Одеський слоулівінг. 10 місць за межами Дерибасівської

Море, смачна місцева їжа, відкриті люди – в Одесі, якщо чесно, дуже легко стати гедоністом.  У локалів можна повчитися безтурботності. Вони завжди мають час на пішу прогулянку, бранч з друзями, зупинку, щоб гарненько роздивитися нові театральні афіші. Секрет ідеальної поїздки до Одеси – звертати увагу на деталі, бо вони розповідають найцікавіші історії. У матеріалі ділимося, які локації підходять для цього якнайкраще.

1. Одеська філармонія

Адреса: вулиця Буніна, 15

Одеська філармонія що подивитися
Фото: @.juli_photo._, @ts_simonova

На перетині вулиць Буніна і Пушкінської є будівля Нової біржі, яка була побудована в 1894-99 рр. і виявилася другою за витраченим бюджетом у місті, поступившись лише Оперному театру.

Це місце овіяно міськими легендами, найпопулярніша: ніби торговці та банкіри спеціально попросили так побудувати біржу, щоб дві людини, які розмовляють між собою, не були чутні тим, хто стоїть поряд. В 1946 році будівлю біржі зайняла Одеська філармонія.

Одесити дуже плекають це місце, адже тут починали свій шлях улюблені артисти розмовного жанру: Михайло Жванецький, Олександр Ільченко, Роман Карцев, комік-група «Маски-шоу» та багато інших. А внутрішній дворик філармонії просто фантастичний та переносить до Італії. Це маст візіт в Одесі.

2. Зелений театр

Адреса: вулиця Маразліївська, 1є

що подивитися в одесі зелений театр
Фото: @greentheat.re

Відреставрований амфітеатр, навколо якого в 2014 році розрісся хаб для відпочинку та спілкування творчих людей.

Його історія бере свій початок у 1876 році, коли парк, у якому він розташований, тільки зароджувався. Тоді це був Олександрівський парк, зараз Шевченко. Спочатку там вирили яму під ставок, але згодом її засипали й перетворили у театр просто неба

Любов усього міста ця локація заслужила своєю універсальністю. Якщо приходиш сюди, то це на весь день: фуд-корти, місця для роботи з ноутом, гамаки та пуфи для відпочинку, культурна програма увечері. Чудовою звісткою для всіх одеситів стало нещодавнє подовження театром договору оренди до 2052 року.

3. Французький бульвар та дача Ашкеназі

Адреса: Французький бульвар, 85, територія санаторію Чкалова

Французький бульвар та дача Ашкеназі одеса що подивитися
Фото: @mimemamomu, @stacy_summers

Тут з першого погляду відчуваєш масштаб.  Французький бульвар – стрічка бруківки поміж старовинних маєтків, за брамами яких ховаються цілі парки. Гуляти тут можна нескінченно довго.

Особливим місцем для багатьох одеситів є дача Ашкеназі. Час появи цієї будівлі датується першим десятиліттям ХХ століття. У фільмі «Суворий юнак» 1935 року можна спостерігати, як в цьому місці плинуло звичне життя із гучними банкетами на ґанку особняка, вишуканою публікою та безтурботною атмосферою навкруги.

4. Траса здоров’я в будній

Адреса: початок на пляжі Ланжерон, через Аркадію, до 16 станції Великого Фонтану 

Фото: @_zhuravlev, @annfa

15 км дороги довкола моря для бігу, пішої прогулянки або поїздки велосипедом.
На вихідних сюди вибирається все місто, щоб розім’яти ноги та подихати на повні легені. Тому, щоб комфортно провести час наодинці зі своїми думками та шумом прибою, ідеально приходити сюди зранку у будній.

Саме тоді можна побачити, як між собою спілкуються місцеві. Тут перетинаються ранки літніх людей, які прогулюються перед сніданком, професійних спортсменів на щоденному тренуванні, бізнесменів на вранішніх пробіжках та молодих людей, які повертаються з вечірок. Життя кипить і ці миті потрібно ловити. 

5. Старокінний ринок на вихідних

Адреса: Розкидайлівська вулиця, 31

Старокінний ринок  одеса адреса що подивитися
Фото: @bistrievskaya,  @di_goya

Цю локацію люблять місцеві та мисливці за антикваріатом. Вінілові платівки, плакати з СРСР, монети, значки та фарфор — тут можна знайти все, що треба, або що стане потрібним після розмови з одеськими продавцями.

Якщо чесно, то сюди приходять послухати. Вулиці тут перетворюються на нескінченну сцену, продавці – на акторів, а весь раритетний товар скидається на непоганий реквізит. Залишається затаїти подих і йти далі, або ж взяти участь у виставі й розпочати діалог з торговцем.

Читай також: 12 кафе та ресторанів Одеси, які варто відвідати

6. Книжка

Адреса: ​Єврейська, 47

Книжка одеса
Фото: @lanasenchina, @grishigiano

Ще одне місце про людей, тут весь настрій задають працівники, які готують напої, продають літературу, міняють гроші та паралельно розповідають про перипетії свого життя.

Всі турботи точно зачекають, поки ти п’єш каву та роздивляєшся кольорові палітурки на прилавках. У місцевих особистий зв’язок з цією локацією, багато хто має тут «своїх» продавців, які з люб’язністю замовлять потрібну книжку, якщо її не буде у наявності

7. Художній музей

Адреса:  вулиця Софіївська, 5А

Художній музей одеса
Фото: @very_vera_vv, @allakarabach

Це місце славиться своїм гротом, небанальними виставками та класними заходами. Тут практикують експрес-екскурсії, щось схоже на швидкі побачення, але з мистецтвом. За попередньою реєстрацією кожного буднього, окрім вівторка, можна відвідати безкоштовну екскурсію.

Особливо радісно, що за останні три роки стіни музею перетворилися на середу міського життя. Цього літа у дворику музею з’явилася кав’ярня. Для Одеси така практика нова. Однак саме там можна зрозуміти, що в оточенні мистецтва все навколо набуває нових фарб.

8. Головпоштамт

Адреса: вулиця Садова, 3

Головпоштамт одеса що подивитися
Фото: @murashka_n, @vega_s

Або, як його ще називають, Дім зв’язку. Він був побудований в 1896-1898 роках. Величний внутрішній зал заввишки 20 метрів — точка призначення для багатьох любителів архітектури, тим паче, що дахом залу служить найбільший в місті сонячний ліхтар.

На першому поверсі з обох сторін зали – операційні каси, які ще працюють, 26 з кожного боку.  Багато візитерів тут мають за розвагу відправити листівку з колекційною маркою своїм близьким.

9. Музей сучасного мистецтва Одеси або у народі МСІО

Адреса: вулиця Леонтовича, 5

Музей сучасного мистецтва Одеси або у народі МСІО
Фото: @abricosikizdonbassa, @msio.odessa

Це про експерименти, перфоманси та пошук відповідей. Коли йдеш сюди ніколи достеменно не знаєш, що побачиш та відчуєш. У цьому місці починаєш більше розуміти сучасність та людей навколо. Наприклад, нещодавно тут пройшла серія зустрічей ательє кінодосліджень, де молоді критики дискутували та вчилися. 

Локали обожнюють це місце, бо воно поки єдине, де мистецтво виходить за рамки картин і починає з тобою живий діалог. А також місцеві часто засиджуються у тутешньому дворику літніми вечорами, адже при музеї є ресторан бессарабської кухні з дуже демократичними цінами.

10. Артдворик на Некрасова

Адреса: вулиця Преображенська, 10

Артдворик на Некрасова одеса
Фото: @massarik_kate

Мінігалерея у затишному дворику. Сама ідея з’явилася, коли туди переїхав художник Кирил Бондаренко і почав облаштовувати цей простір великими та малими художніми експонатами. Особливий вид задоволення – зустріти там місцевих та перекинутися парою слів про їх незвичне помешкання. Це крутий приклад того, як небайдужі містяни можуть модернізувати та покращувати Одесу, навіть якщо почали вони зі свого дворика.

Більше маршрутів та рекомендацій від локалів шукайте у застосунку Let`s Odesa. Там ви отримаєте можливість дослідити місто у компанії інтерактивних персонажів, які, як ніхто інший, знають всі таємні проходи та секретні місця.


Одеса: що подивитися, куди піти

великий гайд