Одна з шахт на Львівщині може стати першим індустріальним музеєм в Україні

Такий пілотний проєкт може бути реалізований в рамках програми трансформації вугільних регіонів в Червонограді.

Про це під час робочої поїздки до Львівської області повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Мова йде про одну з шахт у Львівській області – “Надія”. Завдяки зручному розташуванню, близькості до кордону та до Львова, шахта може стати першим індустріальним музеєм в Україні, який буде «відправною точкою» туристичних маршрутів. Тут є вся необхідна інфраструктура для створення музейного комплексу, що демонструватиме весь промисловий потенціал України.

«Сьогодні значно зменшилась кількість видобутку вугілля, і, відповідно, населення, яке зайняте у цій галузі. Ключове питання на яке ми маємо дати відповідь як міністерство: чим замінити надходження у місцевий бюджет замість шахт і де люди будуть працювати», – зазначив заступник Міністра.

Проєкт планують впроваджувати у всіх регіонах, які залежать від видобутку вугілля. Сьогодні шахти мають всю потрібно інфраструктуру, яку потрібно зберегти та використати для реалізації подібних проєктів.

До речі, в Києві відкрили перший Музей науки.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.