На внутрішніх авіарейсах вимагатимуть Covid-сертифікат або тест

З 21 жовтня пасажири усіх видів транспорту, які подорожують в регіонах з підвищеним рівнем епіднебезпеки, повинні надати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест.

На засіданні Кабміну 11 жовтня уряд вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки. 

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про внутрішні авіарейси, автобусний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Обмеження не застосовуються до міських та внутрішньообласних перевезень.

Міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах з підвищеним рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: 
– документ, що підтверджує повний курс вакцинації, або отримання однієї дози вакцини для регіонів “жовтого” рівня.
– Міжнародний або внутрішній сертифікат, доказ одужання або негативний ПЛР-тест в додатку “Дія” або через вебпортал електронних послуг.
– Негативний ПЛР-тест або експрес-тест на антиген, який чинний 72 години.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. 

Станом на 12 жовтня більш ніж половина областей України вже в “помаранчевій” зоні. Найбільший індекс захворюваності в Луганській, Чернівецькій, Харківській, Сумській та Донецькій областях.

Нагадаємо, у Львові хочуть обмежити вхід до кафе та ресторанів. Впускати планують тільки вакцинованих або з негативним ПЛР-тестом.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.