Рига збирається ввести туристичний збір з 2021 року

З 2021 року, туристи, які відвідають Ригу, повинні будуть сплатити туристичний збір, який піде на фінансування туристичної галузі у місті та популяризації його за кордоном.

Відповідний законопроект схвалила комісія Ризької Думи з фінансових і адміністративних питань, повідомляє DELFI.

Зазначається, що з кожного хостелу та готелю будуть брати по одному євро за ніч перебування туриста, однак сума податку за безперервне перебування у Ризі не повинна перевищувати €10 за туриста. Для дітей до 12 років податок не застосовується.

Готелі змушені будуть кожного місяця звітувати на порталі  www.eriga.lv про кількість туристів і суму сплачених за них податків.

Аналогічні туристичні податки існують в багатьох туристичних містах – наприклад, в Берліні, Берліні, Амстердамі, Римі, Венеції, Відні, Брюсселі, Лісабоні та ін. В сусідній Литві подібний податок було введено з 1 січня 2016 року у Каунасі і 1 липня 2018 року у Вільнюсі.

Нагадаємо, відповідні туристичні податки встановили в Києві, за добу для іноземців у Києві сума збору становитиме до 5% від української мінімальної заробітної плати. Також, туристичний збір ввели у Львові з 1 квітня 2019, у розмірі 0,2-0,5% від мінімальної заробітної плати за добу.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа