Не роби цього в Португалії

Португалія – популярне місце для спокійного та недорогого відпочинку, для навчання серфінгу, для гастрономічного або ж фото турів.

Але, як і в інших країнах, тут є речі, від яких краще відмовитись.

Не варто куштувати солодощі

І не кажіть, що ми вас не попереджали! Португалія – це пекло для любителів солодкого. Паштайш, тріпаш, ово молє (вибачте, якщо якісь назви не вдалось зберегти правильно) – як тільки скуштуєш маленький шматочок – вже не зупинишся! І чим північніше, тим солодше. Прилавки вгинаються від карамельних тортиків та рисових кексів із цукровою пудрою.

До речі, ми це правило порушували кожного дня.

Не питайте незнайомців куди піти

І справа не втому, що більшість з них погано говорять англійською. Все навпаки, вони вам напишуть список улюблених кафе, розкажуть про улюблені місця для зустрічі заходу сонця, підкажуть унікальні пам’ятки в близько розташованих сусідніх містечках. І це буде складним випробовуванням об’єднати необ’єднане (сорі за тавтологію), бажаючи відвідати все з вище переліченого.

Не виходьте рано із хостелу

Який в цьому сенс, якщо всі кафе ще зачинені? Навіть поснідати немає де. І неважливо, що вулиці пусті від натовпу туристів з моноподами. І не цікаво, що сонце гарно світить на багатовікову брущатку. І нудно дивитись на місцевих, які з особливою турботою та любов’ю відчиняють свої сімейні заклади та розкладають сервіс на маленьких столиках на вулиці. Сидіть в готелі, поки сонце не припекло стіни будівель з обережно викладеною плиткою азулеже.

Не заходьте у віддалені від центру райони

Що там може бути цікавого? Безлюдна набережна? Пусті білі вулиці? Недорогі кафе, в яких місцеві збираються подивитись футбол? Який в цьому сенс?

Не купайтесь в океані

Начхати, що це океан і що він безкрайній. Атлантичний океан завжди холодний і температура води рідко піднімається вище +15 навіть у розпал літнього сезону. І не важливо, що можна займатись в школі для серфінгу. Просто уявіть як захлинаєтесь холодною водою, як океанський вітер плутає волосся, а пісок натирає скрізь. Та чи потрібні вам насправді такі жертви?

Звичайно ж, що в такому випадку в Португалію взагалі не варто їхати. Занадто дружелюбна, занадто смачна, занадто бюджетна. Краще провести відпустку на березі Чорного моря, насолоджуючись гарячою кукурудзою та одеськими винами.

Чи, можливо, таки варто порушувати наші заборони?

Вирішувати вам.