На якій висоті літають пасажирські лайнери та що на це впливає

Попри те, що пасажири часто чують, як капітан говорить, що літак досягнув висоти 10 000 метрів і можна зняти ремінь безпеки, це не завжди є правдою.

То що ж впливає на вибір висоти, на якій летить пасажирський лайнер? На це питання спробували відповісти три пілоти пасажирських літаків.

Ідеальна висота

Пілот завжди бажає знайти оптимальну висоту, де літак буде летіти якнайшвидше, але витрачатиме найменшу кількість палива. Якщо авіалайнер летить високо, то опір знижується і літаку потрібно менше палива. Проте, з іншого боку, кисню для спалювання палива також стає менше, що впливає на потужність. Крім того, збільшення висоти вимагає більш тривалого підйому і більших витрат палива.

Визначення ідеальної висоти ґрунтується на характеристиках літака, його вазі та атмосферних умовах на момент польоту. Для більшості лайнерів ідеальна висота знаходиться між 9 000 і 12 000 метрів.

Авіадиспетчери

Кожна авіакомпанія має власних диспетчерів, які працюють в їх штаб-квартирах. Вони займаються контролем планування та перебігом польотів. Зокрема, відстежують місцеперебування літаків, їх стан та присвоюють кожному свій маршрут.

Повітряні дороги

В небі є свої повітряні шляхи, по яким здійснюють рейси пасажирські авіалайнери. Їх називають реактивними маршрутами, які використовують диспетчерські служби, щоб розвести літаки на певну відстань чи висоту, регулювати їх пересування і контролювати потік трафіку.

Інші природні та технічні чинники

Вибір висоти також залежить від низки природних чи технічних чинників. Наприклад, до таких належать – турбулентність, тривалість польоту чи напрямок рейсу.

Існує правило, що комерційні авіалайнери, що прямують на північний схід, схід чи південний схід, літають на непарних висотах (9 000 м, 11 000 м і т.д.), ті які летять у зворотних напрямках набирають парну висоту.

Читати також: Чому потрібно підіймати шторки ілюмінатора під час зльоту та посадки

За матеріалами: Travelask


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.