Правила перебування для українців в Польщі після завершення безвізу

Посольство України отримало роз’яснення від польської сторони щодо правил перебування для українців, в яких закінчився термін дії безвізу.

Про це повідомили в пресслужбі посольства України в Польщі.

Громадяни України, які перетинають кордон з метою отримання захисту, можуть протягом 18 місяців з 24 лютого цього року легально перебувати в Польщі. Крім того, вони можуть вільно виїжджати з країни, а їх повернення до Польщі в цей період буде законним.

Право легального перебування протягом 18 місяців втрачається у випадку, якщо виїхати з Польщі на термін більше одного місяця. Сума коротких виїздів – не враховується.

Зазначені умови не стосуються громадян України, які мають: дозвіл на постійне проживання в Польщі, дозвіл на проживання резидента Європейського Союзу, дозвіл на тимчасове перебування в Польщі, статус біженця, додатковий захист, дозвіл на толерантне перебування, дозвіл на перебування з гуманітарних причин.

Якщо громадянина України не зареєстровано комендантом Прикордонної Служби Польщі під час проходження контролю на кордоні, потрібно зареєструватись в будь-якому управлінні ґміни шляхом отримання номера PESEL в терміні не більшому ніж 90 днів з дня в’їзду.

У разі якщо українець хоче їхати далі до ЄС, але в нього закінчилися безвізові дні, то це припустимо лише в тому випадку, якщо він хоче взяти захист тієї країни.

Нагадаємо, в Польщі змінили правила користування платними дорогами для українців.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.