Пожежа знищила третину туристичних локацій в Чорнобилі

Після лісової пожежі, що вирували 10 днів під Чорнобилем, в зоні відчуження було знищено близько 30% туристичних пам’яток.

Однак, шанувальникам туризму в Чорнобильську зону не варто впадати у відчай, відомі та популярні локації не постраждали, пише Forbes.

Ми втратили третину об’єктів, але вони не є найважливішими для Чорнобиля. Та навіть така розруха, розбиває моє серце” – розповідає Сергій Мирний, директор з досліджень та розробок “Чорнобиль Тур”, спеціаліст-туроператор.

Фото: ПЕТРО СИВКОВ / ТАСС

Пожежі, які розпочались 4 квітня, здебільшого вдалось погасити після сильних дощів 14 квітня. Проте, наразі у зоні працюють понад 500 пожежників, 124 пожежні машини та кілька вертольотів, щоб стримати тління.

Найбільша шкода від нещодавніх пожеж у зоні відчуження була нанесена природі. Знамениті коні Пржевальського врятувались від пожеж, але реального масштабу шкоди екосистемі наразі неможливо оцінити, говорить Остап Семерак, колишній міністр екології.

Пожежі в Чорнобильській зоні – це періодичне сезонне явище, але їх масштаби цього року були унікальними через декілька факторів. В Україні була ненормально тепла і безсніжна зима, яка висушила лісову поверхню, а потім суха і вітряна весна, яка сприяла поширенню полум’я. 

Виведена з експлуатації ЧАЕС та зона, що її оточує, стали туристичним магнітом після її відкриття в 2011 році та отримали новий імпульс після того, як на HBO відбулися прем’єра в 2019 році.

Нагадаємо, раніше через поширення пандемії, Чорнобильську зону закрили на карантин. Водночас, компанія Чорнобиль-Тур запрошує відвідати онлайн-конференції, щоб краще вивчити зону відчуження.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.