Міста планети з найбільш екстремальним кліматом

Усі знають про екстремальні кліматичні умови Сахари, Арктики чи Амазонських лісів, але і там живуть люди. Є безліч міст на планеті, які постійно відчувають на собі силу природи та стійко все витримують.

Розповідаємо про найбільші міста, тисячі жителів яких, регулярно перебувають в екстремальних умовах, що зумовлені природою.

Найсухіше місто: Асуан, Єгипет

Єгипетське місто-курорт Асуан відоме своїми колоритними ринками, кафе, солодощами, а ще тут найменша щорічна кількість опадів. Дощ тут буває дуже рідко – близько однієї години на рік. Серденя кількість опадів становить лише 1,4 мм на рік.

Проте місто знаходиться на березі ріки Ніл, де зведені найбільші греблі Єгипту, тому в місцевих немає проблем з водою. Населення міста понад півтора мільйона осіб.

Найхолодніше місто: Якутськ, Росія

Кожного року понад 300 тис. жителів Якутська витримують екстремальні температури від -40 градусів Цельсія. Низькі температури тут починаються в жовні та тримаються до травня.

Крижане місто: Харбін, Китай

Харбін – найхолодніше місто Китаю зі суворим кліматом та населенням понад п’ять мільйонів осіб. Середня температура взимку -24 градуси. Проте це не завадило місцевим жителям створити найбільший льодовий фестиваль, що приваблює тисячі туристів зі всього світу.

Найвітряніше місто: Веллінгтон, Нова Зеландія

У Веллінгтоні швидкість вітру може досягати 29 км/год. Спеки в цьому місті не буває, але зато тут постійні шторми. Однак, місцеві жителі вже звикли жити з постійними вітрами, а місто здатне здивувати своїми визначними пам’ятками, парками та музеями.

Місто без сонця: Мурманськ, Росія

Окрім того, що Мурманськ також є одним з найхолодніших міст світу, тут близько 40 днів на рік взагалі не сходить сонце. Натомість 300 тис. місцевих жителів постійно спостерігають північне сяйво.

Місто з найбільшою вологістю: Маусінрам, Індія

Невелике індійське село Маусінрам в штаті Магхалая знаходиться посеред тропічних лісів. За рік тут випадає майже 12 000 мм опадів. Крім того, тут ніколи не буває жарко, тому що місто знаходиться в горах.

Найжаркіше місто: Ель Кувейт, Кувейт

В столиці Кувейту в середньому температура тримається на рівні 34 градуси, а влітку може підійматися до 45-47 градусів. Місцевий уряд навіть забороняє в літні місяці працювати на відкритому повітрі вдень. Населення міста становить 32,4 тис. жителів, разом з околицями — понад 1 млн жителів.

Читати також: Містичні, прокляті та загадкові місця світу, де туристам не місце

За матеріалами: TravelAsk


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.