На Закарпатті збудують новий сучасний аеропорт

Уряд виділив на будівництво нового аеропорту на Закарпатті 30 мільйонів гривень, але поки що невідомо де саме буде летовище.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Перші кроки для нового аеропорту на Закарпатті зроблені. Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення, яке я, зрозуміло, підтримував, виділити у поточному році 30 мільйонів гривень для виконання передпроектних та проектних робіт для будівництва сучасного аеропорту на Закарпатті, який є край важливим та очікуваним проєктом для всієї інфраструктури в регіоні.“, – розповів міністр.

Міністр додав, що на сьогодні єдиний діючий аеропорт у регіоні – це в Ужгороді, функціональні можливості летовища якого обмежені у зв’язку зі складністю злету/посадки через територію Словаччини та неможливістю обслуговування літаків класу B737/A320

Будівництво нового аеропорту на Закарпатті передбачає:

  • довжину злітно-посадкової смуги не менше 2500 метрів;
  • можливість приймати літаки класу А320 / В737;
  • пасажиропотік 200 – 300 тис. на рік із можливим збільшенням до 500–600 тис.

Передбачається, що це дасть можливість відкрити сполучення до Києва, Дніпра Харкова та Одеси. Також, позволить запустити рейси в Польщу, Угорщину, Чехію, Італію та Іспанію. Чартери: Туреччина та Єгипет.

На будівництво нового аеропорту планують залучити інвестиції у розмірі 4 млрд грн, при цьому злітна-посадкова смуга буде побудована на кошти держави, а термінал на кошти приватного інвестора.Цим рішенням проєкт включили до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.