На Тилігульському лимані вперше зустріли рожевих фламінго

На Тилігульському лимані, що знаходиться на межі Одеської та Миколаївської областей, вперше в історії зустріли рожевих фламінго.

Про це повідомляє офіційна сторінка регіонального ланшафтного парку “Тилігульський”.

Фото: Ігор Гержик

Перша зустріч з цим рідкісним птахом на Тилігульському лимані. Первинну інформацію про фламінго на лимані ми отримали від нашого колеги #Pavel Panchenko. Одразу наукові співробітники парку виїхали на акваторію лиману, щоб побачити, поспостерігати за фламінго і сфотографувати їх“, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що нараховано 5 представників даного виду. Рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу, в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащітастисор. В Європі фламінго гніздяться в заповіднику Камарг, в гирлі річки Рони (Південна Франція), а також в Лас-Марісмасе в Південній Іспанії і в заповіднику станемо ді Молентарджіус в Кальярі, на півдні острова Сардинія.

Фото: Ігор Гержик

Тилігульський лиман вважається одним з найчистіших лиманів Північно-Західного Причорномор’я. Його довжина сягає 60 кілометрів, ширина – до 4,5 кілометри, максимальна глибина – 21 метр. Це самий глибокий і прозорий лиман регіону, який відділений від Чорного моря широким піщаним пересипом.

Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди

Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.