Куди поїхати недалеко від Івано-Франківська

Куди поїхати недалеко від Івано-Франківська поближче до природи? Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день поблизу Івано-Франківська: мальовничі ріки, озера з блакитною водою, каньйони та водойми. В усі місця можна потрапити громадським транспортом, велосипедом (деякі) або автомобілем. Якщо немає власного автомобіля, можна орендувати від 400 грн/доба.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Галицький національний природний парк

Галицький національний природний парк

Найближчий до Івано-Франківська природний парк, площею близько 14 тис гектарів. Свою назву він отримав від міста Галич на півночі, яке власне дало ім’я і цілому регіону ще з давніх часів. Через всю територію парку протікає величний Дністер, який є головною місцевою артерією, що живить його рослинний та тваринний світ. Окрім великої кількості рідкісних та червонокнижних видів, Галицький парк також може похвалитись власними печерами, карстовими скелями та озерами. Відкритий протягом цілого року, він є ідеальним місцем для відвідування любителями природи.

Як добратись до Галицького природного парку з Івано-Франківська:
Автомобілем понад 20 км на північ по трасі Н09. Або потягом можна доїхати до станції в місті Галич.

Стежка Довбуша, Яремче

Стежка Довбуша, Яремче куди поїхати неподалеко івано-франківська

Ім’я Олекси Довбуша добре відоме всім мешканцям західної України. Сьогодні на честь цього легендарного повстанця названа численна кількість об’єктів, один з них – це туристичний маршрут Стежка Довбуша, що бере початок і має кінець у м.Яремче. Цей шлях привабливий для туристів тим, що він не надто складний, пройти його можна приблизно за 4 години, а вражень при цьому набратись сповна. Стежка закільцьована, проте, можна імпровізувати і звертати по ходу куди заманеться, і захопливі краєвиди вам будуть гарантовані.

Як добратись до Стежки Довбуша з Івано-Франківська:
На авто понад 70 км на південь трасою Н09 до Яремче. Потяги, електрички та автобуси надають регулярне транспортне сполучення до м.Яремче щодня.

Читайте також: 2700 км свободи: Карпатами на авто

Курган Галичина могила, Крилос

Курган Галичина могила, Крилос

Цей курган є однією з найстаріших пам’яток всього регіону. Місце згадується у літописах близько 1 тис років тому, але розкопки знайшли залишки кераміки та зброї, датовані 6-10 століттями до нашої ери. Сьогодні там облаштовано музей, в якому представлені всі знайдені цінності та матеріали, в тому числі дерев’яний човен древніх людей. За однією з версій у кургані «Галичина могила» був похований засновник Галича, але підтверджень тому наразі немає. В будь-якому разі, це місце, де можна впритул наблизить до історії краю і дізнатись більше про найдавніші часи.

Як добратись до кургану «Галичина могила» з Івано-Франківська:
Автомобілем понад 20 км на північ по трасі Н09 до с.Крилос. Регулярні автобуси та потяги також доставлять вас до бажаного місця.

Манявський водоспад

Манявський водоспад знаходиться на території заповідного урочища Люблінець, і по праву може вважатись одним із найкрасивіших водоспадів України. Висотою 18 метрів, він знаходиться у каньйоні. Підійти до нього можна як зверху, так і знизу, фотографії будуть що так, що так неймовірно красивими. Спеціально для туристів був розмічений маршрут від центра с.Манява, який складає близько 5 км. Але їх однозначно варто подолати, щоб насолодитись міццю водоспаду, та наповнитись його енергією.

Як добратись до Манявського водоспаду з Івано-Франківська:
Автомобілем на південь по трасі Н09 до с.Підгір’я, потім по дорозі Р38 до с.Солотвин і звернути на Маняву, далі пішки. Автобуси ходять регулярно до с.Манява, звідти близько 5 км пішки.

Скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша», Бубнище 

Скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша», Бубнище  куди поїхати з івано-франківська

Ще одна пам’ятка, названа на честь легендарного лідера опришків, – масив з незвичної форми каменів, що має вигляд як природна фортеця. Власне, за деякими версіями істориків тут були оборонні укріплення повстанців у минулі часи. Сьогодні ж місцина манить своїм незвичним виглядом, якщо піднятись на якусь зі скель, можна відкрити чудесні карпатські краєвиди. Приваблює комплекс і альпіністів, адже тут є всі умови для скелелазіння. Крім того, тут облаштовано колибу, де можна смачно поїсти, насолодившись красою скель. Словом, кожен може знайти у «Скелях Довбуша» щось для себе.

Як добратись до комплексу «Скелі Довбуша» з Івано-Франківська:
На авто близько 90 км на захід по трасі Н10 до с.Бубнище, далі майже 4 км пішки.

Читайте також: Забута спадщина Львівщини: покинуть костели та палаци

Село Вигода, карпатський трамвай, Мізунські водоспади

Село Вигода, карпатський трамвай, Мізунські водоспади

В селі Вигода можна знайти унікальний музей з інтерактивними експозиціями, присвячений життю місцевих мешканців, та зокрема лісопереробній промисловості, що була основою тутешньої діяльності. В музеї можна побачити макет вузькоколійки та старий паровоз, які використовували при деревообробці. На кілька кілометрів на південь за селом Новий Мізунь на річці Мізунка є свої водоспади, які приваблюють туристів з усієї округи. Біля водоспадів навіть облаштовано кемпінгове містечко, щоб тут можна було зупинитись на ночівлю.

Село Вигода, карпатський трамвай, Мізунські водоспади
На авто близько 70 км на захід по трасі Н10 до с.Долина, звідти звернути на дорогу Р21 до с.Вигода.

Печера «Думка»

Неподалік від села Одаїв є цікаве місце для любителів підземелля. Печера з цікавою назвою «Думка», не дуже глибока, довжина ходів близько 170 метрів. Вона досить проста для пересування, ходи в ній широкі, тож якогось спеціального обладнання чи великого досвіду для неї не потрібно. Зате відчути таємничість і похмурість печерної атмосфери можна сповна. Вік печери сотні тисяч років, тут були знайдені сліди зупинки древніх племен, тож можна сказати, що вона є популярною серед людей вже дуже давно.

Як добратись до печери «Думка» з Івано-Франківська:
Автомобілем на схід по трасі Н18 до с.Клубівці, потім звернути на дорогу Р20 до с.Озеряни, і повернути на північ до с.Одаїв.

Читайте також: Водоспади України, які варто побачити

Острів Інь-Янь, Дністровський каньйон

куди поїхати на вихідні поблизу івано франківська острів інь янь

Трохи незвичне місце, виходячи з його назви, як для Івано-Франківської області. А точніше воно розташоване на межі з Тернопільською областю, не території Дністровського каньйону. Проте, варто просто подивитись на карту, як одразу стане зрозуміло, чому цей острів отримав таке ім’я, адже його форма дуже нагадує саме древній східний символ. Острів утворився не так давно, лише в 60-х роках минулого століття, але вже представляє однозначно варте для відвідування місце. До слова, зовсім поруч з островом знаходиться Джуринський водоспад та Червоногірський замок, тож можна влаштувати собі цілий тур по місцевим красотам.

Як добратись до острова Інь-Янь з Івано-Франківська:
Їхати на авто по трасі Р20 на схід до м.Городенка, звідти повернути на північ, перетнути Дністер і доїхати до с.Литячі. Регулярні автобуси ходять лише зі сторони Тернополя.

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди