Одяг із сенсом: 5 патріотичних речей від українських брендів

На талі війни України проти росії різко виріс попит на ідентифікацію себе як українця. Один зі способів заявити про себе – це патріотичний одяг. Ми зібрали 5 патріотичних речей від українських брендів та дизайнерів, що транслюють український національний код.

ХУІЗИТ та INДЕПЕНДЕНС1991

Колекцію було випущено до 30 річниці Незалежності України в 2021 році. Напис маніфестує старт відліку нашої незалежності й початку новітньої історії. В колекцію увійшли футболки, що мають оригінальний крій, та лонгсліви. Усі вироби унісекс.

Ціна: від 901 грн

Etnodim: вишиванка Slovo

Вишиванка Slovo з колекції Manifest присвячена легендарному одноіменному будинку, збудованого в формі букви “С” спеціально українських літераторів. Так мешканцями будинку сталі легендарні постаті української культури: Іван Багряний, Остап Вишня, Микола Куліш, Лесь Курбас, Микола Хвильовий, Валер’ян Підмогильний та інші. У 1933-му році спеціально зібрана в одному місці інтелігенція піддавалась систематичним репресіям, її знищували.

Вишиванка має закодовані символи, що розповідають про історію будинку “Слово” та трагедію розстріляного відродження.

Ціна: 5 200 грн

Колаборація Ukrainian Folks x JUL

Молодіжний дроп від бренду жіночого одягу JUL та етнографічного візуального щоденника Ukrainian Folks має на меті інтегрувати український фолкльор в сучасний контекст. Було використано відомі пісні “Несе Галя воду”, “Ой, у вишневому саду”, лемківську “Чом ти не прийшов” та “Чорнії брови, карії очі”.

Ціна: від 599 грн

Колаборація Anton Belinskiy та 032с

Спільний проєкт 032c та українського дизайнера Anton Belinskiy. BENEFIT T-SHIRT допомагає виразити підтримку Україні та долучитися до допомоги. 100% коштів з продажів буде направлено в фонд допомоги Україні. Через популярність першого дропу співавтори працюють над можливістю будь-кому зробити власну футболку на базі поширеного у відкритий доступ дизайну й таким чином збільшити підтримку України.

Ціна: ???

RUSLAN BAGINSKIY базова бейсболка в жовто-блакитнім кольорі

Дизайнер наголошує, що жовтий і синій – це вже не просто кольори. Їх поєднання – символом свободи та рішучості, хоробрості та відваги. В українському прапорі сам синій колір символізує чисте небо. Нам потрібно повернути наше мирне небо.

Ціна: $190

Фото обкладинки: doloresdarco