Оплата карткою за кордоном: що потрібно знати

Для кожної країни найбажанішими гостями завжди залишаються туристи. Окрім того, що вони приїжджають витрачати свої кошти, так ці запропоновані товари та послуги їм обов’язково коштуватимуть дорожче. Вся річ у тім, що через елементарне незнання з туристів найлегше отримати додаткову комісію, або обміняти гроші за здирницьким курсом. Далі ми розберемо, які комісії нараховуються туристам, та чи можливе їх зменшення.

Розрахунок карткою в євро

Картка в євро – це найбільш вигідний і найпростіший метод сплатити рахунок в Європі. Ви можете не хвилюватися: будь-які комісії та сплата відсотку за конвертацію відсутні. Оплата здійснюється лише за товари або послуги рівно стільки, скільки вказано в чеку та ні євроцентом більше.

Однак важливо пам’ятати, що картка повинна бути відкрита у валюті тієї країни, яку ви збираєтесь відвідати. Також можливий варіант відкриття картки в доларах чи євро, в залежності від зони, до якої відноситься країна. Інформацію про це та можливість відкриття картки у валюті потрібної країни можна дізнатися в менеджера вашого банку.

Зарплатна картка та динамічне списання коштів

При розрахунках зарплатною карткою у гривні термінал магазину запитує у банку чи є на картці гроші. Далі банк надсилає запит в Мастеркард і просить надати кошти. Тут ваш банк вже повністю перевіряє рахунок, конвертує по своєму встановленому курсу гривню в євро або долар та додає до суми 1% за послугу, після чого відповідає Мастеркард, що кошти є. Мастеркард дозволяє проведення операції банку термінала магазину і з вас списуються кошти.

Тобто в такому випадку, виконується одна конвертація, за проведення якої ваш банк бере обов’язкову комісію.

оплата картою monobank за кордоном

 

Сервіс DCC

Обираючи сервіс DCC ви бачите на екрані терміналу банку пропозицію в якій валюті необхідно оплатити товар чи послугу. Найчастіше, це євро або долар, однак, у виняткових випадках може бути та гривня. Така пропозиція може приховувати комісію вашого банка та банка терміналу магазину, а також невідомий курс конвертації валюти. І порахувати утриманий відсоток коштів стає майже неможливо.

Якщо вже обираєте сервіс DCC, то краще сплачувати в євро. Це допоможе вам зберегти декілька десятків євро на витратах.

Зарплатна картка і банкомат

Знімаючи кошти в банкоматах, пам’ятайте, що вас очікують дві конвертації та дві комісії. Перед тим, як відправити запит у свій банк, банкомат вже нараховує не менш 1,5% комісії за видачу вам коштів. Далі банк відправляє запити до Mastercard та вашого банку. На цьому етапі Mastercard конвертує отримувані кошти на євро по встановленому в себе курсу. Отримана сума буде запрошена у вашого банка, який ще раз конвертує її, але тепер на гривню та додасть свою комісію за послугу. Загальна сума витрат за зняття готівки в банкоматі становитиме 4,6%.

Інші нюанси оплати карткою за кордоном

Зверніть увагу, що для оплати деяких послуг, наприклад, прокату авто, потрібна іменна картка. В деяких прокатних компаніях приймають лише Visa, або лише картки з чіпом. Не зважаючи на розвиток інтернет-банкінгу в Україні, в багатьох країнах можуть відмовити в оформленні прокату без наявної фізичної банківської картки. Найкращим варіантом буде мати кілька карток різних типів.

monobank монобанк за кордоном подвійна конвертація

 

Як можна заощаджувати гроші в подорожах та на купівлях квитків?

Кільках лайфхаків, які допоможуть вам уникнути додаткових витрат або навпаки ще й вигідно робити покупки за кордоном. Один з таких – замовити карту Monobank.

Оплата картою Monobank закордоном

Картка банку Monobank підходить для бронювання квитків та житла, а також для безготівкового розрахунку за кордоном. До того ж картку можна замовити онлайн в кілька кліків та отримати методом доставки в поштове відділення. Зазвичай доставка картки займає кілька днів, тож краще це зробити до подорожі.

 • Можливість відключити подвійну конвертацію при оплаті картою
 • Комісія за зняття готівки за кордоном 2%
 • Кешбек працює і за кордоном! 
 • Кешбек 2-4% при оплаті авіаквитків, залізничних квитків, готелів
 • Екстра гроші у вигляді кредиту
 • Зручне керування за допомогою додатку на мобільному

Якщо ви подорожуєте часто, та є сенс оформити картку Monobank рівня Platinum. Вона має усі базові переваги звичайної карти, а також додаткові сервіси:

 • Доступ до всіх бізнес-залів від Mastercard і Lounge Key
 • Fast Line – послуга, що дозволяє швидко проходити всі формальності в аеропорту: реєстрація на рейс, паспортний і митний контроль.
 • Безкоштовне тестування на COVID-19 в аеропорту “Бориспіль”, на приліт та відліт один раз на добу
 • Накопичувальна мильна програма (15 миль за кожні 1 000 грн в чеку, оплаченому monobank platinum, милі можна витрачати на авіаквитки будь-якої авіакомпанії)
 • Безкоштовне зняття готівки за кордоном в рахунок особистих коштів до 5 тис. грн на місяць
 • Безкоштовна упаковка валіз в Борисполі (в терміналі D)
 • Знижка 50% на Bolt у разі замовлення таксі в/з аеропортів в містах Київ, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Харків
Monobank закордоном у подорожах

Оплата картою Monobank за кордоном

Замовити карту Monobank онлайн

 

*Інформація надана для ознайомлення. Перед оформленням банківської карти уточніть усі питання у співробітників банку.

8 перевірених способів отримати від €1 до €700 на наступну подорож

Промокоди, кешбек та інші способи