Культурна весна в Європі: 20 концертів, фестивалів та виставок

Ми знаємо, як важко буває планувати культурне дозвілля за кордоном. Треба або завчасно моніторити виставочні та концертні простори, або вже на місці шукати події. Перший варіант віднімає купу часу. Другий — включає можливість провтикати все найцікавіше. 

Ми допоможемо тобі. Ось календар подій, на які варто потрапити в Європі весною 2020. В програмі 8 міст і 20 івентів з датами та локаціями. 

Прага: Енді Воргол, Сальвадор Далі та хардкор

MeetFactory

В столиці Чехії, в Central Gallery ти побачиш роботи двох чи не найвідоміших художників ХХ століття. Суп Кембел, і портрети Мао Цзедуна в іконічному вже стилі поп-арту Енді Воргола та сюрреалістичний живопис Сальвадора Далі. Обидві експозиції постійні, то ж можеш відвідати їх і у квітні, і в травні. 

8-го березня на майданчику MeetFactory зіграє чарівно сумний пост-панк дует Lebanon Hanover. 27-го березня в Holešovice Exhibition Grounds відбудеться масштабний хардкор концерт Devastator Hall. А 24-го травня в Lucerna Music Bar приїдуть рокери The Subways. 

Німеччина: Нік Кейв, Пікассо та техно 

Весна в Берліні буде щедрою на концерти та мистецькі проекти. 

  • 25.04 – в   Verti Music Hall дадуть концерт Foals. 
  • 27.05 – в Mercedes-Benz Arena — Nick Cave & The Bad Seeds. 

В Berggruen Museum всю весну триватиме виставка графіки, живопису та скульптур Пабло Пікассо. 

Якщо набридло в Берліні — їдь до Мангейму. Там 4-го квітня розпочинається концерт техно Time Warp 2020. Організатори обіцяють 19-годинний досвід музики, світла та візуального мистецтва на 6-и сценах. 

В Дортмуті 30-го квітня стартує фест електронної музики MAYDAY. Як зауважує команда: тут найбільш екстравагантні та гедоністичні рейви з 91-го року. 

Італія та Іспанія: сучасний інді- та важкий рок 

В теплих країнах восени з концертною активністю не так активно, як західній Європі. В Мадриді 1-го березня виступить американський репер Ghostemane, який поєднує хіп-хоп, метал та шарм чорної магії в сценічному образі. 

  • 4-го березня вже в Мілані відіграють концерт Cage the Elephant — альтернативщики з Кентукі. 
  • 14-го березня варто потрапити на концерт дрім-поп бенду з Нью-Йорку DIIV.

Переміщуємось в Барселону. 5-7 березня в Барсі пройде молодіжний фестиваль електронної музики ABROADFEST. Подія єднає студентів з Іспанії та інших країн. В лайн-апі: Zeds Dead, Gryffin та Mike Williams. 17-го березня відіграє концерт американський артист Sam Lewis. Поціновувачі важкого року зможуть відірватись на Lamb of God 14 квітня, а 1-го травня — на Machine Head

Польща: сучасне мистецтво і рок

У Варшаві до 3-го травня в просторі Ujazdowski Castle триватиме вистава Bik Van der Pol: Far too Many Stories to Fit Into so Small a Box. Це мультимедійний проєкт, створений з артефактів, фотографій, відео та перфомансу. В галереї сучасного мистецтва Zacheta до 8-го березня триватиме експозиція графіки з колекції інституції. 

29.05 в клубі Proxima відбудеться концерт молодого бенду Shortparis. 17-19.04 пройде фестиваль індустріальних та експериментальних мелодій Revive Festival. А 30-го квітня в просторі Hydrozagadka зможеш послухати пост-панк від She Past Away. 

3 лайфхаки в першому євротурі 

З цим графіком ти можеш кататися Європою від березня до травня. А щоб не витратити на відпустку всі кровно зароблені, запам’ятовуй прості правила: 

  1. Шукай вписку щонайменше за місяць до поїздки на Couchsurfing
  2. Між містами однієї країни або прикордонними містами двох пересувайся на Flixbus. З Берліна до Дортмунда можна доїхати за €12. Квитки краще купувати за 3-4 тижні до поїздки. 
  3. Спробуй зробити прес-карту. Статус журналіста дає безкоштовний прохід в музеї, галереї та на концерти при завчасній акредитації. Перед туром постарайся влаштуватись хоча б на фріланс в якесь видання, напросись до друзів-журналістів, створи свій блог)

P.S. якщо перерахованих культурних подій тобі не вистачає — перевір ще матеріал по європейським фестивалям 2020.


Прості лайфхаки для бюджетних подорожей

Заощаджуємо в подорожах не втрачаючи в комфорті