Набрали чинності нові правила повітряних перевезень пасажирів та багажу

З березня в Україні розпочали діяти нові правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів та багажу.

Повідомляє сайт Державіаслужби.

У службі зазначають, що впровадження нових правил вдосконалить чинне законодавство у сфері авіаперевезень пасажирів та багажу з врахування нових тенденцій розвитку ринку, таких як – подорож лоукостами, застосування мобільних додатків, самостійна реєстрація в аеропортах, впровадження більш гнучкої тарифної політики та інше.

Зокрема, однією зі суттєвих змін у законодавстві є відмова від обов’язкового безкоштовного багажу. Раніше авіакомпанії зобов’язували перевозити безкоштовно не менше 15 кг багажу.

Зареєстрований багаж має перевозитись вагою не більше ніж 32 кг. Сума трьох вимірів окремого місця багажу (довжини, ширини, висоти) не має перевищувати 158 см.

Незалежно від правил застосування тарифу, за яким придбано квиток, пасажир має право перевезти безоплатно ручну поклажу та додатково взяти у салон: жіночу і чоловічу сумки, папку для паперу, верхній одяг, жакет, парасольку або палицю, друковані видання для читання під час польоту, харчування для дитини, необхідне під час польоту, дитячу дорожню люльку (за присутності дитини віком до 1 року), прогулянковий дитячий візок, складене крісло колісне та/або милиці.

Загальна вага незареєстрованого багажу (ручної поклажі), за винятком крісла колісного, не має перевищувати 7 кг, якщо інше не встановлено правилами авіаперевізника.

Також, згідно нових правил змінюється термін закінчення реєстрації та посадки пасажирів. Старі правила зобов’язували авіаперевізників зачиняти стійки реєстрації не раніше 40 хвилин до вильоту, виходи на посадку за 10 хвилин. Тепер норми змінені на 45 та 15 хвилин відповідно.

Окрім цього, з правил забрали обов’язкові прохолодні напої під час перельотів. Безкоштовно пасажир може замовити тільки склянку води.

Також, Державіаслужба забрала правило, що встановлювало норму мінімальної відстані між кріслами, залишивши це на розсуд авіаперевізників.

Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу

Джерело

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіаТеги: