Одеса: куди піти, де їсти та що подивитись в місті та його околицях

Великий гайд містом

Одеса – класика, яка ніколи не вийде з моди. Море вражаючих пам’яток, море розваг, море унікальних будинків та двориків, море смачних закладів й пляшок вина. Врешті решт – море. Все це додатки одного такого улюбленого нами рівняння під кодовою назвою «щастя».

Ми готові повертатись в Одесу знов і знов. Тому що кожен раз відкриваємо для себе щось нове. Разом з BlaBlaCar розповідаємо що подивитися в Одесі, куди сходити та чим розважитися в місті та його околицях.

Зручно дістатися Одеси з твого міста ти можеш за допомогою нового способу подорожувати на BlaBlaCar – автобусів. 5 000 офіційних автобусних перевізників, 50 тисяч маршрутів, безпечна оплата без черг та гарантоване місце в автобусі. Ще більше способів дістатися до місця призначення зручно і вигідно.

Київ-Одеса від 250 грн

Львів-Одеса від 350 грн

Харків-Одеса від 400 грн

Перевір свій напрям на сайті blablacar.com.ua

Де оселитися в Одесі: кращі райони

Одеса входить в трійку найбільших міст України. І щоб твій незабутній відпочинок не перетворився на виснажливий човниковий біг, обирати район для зупинки потрібно виходячи з твоєї мети.

Для довгих захоплюючих прогулянок містом, відвідин кращих міських закладів, походів у музеї, шукай житло в Приморському районі. Це прямокутник, який утворюють Катеринська, Дерибасівська, Пушкінська та Єврейська вулиці.

Київський район обирають ті, хто в Пальміру приїхав заради моря і щільного загару. Вздовж Французького бульвару зупиняються прихильники нічного життя. А якщо відстань для тебе не важлива, або в Одесі ти по роботі – Суворовський район підійде ідеально. Житло тут дешевше, та ще й набережна довга і гарна якраз для вечірнього променаду.

Що подивитись і як розважатись в Одесі?

одеса що відвідати подивитися куди піти цікаві місця
Фото: instagram.com/ddddddarya

В кожному місті є перелік пам’яток, які тобі доведеться побачити. Доведеться, тому що про них знають майже всі твої родичі. Або просто тому, що знаходяться вони у «вільному» доступі – ти сам на них натрапиш, рухаючись містом.

У випадку з Одесою це:

  • пасаж братів Менделевичів 1900 року (не плутати з Дмитром Менделєєвим) з мозаїковим панно та скульптурами на фасаді;
  • театр опери та балету 1887 року – найстаріший в Україні;
  • 192 Потьомкінські сходи, будівництво яких було завершено у 1842-му;
  • дім-стіна на Воронцовському провулку, 4;
  • ринок «Привоз» – мабуть, найвідоміший в країні.
  • пам’ятник Дюку – перший монумент Одеси, який був презентований в 1828 році;
  • «12-тий стілець» – привіт Ільфу і Петрову, одна з наймолодших пам’яток міста (1999 р.)
  • музей якорів на морському вокзалі.
куди піти в одесі цікаві місця
цікаві місця одеси що подивитися

Фото: instagram.com/lets_odesa

Менш відомі місця:

  • Воронцовський маяк. 26-метрову вежу бачить більшість гостей Одеси. Але не всі знають, що це режимний об’єкт. Він знаходиться на території порту, тому дістатись до маяка можна лише в рамках екскурсії. І то, якщо тобі більш як 12 років. Просто шлях, який потрібно подолати до цілі, для дітей вважається небезпечним.
  • Пам’ятник Стіву Джобсу (Новосельського, 74). Дивно, чи не так? Але якщо знати, що віддати шану американському винахіднику вирішили студенти та ректорат Державної академії технічного регулювання якості, то виглядає це цілком зрозуміло. І цікаво.
  • «Міжрасовий» мурал (Ольгієвська, 10). Ми вже звикли, що крутезні мурали в Україні з’являються щороку і навіть у маленьких нетуристичних містах. Але ця робота француза Wanjah виглядає дуже круто і по-справжньому гармонує навколишній архітектурі.
  • Будинки-стіни. У множині, тому що «дім-стіна» в Одесі не одна. На Воронцовському провулку лише найвідоміший. Ще один «сховався» на вулиці Віри Інбер, 12. Один шукай біля Лідерсовського бульвару, 21. Четвертий на Степовій, 21. А п’ятий на Хмельницького, 96.
  • Лютеранська церква (Новосельського, 68). Храм в готичному стилі, де проходять органні концерти.
  • Будинок вчених (Сабанєїв міст, 4 і 6). Стіни цього будинку виконували роль Лувра у фільмі «Д’Артаньян і три мушкетери», а також тут знімали одеську гумористичну передачу «Джентльмен-шоу». Пам’ятаєте таке?
  • Пам’ятник Дарту Вейдеру (Стовпова, 28). В місцевого скульптора Олександра Милова оригінальний погляд на декомунізацію. У героя «Зоряних війн» він перетворив пам’ятник Леніну.
  • Дім сонця (пляж Ланжерон). Артоб’єкт на березі моря у вигляді бронзових відчинених дверей.
  • Комплекс будинків Собаньского (Юрія Олеши, 5). Неймовірно крутий двір, в який часом не так і легко потрапити. Місцеві не дуже люблять туристів. Але якщо тобі пощастить, побачиш арковий двір та містичні гвинтові сходи.
  • Будинок Щербакова-Міхельсона (Ніжинська, 30). Ще один затишний дворик, а на одному з будинків знаходяться вертикально розташовані три статуї.
  • Стріт-арт фреска «Geneva art wall» (Єврейська, 32). Ще у 2014-му одеські художники створили найбільшу фреску у країні площею до 330 квадратних метрів.
  • Двір-протяг (Пастера, 19/Єлісаветинська, 4). Двір-лабіринт з арками та колоритним муралом.

Автобус Київ-Одеса від 279 грн. Знайди квиток на BlaBlaCar.com.ua

Музеї Одеси

що варто подивитися в одесі дворики музеї
що варто подивитися в одесі дворики музеї

Фото: nstagram.com/dina.shadrina

Музей східного та західного мистецтва (вулиця Пушкінська, 9).

В Одесі одне з найбільших художніх зібрань країни. За західноєвропейське мистецтво тут відповідають Мікеланджело Мерізі да Караваджо, Франческо Граначчі, Гверчино, Алессандро Маньяско… та ще багато майстрів, імена яких більшості з нас невідомі. Шкода. Маєш шанс виправити це. Античний відділ складають експонати аттичної, коринфської кераміки, римський мармуровий барельєф, а також зліпки відомих творів грецької скульптури. А у відділі країн Сходу представлені елементи мистецтва Китаю, Індії, Ірану та Тибету.

Історико-краєзнавчий музей (вулиця Гаванна, 4).

Колекція музею включає понад 120 тисяч різних артефактів. Тут кожен поціновувач історії знайде щось своє: проєкти знакових одеських споруд, живопис, рідкісні історичні фото, видання, старовинні монети, зброя.

Художній музей (вулиця Софіївська, 5а).

Музей, який вражає з першого погляду – архітектурою будівлі. Тут проходять персональні виставки авторів різних стилів і жанрів. Тобі навіть не потрібно слідкувати за програмою – просто влаштуй собі культурний вечір-сюрприз. Чомусь впевнені, що ти будеш вражений.

Археологічний музей (Ланжеронівська, 4).

Головний експонат – златник князя Володимира. Це перша золота монета Київської Русі.

Музей морського флоту України (вулиця Ланжеронівська, 6).

Якщо ти цей музей вирішиш не відвідувати, принаймні маєш знати, що він взагалі існує – все ж таки ти в Одесі.

Це музеї про культурний відпочинок розумом та душею. Але в одеських музеях можна ще й розважатися.

Музей цікавої науки (проспект Шевченка, 4Е).

Формат, який вже давно полюбили дорослі й діти. Це 130 експонатів, наукові дослідження, творча майстерня, інтерактивні освітні програми, квест кімната та ще багато усього цікавого для розваг всією сім’єю.

Музей Шустова (вулиця Мельницька, 13).

Відчуваємо, як твоя цікавість одеськими музеями в мить зросла. Коньячний музей відомого бренду – це 6 залів, екскурс в історію, дегустація і «самостійна» творча робота. Тобі довірять купажування – поєднання коньяку різного віку та аромату, щоб отримати свій ідеальний «мікс», яким ти зможеш пригостити друзів під час розповіді про те, який ти шикарний «Метр де Ше».

Музей Шоколаду (вулиця Дерибасівська, 14).

Як зробити Ейфелеву вежу чи Венеру Мілоську кращими, ніж їх створили Густав Ейфель та (ймовірно) Агесандр Антіохійський відповідно? Зробити їх зменшені копії з шоколаду. В цьому музею є шоколадні м’ячі, китайський дракон і навіть календар майя. А який тут панує казковий аромат.

Музей таємниці підземної Одеси (3-Б, 2-й Розумовський провулок).

Подорож в найпотаємніші куточки історії міста. Підземна в’язниця, церква, партизанська стоянка, легенди минулого у крутій «темній» інтерпретації.

Міські пляжі Одеси

Безплатні пляжі Одеси:

Ланжерон. Пляж з найкращим місцезнаходженням. Тут чисто, гарно й комфортно. Є урни, роздягальні, біотуалети, магазинчики. Тут зручно з дітьми – є канатний парк, надувні басейни та інші розваги.

Аркадія. Входить в топ-3 найкращих пляжів міста. Особливо популярні тут нічні розваги – концерти та дискотеки. Вдень тут також зручно – кафе та ресторани, поряд є люксові готелі, атракціони для дітей і навіть басейни.

Чкаловський пляж. Трішки «дикуватий», тому так подобається нудистам. Пляж галькового типу, з чистою по «одеськім» міркам водою.

Чайка. Сусід готелю Maristella Marine. Тут є як фешн-шатри з м’якими, білосніжними шезлонгами, так і безкоштовні місця для твого рушника.

Великий фонтан. Це комплекс пляжів, які належать різним санаторіям та пансіонатам, які знаходяться поруч. Але, якщо трішки пройтись, завжди можна знайти малолюдне місце для спокійного відпочинку.

Лузанівка. Його називають найдемократичнішим пляжем в Одесі. Безкоштовний, при мінімумі сервісу і час від часу – максимумі відвідувачів.

Дельфін. Якщо вірити чуткам, це один з найулюбленіших пляжів самих одеситів. Пляж має всі необхідні для комфортного відпочинку елементи на кшталт урн, кабінок для переодягання та туалету. А за додаткові послуги, такі як шезлонг просять не «всі гроші світу».

пляжі одеси куди піти
цікаві місця в одесі для відвідування

Фото: Bright on Beach

Приватні пляжі Одеси:

Ібіца. Пляж, про який знають далеко за межами Південної Пальміри. Мабуть, «Ібіца» і є синонімом приватних пляжів Одеси. Вдень тут релаксують під легку ненав’язливу музику, а вночі відриваються як в останній раз під виступи відомих українських та іноземних артистів.

Ітака. На цьому пляжі «крім моря» є два басейни, дитячий розважальний куточок і навіть джакузі. Прайс в ресторані – середній. А ось сервіс – вищий пілотаж.

Боно. Пляж орієнтований на постояльців готелю. Для них пляж і нічний клуб безкоштовні. Всім іншим доведеться платити. Чимало. Але за це ти отримуєш комфорт, спокій, гарний сервіс і смачну кухню.

Mantra. Авжеж ти бачив в інстаграмі фото на одеських гойдалках, які встановлені прямо у морі. Це елемент пляжу Mantra Beach Club. Пляж теж платний. Зате тут ніхто тобі не буде дорікати, що ти прийшов з домашньою твариною.

Bright on Beach. Навіть звучить якось «гламурно», чи не так? Ні, це непогано – просто ділимось враженнями. Так от на Bright on Beach рожеві пуфи, білосніжні шезлонги та рожеві фламінго. Не справжні – штучні.

Caleton. Відомий одеський пляж, який може похизуватись не лише обслуговуванням і широким асортиментом послуг, але й престижною відзнакою Blue flag за чистоту пляжу.

Private Elling. Пляжний комплекс, територія якого поділена на дві зони – для гостей із дітьми та без дітей. Зручно для тих і інших. Для дітей є великий басейн і гірки. Для всіх інших – бар, чистий пляж та пологий вхід у воду.

Public Beach Club. Локація, яка манить до себе. Відпочиваючи в Public може скластись враження, що тебе перенесли на райський острів. Неймовірно гарні бунгало. Тут хочеться провести літо.

Автобус Одеса – Білогород-Дністровський від 50 грн.

Знайди квиток на BlaBlaCar.com.ua

Де їсти в Одесі: кафе, ресторани, бари

кафе та ресторани одеси куди піти
кафе та ресторани одеси куди піти

Фото: Pierre la sweet boutique, Make my cake

Кондитерські:

BreadWay (Канатна, 19/21). Пекарня в американському стилі. Спробуй тут чорничний чизкейк. А в дорогу візьми свіженьку чіабату, яку щойно дістали з печі.

Make my cake (Єврейська, 29, Французький бульвар, 21а). Ми вже не уявляємо собі Одесу без макарон кондитерів Make my cake. А ти?

Cannoli (Чайковського, 19). Сицилійські десерти з берегів Середземного моря на півночі Чорного. Король десертів – смажені в маслі трубочки із тіста з рікотою. Це і є каннолі. Мабуть, найсмачніший десерт Італії. Точно варті, щоб скуштувати їх в Одесі.

Yablonska Cafeteria (Катерининська, 32). Шеф-кондитер закладу – одна з найвідоміших учасниць кулінарного шоу «Майстер-шеф». Наше замовлення – всі чизкейки по одному, будь ласка!

Leibenson.cafe (Льва Толстого, 5). Яка ж кондитерська без свого фірмового морозива? Є найпопулярніше фісташкове, тому, не зволікай. До речі, Лейбензона колись давно була аптекою. І господарі зберегли цей колорит.

Pierre la sweet boutique (Преображенська, 34). Кафетерій в Пасажі. У місцевих кондитерів оригінальний погляд на макарони. Французькі хрумкі солодкі «сандвічі» тут виготовляють у вигляді різних тварин і фігур. Наприклад, котиків.

кав'ярні в одеси куди піти
Фото: Мінімаліст кафе

Кафе та ресторани:

Atelier (Преображенська 9-а). Місце, куди приходять не просто поїсти. Тут кожна страва, кожен елемент декору, кожна наступна чашка кави або чаю надихають на нові проєкти. Створюють у голові образи та ілюстрації.

Тиша (Грецька, 1-А). Еспресо з молоком і крок-мадам з чеддером й медовою шинкою – ідеальний початок твого дня.

Kobe (Ланжеронівська, 9). Японський ресторан в Одесі, заснований в 1995 році. Тут завжди свіжі морепродукти, міцне саке і найкращі роли в місті.

Foundation coffee roasters (Грушевського, 41). Висока якість. Професійна команда. Повага до гостя. Цей заклад – справжній майстер-клас по смаженню і подачі кави.

MНМЛСТ. Міська кафе (Пушкінська, 31). Сніданки, кава та вино. А ще – іншомовні книжки та свіжа преса.

Grand Prix (Буніна, 24). Французький ресторан, в якому навіть «банальну» спаржу можна легко сплутати з елементом виставки сучасного мистецтва.

Реберня (Гаванна, 10/12). Львів вже став відомим брендом далеко за межами країни. Теж саме стосується його закладів. Тепер «Реберня» є і в Одесі. І реклама їх меню, напевно, зайва!

туристичні місця одеси які варто відвідати
туристичні місця одеси які варто відвідати

Фото: Bernardazzi

Паби та бари:

Café Forty five (Катерининська, 1). Читай уважно: сашимі із тунця з гуакамоле й томатним соусом. Або так – гребінець з кеш’ю, соусом шисо й мандарином. Захотілось? Звичайно. Але крім сніданків окремої уваги тут заслуговують коктейлі. Повертайся увечері, щоб спробувати Lemon Cake. Це десертний коктейль, відтінений нотками цитруса й ароматом горіха на основі рому, який витриманий на какао-маслі з додаванням вершкового морозива. А які тут десерти… Неможливо втриматись.

Bernardazzi (Буніна, 15). Італія в Одесі. Унікальна винна карта закладу стане симфонією твого незабутнього вечора.

Brik (Маяковський провулок, 7). Ресторан та бар на даху готелю. Унікальна можливість в Одесі спостерігати захід сонця, сидячи під пальмою.

Bruno (Грецька, 4). Фламандська кухня, італійське меню й одеський шик. Одягни свій найкращий «лук» і проведи вечір за келихом (келихами) вина в атмосфері розкоші та гарного настрою.

Central Bar (Катерининська, 3). Тут дуже смачно. І ми маємо на увазі не тільки страви, але й коктейлі. Замов, наприклад, Basil Colada. Гранований бокал з білою «рідиною» і листочком лайма. У коктейлі 8 інгредієнтів – не будемо псувати тобі сюрприз.

Le Petit Paris (Катерининська площа, 1-5). Винний бар в арт-галереї. Або навпаки – хто знає?! В будь-якому випадку, тут ти не просто пияка, а поціновувач мистецтва.

Чим ще зайнятись в Одесі?

чим зайнятися в одесі куди піти зелений театр
Фото: Зелений театр
  • Провести вечір в амфітеатрі просто неба. В «Зеленому театрі» можна потрапити на кінопокази українських стрічок, кіно концерт французької музики, або лекції на різноманітні теми.
  • Осідлати всі 11 гірок міського Аквапарку. Завершити свій похід на Камікадзе, яка досягає 18 метрів заввишки.
  • Дітям сподобається в будинку воскових фігур «У баби Уті», де представлені більш ніж 70 казкових персонажів. Або у розважальному центрі Kadorr Kids.
  • Відправитись на зустріч з дельфінами на парусній яхті.
  • Відвідати міську філармонію. В її стінах проходять розважальні, драматичні й музичні вистави.
  • Підняти настрій в Домі клоунів. Ті, кому за 30, із задоволенням наживо подивляться виступ легендарних учасників «Маски-шоу». Чи не так? Ми ж у столиці гумору.
  • Придбати нові книги на щорічному Міжнародному книжковому фестивалі «Зелена хвиля», який проходить в Одесі на початку серпня.
  • Піти під землю – на екскурсію по міським катакомбам. Загальна довжина шляхів – 2,5 тисячі кілометрів. Тому краще йди з гідом, щоб без хвилювань повернутись до сонця.
  • Надіслати листівку з одеського Головного Поштамту. Всередині будівля нагадує банк, в якому зберігався філософський камінь.

Шопінг по-одеські

староконний ринок блошиний одеса куди піти

Старокінний ринок (Розкидайлівська, 31). Найстаріший в Одесі. «Блошка» сподобається всім колекціонерам антикваріату. Краще приходити на вихідних.

WeAnnaBe (Рішельєвська, 27). Одеський бренд жіночого одягу.

Gulls (Гоголя, 14). Кеди родом з Одеси. Оригінальний молодий український бренд, який не тільки виготовляє взуття, але й наносить на них ваші унікальні малюнки.

On the bus (Преображенська, 37). Магазин коміксів. В Україні не так багато офлайн магазинів цього жанру. Тут велика колекція коміксів, статуеток, значків, одежі, вінілу і всякого різного, що пов’язане із Marvel, DC, Funko Pop і так далі.

LUT (Польська, 12). Для молодих, стильних, творчих і чого там – заможних. Бренд дещо люксовий, але і виглядає дуже круто.

Marry Berry (Польська, 12, другі двері). Аж 113 дизайнерів всього в 1-му магазині. Є все – від дрібних сувенірів, до одягу.

Старовинні книги (Рішельєвська, 42). Магазин для поціновувачів антикваріату та книг. Можна придбати рідкісні екземпляри на подарунок.

Що подивитися в околицях Одеси

що цікавого подивитися в одесі за вихідні
Фото: behance.net/olehmorhun

Навіть якщо ти подорожуєш не на авто, не поспішай відкидати ідею про дослідження крутих місць навколо Одеси. До більшості цих пунктів ти можеш дістатися на автобусі, який зручно забронювати через BlaBlaCar. Понад 5000 маршрутів від офіційних автобусних перевізників за вигідними цінами. Перевір свій напрям на сайті BlaBlaCar в кілька кліків.

Устрична ферма. В селі Червоноукраїнка (Миколаївська область) знаходиться оригінальна для нашої країни і смачна ферма на мальовничій Великій українській косі. Сюди можна приїхати на екскурсію, щоб дізнатись про виробництво, або просто на романтичну вечерю морськими делікатесами з келихом вина.

Санжійка. Село неподалік від Одеси – найулюбленіша фото-локація для місцевих і приїжджих. Санжійка це дивовижний симбіоз каньйону і моря. Тут височенний крутий берег і безлюдні пляжі.

Куяльницький лиман. Через велику кількість у воді рачків вода лиману стає рожевою. І саме колір «болота» став головною причиною популярності цього місця серед туристів. Більшість вже й забула, що «колись давно» це місце перш за все було грязьовим курортом.

Аккерманська фортеця у Білгород-Дністровську. Візитівкою одного з найстаріших міст України, яке в IV столітті до нашої ери заснували греки, є потужна оборонна споруда.

Центр культури вина Шабо. Заснований у 2009-му проєкт своїм головним призначенням бачить поширення культури пиття в Україні. Відвідуванню заводу Шабо варто надати освітнє значення. Звичайно, це не виключає дегустацію. Насолоджуйся. Але з повагою до напою.

Вилково. Порівняння каналів українського селища з італійською Венецією дещо перебільшене. Але чому б не дізнатись – на скільки саме?!

Палац-Садиба Курісів. Садиба знаходиться в селі Петрівка, а її будівництво було завершено в 1892 році. Покровський маєток виконаний в неомавританському стилі та зі сторони сходів трішки нагадує будапештський рибацький бастіон. Щоправда, занедбаний. Нажаль.


Автобус Одеса-Санжійка від 150 грн. Знайди квиток на 
BlaBlaCar.com.ua

Еко-парк «Картал». В селі Орлівка Ренійського району живуть водяні буйволи. Враховуючи стан доріг, дістатись туди непросто. Але якщо ви засумували на пляжі – чом би не урізноманітнити відпочинок.

Село Роксолани. Знаходиться на лівому березі Дністровського лиману. З висоти пташиного польоту, або на сучасний лад – квадрокоптера, берег селища нагадує протектори якогось Камазу. Та й з землі виглядає дуже мальовниче.

Фрумушика-Нова. Етнографічний музей просто неба, який містить «експозиції» з сільгосптехнікою, скульптурами по історії бессарабської землі, пам’ятники соцреалізму та 16-метровий гранітний пам’ятник «Чабан Фрумушики-Нова».

Костел Небовзяття Пресвятої Богородиці. Точніше – те, що залишилось від храму німецького поселення Зельц, а сьогодні селище Лиманське. На початку 20-го століття це був найбільший римо-католицький костел півдня України. Навіть важко уявити, навіщо в крихітному селі німці побудували настільки величний костел. Відреставрувати його неможливо, тому варто встигнути побачити те, що залишилось.

Кози та матроси. Унікальна козотерапія. Місце, де панують кози, а пригощають тут стравами з їх молока. Знаходиться «еко-лавандово-козо-ресторан» в Миколаївці (Чорноморська, 28).

Дерев’яний млин. Так – справжній. Так – автентичний і чинний, якщо потрібно. Знаходиться в селі Будеї посеред поля. Виглядає супер-мега круто (вибач, за мізерний запас епітетів).

Фото обкладинки: Darya Maksimets

Новий спосіб подорожувати на BlaBlaCar – автобуси!

Тепер у тебе є ще більше способів дістатися до місця призначення зручно і вигідно.

BlaBlaCar — це найбільша в світі платформа для поїздок, заснована на спільноті людей, що дозволяє понад 90 млн користувачам подорожувати в 22 країнах світу. Компанія виросла з глобальної спільноти з пошуку попутників і стає глобальним мультимодальним маркетплейсом, об’єднавши на одній платформі карпулінгові і автобусні пропозиції для 90 мільйонів користувачів в країнах Європи і Латинської Америки.

Автобусні поїздки на BlaBlaCar – це:

– Низькі ціни

– Безпечна оплата

– 50 тисяч маршрутів

– 5000 офіційних перевізників

куди сходити в одесі

Цей матеріал створено за підтримки партнера:

одеські дворики та інші цікаві місця

Що це означає?