Куди поїхати недалеко від Полтави: цікаві місця Полтавської області

Гоголівські “Ніч перед Різдвом” та “Сорочинський ярмарок” асоціюють Полтавщину з українськими народними традиціями. Сюди їдуть смакувати галушки, дегустувати мед та вправлятися в гончарній майстерності. Разом із BlaBlaCar ми знайшли більше місць поблизу Полтави для допитливих мандрівників: від колоритного хутора до музею весілля, від металевого мосту до гори, яка щороку зменшується. 

BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.

Великі Будища: музей українського весілля 

куди поїхати недалеко від полтави Великі Будища: музей українського весілля цікаві місця

Поїхати на Полтавщину, щоб… одружитися! Місцевий сільський клуб з 2008 року функціонує як музей весілля, в якому можна не тільки ознайомитися з українськими весільними традиціями, а й взяти шлюб. 

Скриня нареченої, численні весільні вбрання різних років, рушники для молодих – кожен експонат музею має свою історію, яку продовжують наші однолітки. 

Якщо ви вже одружені або поки що не маєте такого наміру, візьміть участь у театралізованій постановці. Відчуйте дух українських традицій! Працівники музею зважають на загальний настрій групи і підлаштовують сценарій залежно від залученості гостей. Їжа та напої справжні, переконайтесь самі. 

Як дістатись: автомобілем по трасі Н12 до села Великі Будища або автобусом із Полтави. 

Читайте також: Куди поїхати недалеко від Житомира на вихідні

Градизьк: гора Пивиха

цікаві красиві місця полтавської області гора Пивиха куди поїхати на машині на вихідні

Цікаве, але небезпечне місце для літнього відпочинку – піщана гора Пивиха на березі Кременчуцького водосховища. Мальовниче місце на висоті 169 м над рівнем моря, яке приваблює туристів схожістю ландшафту з Кримом. 

Замість скелястих брил ви побачите насип із глини та піску, вкритий зеленню та деревами. Вода на узбережжі розмиває глину, і щороку Пивиха стає меншою десь на 7 м. Понад 600 м гори вже було розмито, а численні зсуви, викликані підтопленнями, становлять небезпеку для туристів. Плануючи відпочинок, будьте дуже уважні, та не ставте намет біля самого підніжжя гори. Влаштуйте прогулянку на вершині, подивіться на залишки фундаменту старої церкви або знайдіть місце, щоб порибалити. 

Як дістатися: автомобілем із Полтави в напрямку Кременчуцького водосховища по трасі E584/М22 або автобусом до селища Градизьк. 

Хомутець: маєток Муравйових-Апостолів

цікаві місця полтавської області Хомутець: маєток Муравйових-Апостолів на машині на вихідні

Будівля з багатою історією, якій так і не судилось стати музеєм. Маєток Муравйових-Апостолів ще називають садибою декабристів, адже свого часу в ній проживали люди, які вимагали пом’якшення кріпосного права та відсторонення царя. Перший власник маєтку – гетьман Данило Апостол, а далі розвивав будівництво Іван Муравйов. 

Сучасний вигляд маєтку складно назвати доглянутим, однак залишки стін досі нагадують про визначне історичне минуле будівлі. Тут відбувалися палацові перевороти, а в радянські часи, після невдалих спроб перетворити маєток на музей, численну кількість експонатів було викрадено. 

Туристи їдуть до цього місця, щоб зробити фото на фоні закинутого палацу, оточеного величезним парком. Досі зберігся тристовбуровий дуб, посаджений Іваном Муравйовим на честь своїх трьох синів. З іншого боку, адреналіну додають покинуті стіни будівля, які щомиті можуть обвалитися. 

Як дістатися: автобусом із Полтави або автомобілем по трасі Т1733 до села Хомутець. 

Кременчук: Крюківський міст

куди поїхати недалеко від полтави Кременчук: Крюківський міст на машині що подивится
Фото: Slovyagin Bogdan

Брат-близнюк мосту в Канзас-Сіті, США, збудований для одночасного руху автомобільного та залізничного транспорту, а також пропуску водного транспорту.  За необхідності центральна частина мосту піднімається догори, щоб під ним могли пройти судна.

Зовнішній вигляд мосту захоплює погляд не лише своїм зовнішнім виглядом. Під час піднятої центральної частини автомобільний рух не перекривається і міст продовжує функціонувати. З нього можна побачити краєвиди на місто, зокрема на міський пляж та острови поблизу.  

Як дістатися: автомобілем по трасі E584/М22 або автобусом із Полтави до Кременчука. 

Читайте також: 9 мостів України, які варто побачити

Решетилівка: ткацька майстерня

Решетилівка: ткацька майстерня куди поїхати недалеко від Полтави полтавська область
Фото: ukrainer.net

Гобелени для знаті від майстринь із Решетилівки відомі з 1905 року. Це не просто ткані вироби ручної роботи, це витвори мистецтва, які створювались в єдиному екземплярі. 

Традиції українського килимарства збережені й досі, штучне (по кількості) виробництво тут цінується значно вище масового. У Решетилівці немає гонитви за кількістю проданих килимів, на перший план тут виходить натхнення у поєднанні з мистецтвом. 

У майстерні можна дізнатися про деталі створення кожного килима, поспостерігати за процесом, а також придбати готові вироби. Попереджаємо, ціни на килими ручної роботи досить високі, але після ознайомлення з тонкощами виробництва стає зрозуміло, що така вартість виправдана. 

Як дістатися: автобусом із Полтави або автомобілем по трасі Е40/М03.

Читайте також: Куди поїхати недалеко від Миколаєва на вихідні

Опішня: кераміка, відома у світі

куди поїхати на вихідні з полтави Опішня: кераміка на машині

Засилля низькопробних глиняних та керамічних виробів на численних ринках України відволікає від справжньої цінності ручної роботи. Відвідайте Опішню – і все стане на свої місця. На території в 7 га зібрано понад 30 тисяч експонатів, зроблених із глини та кераміки, а також збережено столітню школу, де навчали гончарській майстерності. 

Нині музей в Опішні має статус національного. В ньому проводяться численні виставки та інші заходи з популяризації української традиції гончарства. Радимо не обирати одну екскурсію, а відвідати всі сім. Кожна садиба – окремий музей зі своєю історією. Подивіться, як працювали і працюють майстри, спробуйте власні можливості на гончарному крузі.    

Гончарі рахують свої вироби душами. Вважаємо, що недарма. 
Як дістатися: автобусом із Полтави самостійно або у складі екскурсійного туру. Автомобілем по трасі Н12.


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти