Куди поїхати недалеко від Черкас на вихідні

Черкаська область – це не лише прогулянки з екскурсіями в парку “Софіївка” чи Тарасова гора з її краєвидами. Разом із BlaBlaCar ми зібрали не менш цікаві місця поблизу Черкас, які ще мало відомі туристам: від буддійського храму до гетьманської столиці, від міста-привида до озера з бетонним дном. 

BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.

Храм “Білий лотос”: буддійська святиня в Україні

куди поїхати недалеко від черкас Храм “Білий лотос”: буддійська святиня в Україні

Щоб дістатися сюди, не потрібно навіть їхати з міста. Єдиний у Європі буддійський храм знаходиться в Черкасах. Прообразом святині став храм у Лаосі, упорядкуванням території займаються учні та члени громади. Цікаво, що для будівництва, яке досі триває, не застосовується техніка. 

У “Білому лотосі” вивчають давню філософію, займаються йогою та медитацією, опановують кунг-фу і тайський бокс. На території храму можна побачити давні скульптури, а також відвідати чайну церемонію. Якщо придивитися до скульптури Будди, можна помітити українські риси обличчя. Детальніше про все краще запитати екскурсовода. 

Як дістатися: храм знаходиться в Черкасах на узвозі Івана Франка, 4. 

Орбіта: місто-привид, яке ніколи не було заселене

цікаві місця поблизу черкас Орбіта: місто-привид, яке ніколи не було заселене
Фото: архів Ветер дует

Історія цього місця почалась 50 років тому з ідеї будівництва гідроелектростанції для місцевих хімічних підприємств. В Орбіті мали жити співробітники станції, але план так і не втілили в життя. Натомість вирішили будувати атомну електростанцію, та після трагічних подій у Чорнобилі від цієї ідеї теж відмовились. Відтоді Орбіта, як і Прип’ять, пустує.

Місто планувалось на 20 000 мешканців, але так і не було заселене. Нині там проживають люди, але лише в декількох будівлях. Вистачає й туристів, яким цікаві закинуті місця. Кажуть, що в місті є сходи, якими можна піднятися на дев’ятий поверх, але точне місцезнаходження невідоме з питань безпеки.

Як дістатися: автомобілем по трасі Р10 або автобусом до села Вітове, а потім трохи більше 3 км пішки. 

Читайте також: Готовий маршрут до Орбіти та що подивитися по дорозі

База “Водяники”: літній відпочинок на зимовому курорті

поблизу черкас на вихідні База “Водяники”

Не всі гірськолижні курорти пристосовані виключно для зимового відпочинку. Зокрема, база “Водяники” в Черкаській області. Покататись на підйомниках не вдасться, а от відпочити на природі з обідом у ресторані – запросто. На території бази є кілька закладів харчування, готельні номери, дерев’яні сауни. На березі ставка стоїть діюча дерев’яна церква, а поряд розташовані кілька млинів. 

Назва села Водяники зумовлена цілющими джерелами неподалік. Там можна не тільки попити води, а й скупатися в копанці. Було б добре оглянути краєвиди з підйомника, але інформація, чому база закрита на літній сезон, невідома. Сподіваємось, у майбутньому ситуація зміниться.

Як дістатись: автобусом із Черкас до села Водяники, автомобілем по трасі Н16 або T2403.

Долина річки Рось: природа у Хрещатику

Долина річки Рось біля черкас

Мальовничий куточок природи у селі Хрещатик Черкаської області. Саме тут річка Рось поєднується з Дніпром. Серед місцевих пейзажів – старі човни на березі, а також пляжі баз відпочинку. Добре тут залишитись на добу, спостерігаючи, як змінюються кольори протягом дня. Та й серпневий зорепад краще дивитись подалі від великих міст. Пікнік можна влаштувати на недіючій базі “Рось” неподалік.

Як дістатися: автомобілем по трасі Р10 або автобусом із Черкас через село Тубільці.

Заповідник “Чигирин”: побувати в гетьманській столиці

на вихідні поряд з черкасами Заповідник “Чигирин
Фото: архів Ветер дует

Чигирин – перша столиця Української козацької держави, тому відвідування заповідника буде особливо цікавим для тих, хто вивчає історію України. Ви побачите козацьку скарбницю, будинок гетьмана, музей Богдана Хмельницького. 

Своєрідним тренажером стануть 215 сходинок до Замкової гори. Колись там стояла Чигиринська фортеця, а зараз можна побачити вцілілий бастіон Дорошенка. Територія заповідника охоплює не лише Чигирин, ще до неї належать села Суботів, Медведівка та Стецівка. 

Як дістатися: автомобілем по трасі Р10 або автобусом із Черкас. Будьте уважні і перевіряйте робочі дні заздалегідь, оскільки понеділок може бути вихідним.  

Читайте також: Готовий маршрут по козацьких містах: Чигирин та Суботів

Тясминський каньйон: скелі, що надихали Пушкіна

цікаві місця біля черкас Тясминський каньйон
Фото: we.org.ua

Гранітним скелям каньйону у Кам’янці більше 2 млрд років, саме через них місто отримало свою назву. Він не такий відомий, як Буцький, але теж вабить туристів. Скелі каньйону сягають 15 м у висоту, а особливу цінність для науковців має реліктовий мох, що вкриває кам’яні брили.

Свого часу цю місцевість відвідували Олександр Пушкін та Петро Чайковський. На території каньйону навіть є скеля Пушкіна, на якій поет нібито писав свої вірші. 

Як дістатися: автобусом до міста Кам’янка або автомобілем по трасі Н16 та H01. 

Озеро Бучак: життя під шаром бетону

Куди поїхати поблизу черкас Озеро Бучак
Фото: архів Ветер дует

Історія виникнення озера на місці села Бучак досить сумна. У 1984 р. у зв’язку з будівництвом Канівської гідроелектростанції довелося виселити частину мешканців, викорчувати дубовий ліс та залити бетоном значну територію, порушивши екосистему. Через два роки, після аварії на ЧАЕС, проєкт було зупинено, а в 1992 р. – заморожено через економічну неефективність.  

Блакитне озеро утворилося на місці нижнього котловану електростанції. Воно має глибину 30 м і, що найцікавіше, самоочищується за рахунок природних джерел. У ньому водиться риба, а пейзажі навколо приваблюють любителів усамітненого відпочинку. 

Як дістатися: автомобілем по трасі Р10 або автобусом через Канів та селище Студенець.


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти