Поїхати на вихідні: мальовничі місця неподалік від Львова

Львівщина — це не лише Львів з його багатою історією, шумними вулицями та запашною кавою. За його межами є старовинні палаци і наскельні фортеці, мальовничі парки і гори, містечка з багатовіковою історією та пам’ятками архітектури, що збереглися до сьогодні.

Разом з BlaBlaCar ми продовжуємо серію статей про живописні місця, старовинні замки та незвичні будинки, які знаходяться неподалік від українських мегаполісів. У цьому матеріалі вирушаємо зі Львова.

 

Читайте також: Поїхати на вихідні: мальовничі місця неподалік від Києва 

 

Дрогобич

Дрогобич — старовинне місто на Львівщині, друге за розмірами в області, та ідеальне місце для відпочинку на один день. Своєю архітектурою та стилем Дрогобич дуже схожий на Львів, проте життя тут ще повільніше і спокійніше. У центрі — міні-копія львівської площі Ринок, поруч — вузькі вулички з коричневими будівлями, храми та церкви, ресторації та кав’ярні.

куда поїхати на вихідні зі львова на день

Прогулюючись вулицями міста, неозброєним оком видно, що раніше тут жили заможні люди. Мало хто знає, що в середньовіччі у Дрогобичі добували сіль, пізніше — нафту. За 10 км від Дрогобича знаходиться Трускавець, один з найвідоміших українських курортів.

Як доїхати з BlaBlaCar

Відстань від Львова до Дрогобича — приблизно 85 км, до 1,5 годин на авто по трасі E471/М06. Не пропустіть поворот до Дрогобича у селі Пісочне та продовжуйте їхати по трасі Т1402. Попутників на BlaBlaCar можна підібрати чи висадити на в’їзді в місто. Середня вартість поїздки зі Львова до Дрогобича для одного пасажира — 60 гривень.

 

Замки «Золотої Підкови»

Велична архітектура, історія та мальовничі пейзажі замків Львівщини завжди притягували людей із різних куточків України. «Золота Підкова» — один з найпопулярніших маршрутів відомими замками протяжністю приблизно 230 км, який варто проїхати. Три замки — Олеський, Підгорецький та Золочівський — можна відвідати «одним махом», їдучи з Києва чи зі Львова, а якщо є більше часу, можна заїхати ще до Свіржського та Старосільського замків неподалік.

  • Олеський замок

Олеський замок — один з найпопулярніших замків Львівщини, якому понад 600 років. Протягом усієї своєї історії він неодноразово потерпав від руйнацій: пожеж, землетрусів та навіть навмисного руйнування під час пошуку коштовностей. Через деякий час замок перейшов у власність держави. Тут була жіноча школа, під час війни — табір військовополонених, пізніше — військові склади.

львівська область куди поїхати на вихідні

Сьогодні Олеський замок — одна з частин Львівської галереї мистецтв з колекцією ікон, картин та скульптур. Знаходиться пам’ятка поруч з трасою, тому дістатись до нього легко.

 

  • Підгорецький замок

куди поїхати на вихідні біля львова

Відомий як «польський Версаль», Підгорецький замок — один з найкращих прикладів поєднання ренесансу та бастіонних укріплень. Саме Підгорецький замок виконував роль Лувру, коли на території знімали відомий фільм «Д’Артаньян і три мушкетери».

Сьогодні тут цілий замковий комплекс: палац, парк, вали та римо-католицький костел. На території працює музей, створений ще у 1940 році, в якому зараз проходить реставрація.

 

  • Золочівський замок

куди поїхати недалеко від львова

Золочівський замок — ще один свідок безлічі історичних подій, що відбувались на території України. Впродовж століть Золочівський замок був королівським палацом, оборонною фортецею, панською садибою та навіть школою. У XX столітті він був практично повністю зруйнований та згодом відновлений.

Сьогодні це одна з найвизначніших пам’яток архітектури Львівщини. У дворі розташований Великий палац з експозиціями інтер’єрів з XVII століття, картинами та скульптурами. Неподалік — Китайський палац із зразками східної архітектури та прикладами мистецтва Японії, Єгипту та Китаю.

Як доїхати з BlaBlaCar

Вирушаючи зі Львова, розпочніть із Золочівського замку. Це приблизно 75 км на схід, по трасі H02. Далі Підгорецький замок, 17 км та півгодини їзди на авто та через 15 км Олеський замок. Останній знаходиться неподалік від траси Київ — Чоп, по якій зручно швидко повернутись до Львова. Поруч із замком можна взяти попутників та заощадити на пальному в дорозі. Якщо ви — пасажир, знайдіть водія, якому по дорозі з вами. Поїздка обійдеться у 50 гривень для одного пасажира.

 

Жовква

Відпочити від постійного гамору туристичного Львова та насолодитися тишею можна у Жовкві, маленькому містечку, розташованому за 30 км на північ.

Жовква — це такий собі рай для перфекціоніста, адже кожній збудованій будівлі для ідеального балансу тут відведене своє місце. Історія міста дуже різноманітна. За часів існування Речі Посполитої тут був збудований королівський замок, а поруч працював монетний двір. Біля замку розташований Собор Святого Лаврентія, далі — монастир та церква Різдва Христового. У місті є синагога, де раніше діяла єврейська друкарня, а також Домініканський монастир, який, за розповідями, будували за прикладом храму у Неаполі.

Прогулятись можна через центральну площу до Ратуші, далі — вузькими вуличками, викладеними бруківкою до Звіринецької брами чи Замкового парку.

Як доїхати з BlaBlaCar

Жовква знаходиться у північній частині Львівської області, за 30 км від Львова та 35 км від українсько-польського кордону. Дорога не з найкращих, але доїхати можна за 45 хвилин. Попутників можна підібрати на зупинці громадського транспорту на в’їзді в місто.

 

Національний парк “Сколівські Бескиди”

«Сколівські Бескиди» — один з найбільших національних парків Західної України, який простягається на три райони — Сколівський, Дрогобицький та Турківський. Центр парку знаходиться у містечку Сколе, а поруч — траса Київ – Чоп.

У «Сколівських Бескидах» є чим зайнятись. Розпочніть з купання у водоспадах — Кам’янецькому та Гуркало, який ще називають українською Ніагарою. Далі підніміться на гору Парашку, найвищу точку парку, з якої у безхмарну погоду видно Львів. Поруч з парком знаходяться відомі українські курорти Східниця, Славське і Сколе. У долинах річок Стрий та Опір можна зайнятись водним туризмом, а неподалік від парку — спробувати мінеральної води у джерелах.

Як доїхати з BlaBlaCar

Дорога зі Львова до національного парку триватиме не більше 2 годин по трасі E471/М06 на південь. З попутниками BlaBlaCar зручно зустрітись в центрі міста, неподалік від площі. Середня вартість поїздки зі Львова для одного пасажира — 60 гривень.

 

Самбір

Невелике містечко Самбір розташоване за 75 км від Львова та нагадує типове австро-угорське місто кінця XIX століття. Найвідоміша пам’ятка міста — діючий органний зал, який розміщений у костелі Святого Станіслава. Також тут є декілька храмів та соборів, університет (філія Дрогобицького педагогічного) та пам’ятник Івану Франку, життя якого тісно пов’язане зі Львівщиною.

У Самборі є власна площа Ринок, Ратуша та декілька кам’яниць, які чудово збереглись. Прогулятись можна атмосферними вулицями Хмельницького та Мазепи зі старовинною бруківкою та безліччю цікавих будинків.

Як доїхати з BlaBlaCar

Зі Львова до Самбора можна доїхати за 1,5 год по трасі Н13. Середня вартість поїздки для одного пасажира — 50 гривень.