Made in China: копії міст та туристичних пам’яток у Китаї

Усі знають, що у Китаї виготовляють безліч реплік різних брендових речей — від одягу до дорогої техніки. Але виявляється, що у Китаї також роблять копії цілих міст, країн та всесвітньо відомих туристичних пам’яток. 

Париж

Місто Тяньдучен

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Париж
Фото з сайту blog.ilp.org

Недалеко від Шанхая намагались відтворити Париж. У центрі — копія Ейфелевої вежі, просторі вулиці, площі, фонтани та невисокі білі будинки. А навколо — житлові квартали зі звичними для Китаю багатоповерхівками. Але, на жаль, місто майже порожнє, тому що житло виявилось занадто дорогим і неподалік вже є великий мегаполіс.  

Селище Гальштат

Провінція Гуандун

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Гальштат
копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Гальштат
Фото з сайту onetwotrip.com

Гальштат — дуже мальовниче селище в австрійських Альпах на березі озера, пам’ятка ЮНЕСКО. У Китаї створити його точну копію, такого ж розміру, як і оригінал. На першому фото зображена церква у китайському Гальштаті, її побудували одну з перших у місті, адже це візитна карта селища. Загалом на будівництво копії витратили майже мільярд доларів. 

Читайте також: Жителі містечка Гельштат просять туристів не приїжджати

Florentia Village

Поряд з містами Тяньцзінь та Пекін

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Флоренція Венеція
Фото з сайту progettocmr.cc
копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Італія
Фото з сайту jingdaily.com

Щоб далеко не летіти, китайці також зробили собі маленьку Італію — Florentia Village, аутлет просто неба. Архітектура тут нагадує італійські міста, є фонтани, площі, навіть канали зробили як у Венеції. 

Holland Village

Шанхай

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Голландія Амстердам
Фото з сайту onetwotrip.com
копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Амстердам
Фото з сайту mytravels.asia

Holland Village — це стилізований під Нідерланди житловий район у Шанхаї. Китайці дуже старались відтворити тут атмосферу Нідерландів: будинки, як в Амстердамі, вітряки та канали. Не дивлячись на те, що до будівництва залучали нідерландських архітекторів, район все одно виглядає як копія та стоїть зараз майже порожній. 

Фальшивки, що збирають натовпи туристів

Thames Town

Передмістя Шанхаю

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Лондон
Фото з сайту onetwotrip.com

Цей житловий район у британському стилі побудували у рамках програми розселення густо населеного Шанхая: планувалось, що люди з центру будуть переїжджати у стилізовані передмістя. Архітектура Thames Town повна повністю скопійована з Великої Британії: вулиці з бруківкою, невеликі будинки та червоні телефонні будки. 

Сфінкс

Провінція Хебей

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Сфінкс
Фото з сайту thetimes.co.uk

У 2014 році у Китаї у тематичному парку, що належить кіностудії, з’явилась копія відомого єгипетського Сфінкса. Влада Єгипту навіть подала скаргу у ЮНЕСКО та попросила знести копію, після чого китайці спочатку частково демонтували статую, а згодом знову повністю її відновили. 

Тауерській міст 

Місто Сучжоу

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї Таурській міст
Фото з сайту dailymail.co.uk
копії міст та туристичних пам'яток у Китаї тауреський міст
Фото з сайту dailymail.co.uk

У 2012 році у місті Сучжоу побудували копію Тауерського мосту, що знаходиться у Лондоні. Копія заввишки більше за оригінал та має чотири вежі замість двох. Але з часом влада Китаю вирішила зробити міст більш китайським, фасад зовсім змінили і тепер він виглядає як на другому фото. 

Колізей

Макао

копії міст та туристичних пам'яток у Китаї колізей
Фото з сайту macaulifestyle.com

Копія відомого італійського Колізею знаходиться у Макао. Архітектурна репліка менша за оригінал і використовується для проведення концертів. 


Як виглядають порожні міста під час карантину

Неймовірні відео з дрону