Село Буки в Київській області: як доїхати та що дивитися

село буки ландшафтний парк київська область як доїхати де знаходиться фото

Неподалік Білої Церкви знаходиться село Буки (не плутати з Буцьким каньйоном), яке селом важко назвати: величезний храм, парк, незвичний міст і майже зразковий вигляд. Хороше місце для подорожі вихідного дня неподалік Києва, адже село знаходиться в 100 км. Розповідаємо що подивитися в Буках та як доїхати до села.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Ландшафтний парк в селі Буки

село буки ландшафтний парк суслов як доїхати що подивитися фото

Село Буки здобуло славу завдяки зусиллям місцевого мецената Івана Суслова, який в 1996 році почав будувати в селі ландшафтний парк та храм на місці звалища. Для цього довелося вивести близько п’яти сотень КамАЗів сміття та розчистити річку. Також було споруджено греблю та відреставровано старовинний водяний млин, який тепер слугує як електростанція. Одна з цікавих особливостей парку – в’їзд в буки через спеціальний місток наполовину затоплений водою – це зроблено, щоб з коліс автівок змивався бруд. Окраса парку в Буках – фонтан, який стояв на Майдані Незалежності до реконструкції. Реставрація фонтану зайняла кілька років. Працює він не регулярно. На території парку є кафе та крамничка з сувенірами, а також парковка для автомобілів. Найкращий час для відвідування – перша половина для вихідних, після збирається багато людей та весільних фотосесій.

фонтан с майдана крещатика в буках київська область ландшафтний парк зоопарк фото

Вхід в ландшафтний парк та храмовий комплекс безкоштовний, а от відвідування міні-зоопарку та казкової галявини платний. Ще одна розвага, яку пропонують Буки – катання на катамаранах.

На огляд парку можна закласти 1-1,5 години.

ландшафтний парк в селі буки як доїхати київська область

Читайте також: Куди поїхати поблизу Києва

Що подивитися поблизу Бук

водяний млин поблизу села буки київська область що подивитися

Щоб урізноманітнити подорож до ландшафтного парку в Буках рекомендуємо зупинитися біля старовинного водяного млина в Чубинцях, побудованого в 1854 році. Він доволі непогано зберігся, довкола можна помітити старовинні залишки механізмів млину. Цей млин вважається одним з найстаріших в Київській області. Навпроти збереглася гребля оригінальної конструкції.

ландшафтний парк село буки як доїхати
Фото hghstories.com

По дорозі до Білої Церкви можна знайти два підвісні мости (село Матюші, село Урочище Кошик) – непогана локація для фотографії в Instagram.

село буки київська область як доїхати що подивитися

В самій Білій Церкві можна прогулятися містом, перекусити або відвідати ще один старовинний водяний млин 19 ст. Знаходиться він в самому центрі, на вулиці Зеленій.

село буки київська область як доїхати буки киевская область

Як доїхати до села Буки (Київська область)

На автомобілі: через Білу Церкву (дорога краща, ніж той варіант, який може запропонувати Google Maps, як оптимальний). Час в дорозі приблизно 2 години в один бік.

Якщо немає власного автомобіля, можна орендувати від 400 грн/доба.

Автобусом: з Києва до Білої Церкви, звідти пересісти на автобус до с. Буки.


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди