МЗС Польщі пояснило, як діяти у разі відмови на повторний в’їзд в країну

Польські прикордонники почали відмовляти українцям у повторному перетині кордону.

Як пише ТСН, українцям, які в’їхали до Польщі після 24 лютого і підпадають під дію спецустави, яка передбачає можливість виїзду до 30 днів протягом 18 місяців і повернення, прикордонна служба в деяких випадках відмовляє у повторному в’їзді.

Закон, що був ухвалений у березні, передбачає, що особи, які в’їхали до Польщі з 24 лютого 2022 року та отримали тимчасовий захист, а потім залишили Польщу на термін до 30 днів, можуть вільно повернутися без втрати гарантованих законом прав. Такої самої позиції дотримується і МВС Польщі.

Водночас останнім часом почастішали випадки, коли українцям відмовляють у повторному в’їзду до Польщі. Прикордонники по іншому трактують закон та ухвалюють рішення на підставі Шенгенського кодексу. Він передбачає, що після закінчення 90-денного терміну перебування в Польщі потрібно чекати три місяці за межами шенгенської зони для повторного в’їзду.

МВС Польщі пояснює, що положення спеціального закону мають пріоритет над іншими документами. Тому українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, мають право на легальне перебування в країні протягом 18 місяців і можуть залишити країну на термін менш як місяць і повернутися.

Депутатка від партії Polska 2050 Ганна Ґілл-Пятек відреагувала на інцидент та закликала усіх, хто зіткнувся з проблемами на кордоні, посилатись на коментар МВС або безпосередньо зв’язуватись з його офісом.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.