Не тільки all inclusive: місця в Анталії, які вас здивують

Хто хоча б раз сюди приїздив, обіцяв собі повернутись знову. Адже ця країна може здивувати кожного допитливого мандрівника безліччю цікавих місць та неповторною природою. Так, саме в Туреччині вперше з’явився All Inclusive. Тож якість обслуговування тут завжди на висоті. Проте ця країна не обмежується мармуровими холами готелів та білими шезлонгами на приватних пляжах. Також це мальовничі куточки диких незвіданих пляжів, історії про піратів і їх скарби, запашна кава відома на весь світ і смажені каштани, які для багатьох є справжньою екзотикою. Відкрити для себе зовсім іншу Туреччину і побачити її з іншого ракурсу дуже просто — слід просто сходити в похід по Лікійській стежці з Kuluar.

Дивовижний каньйон Гармонія

каньйон Гармонія туреччина лікійська стежка анталія

Одне з природних чудес країни, що знаходиться недалеко від популярного туристичного містечка Гойнюк – каньйон гармонії. Таку назву дали лише для привертання уваги. Для місцевих більш звично називати його каньйон Гойнюк. Довжина каньйону майже 14 км. Це одне з найбільш дивовижних місць на всю країну. За окрему платню можна взяти в прокат спеціальне спорядження і поплавати в самому каньйоні. Така пригода однозначно запам’ятається надовго. Тут зупиняється час і хочеться залишитись наодинці зі своїми думками. Прозора вода, неприступні скелі, зелені дерева, що наче літають поверх всього цього природного чуда — кожен тут зможе знайти щось своє, та абсолютно точно ніхто не залишиться байдужим від цих краєвидів.  

Стародавня фортеця Гедельме

Подорожуючи Туреччиною, обов’язково додайте до свого маршруту невелике селище Гедельме. Мальовниче тихе місце, яке ніби заховалось в розкішних гранатових садах, але славиться своєю величною історією мало не на весь світ. В селищі збереглись стіни давньоримського замку. Його масштаби та величність – дивують. Важко уявити скільки всього відбувалось в цій місцевості. Крім замку, ту є ще величезна печера довжиною 150 м., відвідати яку варто неодмінно. В цьому місці кожен ненадовго відчуває себе справжнім спелеологом і розвідником.

Вершина Олімп (Тахталі-Даг)

Вершина Олімп (Тахталі-Даг) туреччина анталія лікійська стежка

Природа Туреччини вражає навіть розпещеного туриста, який відпочивав в багатьох країнах світу. Окрім моря, можна відправитись в гори. Однією з найбільш величніших вершин є Тахталі-Даг, піднятись на яку можна пішки, або скориставшись канатною дорогою. Від краєвидів голова може піти обертом. З висоти можна побачити касторові воронки. Пейзажі навколо просто фантастичні. Здається, це відбувається не з тобою і не в цю мить. Варто розплющити очі, оглянутись повсюди та розумієш — ти тут, це все відбувається з тобою. В такі миті ще більше починаєш любити подорожі й цей багатогранний світ. Біля підніжжя гори знаходиться гарне плато Чукур-Яйла. Це ідеальне місце для кемпінгу – чисте повітря, гарний краєвид, джерело з чистою водою. Варто лиш пам’ятати, що тут вночі може бути дуже прохолодно, температура часто опускається нижче 0 градусів, тому теплі речі беремо з собою обов’язково.

Вогні Химери

Вогні Химери анталія туреччина лікійська стежка

Недалеко від Кемеру є унікальне на весь світ місце – гора Химера. Саме тут відразу згадується приказка “Краще один раз побачити на власні очі, аніж сто разів почути про нього”. Знавці радять підніматись на гору вночі. Це місце славиться химерними та містичними вогниками, які вночі виглядають по-особливому казково і чарівно. Та нічого чарівного в цьому немає. Вогонь утворився завдяки тому, що на поверхню землі виходить природний газ. У цього місця є дуже цікава легенда, яку залюбки розкажуть місцеві – лише спитайте. Вхід платний. Поруч з вогнями Химери вдень можна дослідити залишки від давнього храму на честь Гефеста, звідки відкривається неймовірна панорама на море.

Руїни стародавнього міста Олімпос

Туреччина має багату історію. На її території колись була велична Римська Імперія, залишки якої залишились і до наших днів. Для поціновувачів історії відкриттям буде невелике римське місто Олімпус. Історія може бути цікавою, якщо аналізувати та фантазувати над можливими подіями. Як сказав український письменник Макс Кідрук: коли ти переїжджаєш в нову квартиру, перше, що ти робиш, це ремонт. Так і в історії, тільки глобальніше. Тому не дивуйтесь, що в Олімпусі зможете знайти як лікійські саркофаги, так і грецький театр, а також стіни римських будівель.

Пляжі та бухти Середземного моря

Навіть найбільші прихильники All Inclusive відпочинку в Туреччині, з радістю відкриють для себе цю країну з іншого ракурсу. Адже тут природа надзвичайно гарна і неповторна. І тут є що досліджувати та куди відправлятись на екскурсію. Дикі куточки пляжів без жодного шезлонгу, н-на кількість печер, з летючими мишами, де по-особливому дивуєшся могутності природи, яка створила це казкове місце — все це і багато чого іншого можна побачити в Туреччині, якщо трохи відійти від класичного готельного відпочинку. А при нагоді радимо відвідати пляж Чіралі, який входить в десятку найкрасивіших пляжів світу, і на якому дуже часто можна побачити гігантських морських черепах.

Туреччина – популярний напрямок на літні канікули вже кілька десятків років. Всі люблять привозити з собою додому турецькі солодощі або каву. І, як бачите, це дуже різноманітна та цікава країна. Вона абсолютно небанальна, як багато хто може подумати. До того ж всі ці місця можна побачити, обравши популярний пішохідний маршрут Лікійська тропа, що проходить вздовж узбережжя Лікії та має довжину понад 500 км. Для трекінгу можна вибрати частину маршруту.  

Найкращий варіант проходження стежки – пройти маршрут в складі організованої групи у супроводі професійного гіда. У вартість входить: організація походу, харчування на маршруті, групова аптечка, групове обладнання, консультації перед походом. Рекомендуємо завчасно забронювати місце в травневих походах на Лікійську стежку разом з Kuluar.