П’ять цінних музейних експонатів, які недоступні для загального огляду

Як правило, найцінніші предмети створені людством зберігаються в музеях. Однак існують унікальні експонати, які настільки цінні, що ніколи не виставляються на огляд публіки.

До вашої уваги – п’ять цінних експонатів, які багато чого можуть розповісти про історію та культуру людства, але, можливо, ніколи не побачать денного світла.

Скафандри Харрісона Шмітта і Ніла Армстронга

Один з дорогоцінних історичних предметів, що має ряд причин, щоб ніколи не виставлятись публічно – скафандр Харрісона Шмітта. Скафандр, яки пережив посадку на Місяць “Аполона-17”, покритий місячним пилом, який є об’єктом важливих наукових досліджень. Він зберігається в спеціальному сховищі та вивчається фахівцями НАСА відтоді, як повернувся на Землю. Те ж саме стосується і скафандра Ніла Армстронга.

Колекція метеликів Володимира Набокова

Письменник Володимир Набоков був відомий не тільки своєю творчістю. За своє життя він мав безліч дивних захоплень, але особливо прославився своїм інтересом до метеликів. Російський письменник зібрав величезну колекцію з декілька тисяч метеликів, багато з яки були вкрай рідкісними або ж взагалі вже вимерли. Сьогодні колекція Набокова представляє великий інтерес для досліджень та зберігається в спеціальному місці.

Капелюх доктора Лівінгстона

Відомий своїми пригодами в Африці, доктор Девід Лівінгстон є одним з найзнаменитіших мандрівників-дослідників. Під час своїх досліджень він ніколи не забував про надійну уніформу, необхідну в практичних цілях. Тому не дивно, що його одяг отримав культовий статус. Знаменитим став увесь його наряд, але особливу популярність набув капелюх. Тепер же капелюхи доктора Лівінгстона зберігаються в секретних сховищах, і показують тільки вузькій публіці на спеціальних виставках.

Балетна пачка Марго Фонтейн

Британська балерина Марго Фонтейн увійшла в історію завдяки своїм виступам в “Лебединому озері” та “Сплячій красні”. Останній мав особливе значення, Марго виконувала головну роль принцеси Аврори в балетній трупі театру Сендлера Уеллса. Пачка, в якій вона танцювала, була настільки ніжною та дорогоцінною, що її зберігають в спеціальному приміщенні з контролем вологості, якомога далі від сторонніх очей.

Стоматологічні інструменти королеви Вікторії

Британська королева Вікторія була однією з тих європейських монархів, які найдовше сиділи на троні та увійшла в історію з ряду причин. Безліч предметів її побуту виставлені для публічного огляду, окрім стоматологічних інструментів, які використовувались впродовж усього її життя та отримали особливий статус. Вони знаходяться в бездоганному стані та зберігаються в Британській стоматологічній асоціації.

За матеріалами: TravelAsk

6 відомих музеїв Європи, варти вашої уваги

Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.

Теги: