Куяльницький лиман перефарбувався у червоно-рожевий колір

Незвичне природне явище можна спостерігати на Куяльницькому лимані, який перефарбувався у червоно-рожевий колір, а береги водойми стали білими.

Про це повідомляє ТСН.

Експерти пояснюють, що нічого дивного тут немає, воду пофарбувала посуха. До того ж збіглись кілька обставин.

Це рівень води, це концентрація солі в лимані і температурний режим. Коли це все збігається, то мікроорганізми, присутні в лимані, отримують цей пігмент – у них виробляється і колір рожевий“, – говорить еколог Сергій Гуцалюк.

Крім того, під час спуску до лиману можна відчути ще одне рідкісне явище. Наразі у берегів Куяльницького лиману – багато солі, яка утворюється від різкого випаровування вологи.

Як сніг. Незвично взагалі. Два тижні тому я купалася і взагалі не було цього білого“, – говорить одеситка Анна Домаскіна.

Водночас в такого незвичного видовища є і зворотна сторона. Лиман дуже обмілів, подекуди рівень води досягає декількох сантиметрів. За словами екологів, все повинні виправити дощі. Тоді сіль і рожева вода лимані зникнуть, а повноводним він стане ближче до зими, коли відкриють шлюз з моря і вода потече в водойми.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.