Поїздка на Великдень: 5 затишних українських міст

Незабаром українці святкуватимуть Великдень і відпочиватимуть довгими вихідними. 

Разом з BlaBlaCar ми зробили підбірку затишних та колоритних українських міст, куди можна запланувати подорож на вікенд. Зручніше та швидше до них доїхати — на авто, по дорозі взявши попутників і розділивши витрати на пальне.

Подорожуйте від дому до дому.

Якщо ви за кермом, опублікуйте поїздку на BlaBlaCar, вказавши точні адреси відправлення і прибуття. Ваші місця забронюють попутники, які знаходяться до вас найближче.

Якщо ви – пасажир, знаходьте водіїв, які вирушають в дорогу неподалік від вас. Більше не потрібно їхати на виїзд із міста чи доїжджати до станції метро.

Чернівці

Фото: http://promin.cv.ua/

«Маленький український Відень» — так в народі прийнято називати Чернівці. Це невелике місто, що знаходиться рівно на середині шляху з Одеси до Кракова, де колись було книжкових магазинів і бібліотек більше, ніж зараз кав’ярень. Почніть прогулянку історичним центром міста, загляньте до єврейської синагоги, кафедрального собору в стилі ренесансу і вірменської церкви. Придбайте декілька книг у “Букіністі”.

А справжнім надбанням Чернівців є Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, спроектований чеським архітектором Йозефом Главкою. Зараз на території резиденції знаходиться Чернівецький Державний університет, а поруч — гарний дендропарк зі столітніми деревами, фонтанами та бронзовим бюстом тому самому архітектору.

Чернігів

Фото: https://travelyour.life/

Місто Чернігів відоме пам’ятками Київської Русі та Гетьманщини і знаходиться всього у 2 годинах їзди від Києва.

Красна площа – адміністративний та культурний центр Чернігова, де знаходиться унікальна П’ятницька церква, збудована ще в кінці 12 – на початку 13 століття. За свою історію церква декілька разів була зруйнована та збудована заново. Якщо ви бажаєте дізнатись більше про історію, тоді вам до Чернігівського Валу. Тут ви знайдете церкву, оборонні споруди, 12 чавунних гармат та великий історичний парк.  

Тернопіль

Фото: http://www.pizzatravel.com.ua/

Одне із найзатишніших та колоритних міст Західної України, відоме як “файне місто” і чудове для подорожі на вихідні. Тут немає шалених натовпів туристів, зате є безліч історичних і культурних пам’яток, закладів зі смачною їжею і великий, проте спокійний Тернопільського ставу, де в теплу пору року курсують теплоходи.

Почніть прогулянку від драматичного театру, що на центральній площі. Пройдіть до вулиці Валової, атмосфера якої нагадує частинку львівської “Площі Ринок” чи маленьких вулиць Кракова, а далі прямуйте до парку Т. Шевченка та Тернопільського ставу. В парку можна взяти велосипед і проїхати до дальньої набережної “Циганки”, заглянувши по дорозі на “Острів Закоханих”.

Якщо ви з дітьми – завітайте у відкритий зоопарк у парку Топільче або на атракціони у парку Відродження, одному з найбільших парків міста із першим в Україні співочим полем.

Житомир

Фото: http://itinery.com.ua/

Тихе і спокійне місто Житомир ніколи не претендувало на звання туристичного центру. Але у цьому і його шарм: розмірене життя містян, незвідані локації та місця, контрасти між величними храми та історичними пам’ятками і будівлями, які залишились з радянських часів. Чим же зайнятись в Житомирі?

Замкова гора – одна з найважливіших локацій історичної частини міста, з якої варто розпочати прогулянку. Зараз тут знаходиться пам’ятний знак, а також знаковий для України Кафедральний римо-католицький костел св. Софії. Далі рекомендуємо заглянути у музей космонавтики імені Корольова. Місцеві мешканці пишаються, що відомий космонавт народився в Житомирі. В музеї можна подивитись на справжні моделі космічних приладів, побачити форму, яку одягали космонавти, а також відчути ту саму космічну невагомість.

Мешканці Житомира зазвичай відпочивають в парку ім. Гагаріна. Там є і підвісний міст через річку Тетерів, відомий як “Міст Закоханих”.

Полтава

Фото: argumentua.com

Одне з найдавніших міст України, яке славиться своєю культурною спадщиною, історією та архітектурою. Якщо подивитись на місто зверху – воно нагадує сонце. Розпочніть з прогулянки Круглою площею, кінотеатру імені Котляревського (колишній Будинок генерал-губернатора). Завітайте до Корпусного саду – парку, розташованого поруч з площею.

Щоб дізнатись більше про історію міста, рекомендуємо державний заповідник “Поле Полтавської битви”. Завітайте до музею Панаса Мирного, де колись жив письменник. Краєзнавчий музей – ще одне місце, куди варто зайти. Розташований він у одній з найкрасивіших будівель міста – у будинку Полтавського губернського земства. Щоб подивитись на Полтаву зверху і насолодитись видом на річку Ворскла, рекомендуємо піднятись до альтанки на Івановій горі.