистецтв.

Більшість туристів, що їдуть у цьому напрямку, окрім Шопрона намагаються потрапити до селища Фертед, що за 35 км звідси. Місцевий старовинний замок називають Угорським Версалем, й зовсім недарма.

Пієштяни, Словаччина

Пієштяни – чи не найпопулярніший з усіх словацьких курортів, до якого з Братислави можна дістатися за годину. Курортний сезон тут триває майже 5 місяців: розпочинається 1 травня, а закінчується в кінця вересня. Містечко невелике й дуже затишне, може похвалитись гарним історичним центром з пішохідними вулицями та розкішним міським парком. Та головною його окрасою є курортний острів з просторими віллами, куди приїжджають відпочивати та лікуватися. Попри те, що ці вілли здебільшого санаторного типу, сюди можна навідатися й на й один день: поплавати в привітному морі, подихати свіжим повітрям, помилуватися зеленими садочками.

Тренчин, Словаччина

Старовинне місто Тренчин заснували римляни ще у 179 році нашої ери, але знамените воно не римськими спорудами, а Тренчинською фортецею. Її побудували у 1069 році для захисту від загарбників на найвищому пагорбі, тому її видно здалеку. Аж до кінця позаминулого століття вона була діючою й залишалась найбільш неприступною фортецею країни. Зараз у ній облаштували цікавий історичний музей. Крім фортеці варто навідатися до центральної площі Тренчина, що її називають М’єровою. Дорогу від Братислави до Тренчина можна подолати приблизно за дві години.Куди поїхати на один день з Братислави?

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів

Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа