спецпроект
Маршрут на травневі
з Києва до Одеси повз каньйони та фортеці
Попереду травневі свята та омріяні вихідні. Ідеальний час для подорожі Україною. Разом з автопрокатною компанією AVIS розробили маршрут з Києва на південь в пошуках цікавих місць. Маршрут розрахований на 4 дні, відправляємось з Києва в Одеську область, відвідуємо каньйони, палаци, морські узбережжя, фортеці та бурхливі пороги.

Ми пропонуємо вам сісти в автомобіль, якщо не у власний, то в прокатний і їхати в бік Одеси. Оренда автомобіля на 4 дні за акцією "Вікенд" від 75$

Вирушаймо!
План подорожі
День 1: Виїзд з Києва до Одеси
Каньйон в с. Буки та пороги на річці Південий Буг
День 2: Одеса
Прогулянка містом, цікаві одеські музеї та непопсові місця
День 3: Білгород-Дністровський
Знаменита фортеця, визначні місця Білгород-Дністровського, безлюдні пляжі та дельфіни
День 4: Зворотній шлях до Києва
Палац Курісів, Акктіввський та Арбузинський каньйони, музей ядерної зброї
ДЕНЬ 1
Виїзд з Києва, каньйони, кар'єри та прибуття в Одесу
Буцький каньйон
Відстань: Київ – Буки ~ 180 км
Час в дорозі: ~ 3 години
Для тих, хто їде з Києва, це місце стане першою зупинкою серед природних перлин України. Буцький каньйон знаходиться неподалік с. Буки, Черкаська обл. Ця місцевість колись належала польським магнатам, згодом тут побудували водяний млин, від якого залишились лише кілька стін, а ще пізніше на місці річки Гірський Тікич була побудована перша в Україні гідроелектростанція.

Це все факти. Найголовніше те, що може побачити тут ваше око! Гранітні скелі, шумний водоспад та бурхлива річка – важко уявити, що це все можна знайти на відстані майже 200 км від Києва. Зазвичай центральна частина користується популярністью, тож маємо підказку – якщо пройтися вздовж каньйону, можна зайти чимало безлюдних місць.
Підказка: після відвідування Бук краще повернутися на одеську трасу – так ви зекономите щонайменще півгодини дороги.
Мигія
Відстань: Буки – Мигія ~ 160 км
Час в дорозі: ~ 2,5 години
Це популярне місце для любителів активного відпочинку. Адже саме тут пороги та бурхливий потік річки Південний Буг створили ідеальні умови для рафтингу. Сюди приїжджають як новачки, так і професіонали. Школи рафтингу можна знайти прямо на місці, так само як і кілька готелів та кафе, де можна перекусити. Якщо екстремальні розваги в бурхливому потоці води не для вас, рекомендуємо відвідати гранітне озеро з водою неймовірно блакитного кольору. Це озеро, глибиною 40 метрів, утворилося на місці колишнього гранітного кар'єру. Серед місцевих ходять легенди, що на його дні лежить вантажівка. Так це чи ні, ми не перевіряли, проте точно можемо сказати, що вода там кришталево чиста. По дорозі до кар'єру можна піднятися на скелю, з якої відкривається гарний панорамний вид на долину річки. Трохи вище за руслом річки, де більш стрімкі потоки, ви знайдете добре збережену будівлю колишнього водяного млина 19 століття. Після відпочинку та прогулянки вдовж Бугу можна вирушати далі.

До вечора прибуваємо до Одеси, де можна зупинитися на ночівлю.
Прибуття в Одесу
Відстань: Мигія – Одеса ~ 230 км
Час в дорозі: ~ 3 години
ДЕНЬ 2
Прогулянка Одесою
Одесу не треба представляти. Вона відома вже не тільки в Україні, а і далеко за її межами. Дозвольте собі відпочити від столичних справ та насолодитись прогулянкою серед тихих вулиць захованих в тінях або неспішним рандеву вздовж моря. Програма мінімум – прогулятися вздовж моря, з'їсти фаршмак або рибу барабульку.

А якщо хочете і тут знайти, щось незвичайне – пропонуємо відвідати пансіонат ім. Чкалова. Вхід безкоштовний. На території пансіонату знаходиться напівзруйнована теплиця та одна з перших будівель пансіонату, а також чимало колишніх дач відомих жителів Одесі, які згодом використовувалися для потреб пансіонату. Тут зазвичай мало людей навіть в літній сезон і тому прогулянка особливо спокійна.
Рекомендуємо нарешті не оминути музеї Одеси – тут є на що подивитися. Наприклад, в Археологічному музеї (вул. Ланжеронівська, 4) можна побачити справжні давньоєгипетські мумії, предмети побуту древніх греків та римлян. Тут зібрана найбільша експозиція пам'яток Північного Причорномор'я і не тільки.

В Одеському музеї західного та східного мистецтва (вул. Пушкінська 3-а) можна знайти справжню перлину – картину Караваджо "Поцілунок Іуди". Окрім невеликої, потре гордої колекції італійських майстрів, експозиція музею може похвалитися полотнами Рубенса, Маньяско, Роквелла Кента та інших. Окремої уваги заслуговує інтер'єр музею, фотографії якого точно зірвуть джек-пот у вашому Instagram.
Якщо ви хочете побачити Одесу з зовсім іншого ракурсу – відправляйтесь на блошиний ринок, який працює щовихідних на вул. Староконній. Подібні місця – це справжні музеї одразу кількох епох: тут можна знайти предмети старовини, вінтажний посуд та аксесуари, згадати дитинство, роздивляючись ретро приставки та іграшки. Підказка: не забувайте торгуватися, ви ж в Одесі!
ДЕНЬ 3
Фортеця, пляжі та дельфіниПрогулянка Одесою
Білгород-Дністровський та Аккерманська фортеця
Відстань: Одеса – Білгород-Дністровський ~ 85 км
Час в дорозі: ~ 1,5 години
Наступна точка нашого маршруту Білгород-Дністровський. Доїхати сюди можна повз Затоку – відомий пляжний курорт Одещини. Одна з найвизначніших туристичних принад міста – Аккерманська фортеця, що була побудована в 14 столітті на місці давньоримського міста Тіра, залишки якого можна побачити перед фортецею. На відвідування фортеці рекомендуємо спланувати кілька годин – тут є на що подивитися, адже споруда, разом з її внутрішніми дворами та укріпленнями добре збереглися. Історія фортеці оповита легендами та цікавими фактами. Тут бував, що правда в засланні, Олександр Пушкін, саме тут поет почав писати свій твір "До Овідія". На одній зі стін фортеці можна знайти тетраксис – фігуру з 10 точок, які формують 9 правильних рівних трикутників. Зараз би це назвали арт-об'єктом, проте в середньовіччі друїди подібну фігуру вважали магічною та використовували у своїх обрядах. За іншою версією – це доказ того, що фортецю будували масони. Є й третє, більш практичне пояснення – це різновид сонячного годинника.

На території фортеці часто проводять фестивалі та історичні реконструкції, тож не зайвим буде перевірити перед візитом календар подій.

Окрім фортеці, в Білгород-Дністровському збереглося чимало історичних пам'яток. Наприклад, Вірменська церква. Колись їх було три та збереглась лише одна. Зараз тут проходять археологічні розкопки. Поруч з церквою зберігся Сарматський склеп III ст.
Лебедівка
Відстань: Білгород-Дністровський - Лебедівка ~ 55 км
Час в дорозі: ~ 1 година
Ця унікальна місцевість з кожним роком набуває все більшої популярності. Зараз тут будують готелі й можна залишитись на ніч, є й місця для кемпінгу з наметом. Привертає увагу ця місцевість завдяки своєму унікальному розташуванню – солоне морське повітря разом з ароматами хвої робить Лебедівку одним з кращих природних пансіонатів. Влітку тут можна спостерігати за дикими дельфінами. Для тих, хто зголоднів з дороги рекомендуємо місцевий ресторан «Шато Шафран», де смажать свіжовиловлену місцеву рибу. Ресторан біля лісу, від нього стежка веде до моря.

