На Сумщині планують популяризувати конопляний туризм

Невдовзі на Сумщині створять агротуристичний кластер “Слобожанське коноплярство”. Одним з напрямів проєкту є популяризація виробництва та споживання продуктів з конопель.

Про це повідомила пресслужба Сумської обласної ради.

Відзначається, що відповідний проєкт став переможцем у конкурсі Міністерства розвитку громад та територій і отримав фінансування в розмірі понад 14 млн грн.

7-8 серпня в селі Сад Сумського району відбувся етнічно-фольклорний фестиваль “HempFest”, де представили продукцію з ненаркотичних речовин та розглядали перспективи розвитку коноплярства Сумщини та України. Фестиваль покликаний привернути увагу до конопель, щоб населення орієнтувалося і розуміло, що це є не наркотична речовина і треба змінювати стереотипи стосовно цієї культури.

За словами голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, у 60-х роках минулого століття в Україні було 1 млн гектарів конопель. По всій країні були збудовані потужні бази для перероблювання конопель – в основному на канати та волокна. Згодом коноплі почали вважати нарковмісною рослиною і площі засівання значно знизилися. У 2012 році в Україні було лише 260 га конопель. Сьогодні в Україні 3-4 тисячі га конопель, на Сумщині – близько 600 га. Нині тільки в Глухові працює одна лінія з її переробки. Інші заводи не функціонують.

Сумщина є лідером серед регіонів України з розвитку галузі коноплярства та відома своїм науковими дослідженнями цієї тематики у світі. Промислові коноплі – джерело природної сировини для багатьох галузей виробництва, вирощування якої має мінімальний вплив на довкілля, а переробка характеризується безвідходністю.

Фото: Сумська обласна рада


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди
Теги: