На Кіпрі відкриють для відвідувачів район-привид Вароша

Адміністрація Північного Кіпру планує відкрити з 8 жовтня закритий у місті Фамагуста район-привид Вароша (турецька назва Мареш).

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на турецькі ЗМІ.

“Ми довели роботи до визначеного етапу. Ми відкриваємо закриті узбережжя Марашу для нашого народу з четверга“, – заявив прем’єр-міністр Турецької Республіки Північного Кіпру Ерсін Татар.

Він додав, що відкриття Вароші сприятиме розвитку туристичного потенціалу Фамагусти. В районі здійснюватиме діяльність комісія з нерухомого майна, щоб забезпечити власникам, станом на 1974 рік, можливість відновити робочі місця та будинки.

Вароша (Мараш) – це закритий квартал міста Фамагуста, який до 1974 року був сучасним процвітаючим туристичним районом. Однак, після турецької інтервенції, місто перейшло під контроль Туреччини, а район Вароша було закрито. За роки він був повністю розграбований та зруйнований. Доступ до району мали тільки турецькі військові та персонал ООН.

Після турецької інтервенції в 1974 році, Кіпр було розділено на дві частини. Причиною військового втручання Туреччини став переворот в Нікосії, що мав на меті об’єднання з Грецією. Острів розділений на Турецьку Республіку Північного Кіпру та Республіку Кіпр. Місто Нікосія (столиця Кіпру) також розділена на дві частини.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.