Ще більш незаймані пляжі, ніж у Лебедівці, в сусідньому містечку – Миколаївці, вони там кілометрові, майже безлюдні.

На зворотному шляху можна заїхати до центру культури вина в Шабо, прогулятися територією, відвідати виноробню з екскурсією та дегустацією.

Зупинитися на ночівлю можна в одному з готелів Затоки, тут ви знайдете номери на будь-який гаманець.
ДЕНЬ 4
Зворотний шлях до Києва: палац, каньйони та музей ядерної зброї
Палац Курісів
Відстань: Затока - Палац Курісів ~ 130 км
Час в дорозі: ~ 2 години
Поруч з Одесою заховане селище Курісове, що привабливе завдяки палацу Курісів. Замок намагались реставрувати онуки власників ще у радянські часи. Удар блискавки створив пожежу і до сьогодні замком, на жаль, ніхто не займається. Але зараз можна насолодитись тихою прогулянкою вздовж його стін та великим парком. Уявити масштаби палацу не складно! Адже збереглись майже всі будівлі того часу – палац та господарський корпус. Очевидці нам підказали, що недалеко від входу в садибу є невеличка страусина ферма

Якщо плануєте після відвідування садиби Курісів повертатися в Київ, не піддавайтесь спокусі скоротити шлях через село Петрівка – стан дороги на цьому проміжку жахливий. Найкращим варіантом буде їхати через Березівку.
Актівський та Арбузинський каньйони
Відстань: Курісове - Актове ~ 110 км
Час в дорозі: ~ 2,5 години
Якщо вам сподобалась ідея каньйонів – радимо звернути увагу на Актівський та Арбузинський. Знаходяться вони відносно поряд, тому можна встигнути зробити кілька селфі на обох локаціях. Заїжджати до каньйонів краще з села Трикрати і їхати до Актового. Дорога до каньйонів не з легких — приблизно 3 км з бруківки ще царських часів.
Музей ядерної зброї у Первомайську
Відстань: Актове - Первомайськ ~ 77 км
Час в дорозі: ~ 1,5 години
Для створення музею ядерної зброї була використана комплексна реальна інфраструктура бойової пускової установки тих самих ракет, що зіграли ледь не ключову роль у Холодній війні. Тут можна побачити воєнну техніку тих часів, спуститися в справжню ракетну шахту та натиснути ту саму кнопку "Пуск". Музей працює щоденно з 10:00 до 17:00. На відвідування музею рекомендуємо спланувати щонайменше 2 години.
Після відвідування музею, можна звертати на одеську трасу та повертатися в Київ.

Відстань: Первомайськ - Київ ~ 320 км
Час в дорозі: ~ 4,5 години
Про Україну, на жаль, мало знають навіть місцеві. Та все це можна виправити. І навіть простий вікенд на південь України може розширити світогляд та надихнути на робочій настрій!
Вартість прокату
А поки ви обмізковуєте запропонований нами маршрут, ми підрахували вам вартість прокату авто. Вигідніше орендувати на вихідні, наприклад, спеціальні тарифи AVIS «Вікенд» - авто на прокат з п'ятниці 8 ранку до понеділка 5 вечора – всі 4 дні за ціною трьох. Припустимо, авто групи «А» (Fiat 500) обійдеться в прокат на вихідні у 75 $ за 4 дні, пробіг безлімітний.

А це калькуляція інших груп авто в прокат на вихідні, ціна за всі 4 дні така:

Група «В»

Volkswagen Polo, Ford Fiesta, Skoda Rapid на механіці

90$
Забронювати
Група «С»

Volkswagen Polo, Skoda Rapid, на автоматі

.
99$
Забронювати
Група «D»

Ford Focus, Volkswagen Golf

.
117$
Забронювати
Група «E»

Volkswagen Golf, Toyota Corolla

.
144$

Забронювати
Орендувати автомобіль в Україні не так вже й складно. Читайте детальну інструкцію по оренді авто за посиланням.
Сподобався наш маршрут? Поділися з друзями!