На Львівщині покажуть театральну виставу в закинутому костелі

У селі Демня, що на Львівщині, 23 серпня 2020 року відбудеться вистава «Pentecost» у закинутому костелі.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Зазначається, що виставу презентують в рамках 100-річчя Першого театру та проекту «Під Зорею Пінзеля». Метою якої є привернення уваги до збереження національної культурної спадщини України.

23 серпня 2020 року виставою «Pentecost» ми відкриваємо 101-й сезон. Її зіграють в закинутому костелі Матері Божої, 1913 року. Під час радянської окупації він слугував то колгоспним складом, то спортзалом місцевої школи. Від 90-х років костел просто закинутий. Стан, в якому перебуває храм, тільки підсилить теми, які підіймає режисер Лариса Діденко у своїй виставі «Pentecost»: дискусії про цінності, гуманізм, про культуру, яка стала заручником політики. Саме привернення уваги до збереження культурної спадщини нашої країни об’єднує Перший театр з проектом «Під Зорею Пінзеля“, – розповіла засновниця проєкту “Під зорею Пінзеля” Івона Лобан.

Можливість зіграти виставу «Pentecost» у Демні Перший театр здобув завдяки перемозі на конкурсі надання фінансової підтримки на реалізацію заходів у галузі культури на території Львова в рамках святкування Дня незалежності України.

«Pentecost»  – політична драма (18+), закинута балканська церква на перетині шляхів давніх і не дуже завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.