National Geographic: мікро-відпустки – головний туристичний тренд у 2020 році

Цього року головним туристичним трендом можуть стати так звані мікро-відпустки (microcations). Суть яких полягає в більш коротких мандрівках, ближче додому та далеко від популярних туристичних локацій, що економить час, гроші та є більш екологічним.

До такого висновку прийшли у впливовому виданні про подорожі National Geographic. Там вважають, що цьому сприяє бажання мандрівників менше користуватись послугами авіакомпаній, через вплив на навколишнє середовище. З іншого боку, частіші природні катаклізми на популярних туристичних напрямкам змушують туристів змінювати свої плани.

«Ми опитали більше десятка галузевих експертів, як будуть виглядати подорожі в 2020 році, й переважна більшість одностайно вважають, що цього року – більш ніж коли-небудь – мандрівники приділятимуть пріоритетну увагу впливу своїх подорожей на планету, на пункти призначення і місцеві спільноти, а також на самих себе», – пише журналістка Джессіка Флінт.

Як розповідають у виданні, серед туристичних трендів у 2020 році – зниження викидів вуглецю, поїздки тільки для жінок, лісотерапія, а також зростання попиту на еко-готелі.

За даними досліджень, світовий туризм пов’язаний з 8% усіх викидів вуглекислого газу у світі. Справа не тільки в транспорті, а й у відходах від виробництва їжі, роботи готелів та сфери шопінгу. Ми зібрали поради, які допоможуть зменшити вплив на довкілля в подорожі. 

Експерти відзначають, що новий тренд мікро-відпусток виник на противагу туристичного тренду минулих років – овертуризму (надмірний наплив туристів). Оскільки ряд популярних туристичних міст і країн активно вводять податки на готелі та авіаперельоти, щоб зменшити потоки туристів. Наприклад, цього року туристичні податки ввели у Туреччині та Амстердамі, а з липня планують запровадити збір у Венеції.

Якщо ви хочете бути в тренді та подорожувати не далеко від дому, вашій увазі цікаві матеріали для мандрівок по Україні.

До речі, найекологочнішою авіакомпанію Європи у 2019 році була визнана Wizz Air.

За матеріалами УНІАН


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож