Що потрібно знати українцям та іноземцям під час поїздки в Україну

Актуальна інформація для іноземців та українців щодо умов в’їзду в країну, необхідні документи, проходження карантину та дотримання відповідних правил щодо подорожей в Україні.

Хто і за яких умов може в’їхати в Україну?

До країни може в’їхати будь-який громадянин України чи іноземець, якому не заборонили відвідувати Україну. Заборону на в’їзд для іноземних громадян в Україну скасували ще в червні 2020.

Якщо мандрівник з країни “Зеленої зони”, він має змогу не проходити самоізоляцію. Умовою перебування у Україні є наявність полісу медичного страхування, що покриває лікування COVID-19 та обсервацію. Страховий поліс має видавати компанія, яка зареєстрована в Україні.

Іноземцям з країн “червоної зони”, які в’їхали на територію України та мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, зроблений після перетину державного кордону – не потребують обсервації або самоізоляції. В іншому випадку потрібно буде пройти двотижневу самоізоляцію.

Які документи потрібні іноземцям для в’їзду в Україну?

Згідно Закону України «Про прикордонний контроль», особі без громадянства надають дозвіл на перетин державного кордону за умови:

1) наявності в нього дійсного паспортного документа;

2) відсутності щодо нього рішення уповноваженого державного органу України про заборону в’їзду в Україну;

3) наявності в нього в’їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;

4) підтвердження мети запланованого перебування;

5) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави або наявності в нього можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України.

Крім того, на сьогодні, в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства дозволений за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією.

Правила транзиту під час поїздки в Україну

Якщо пасажир летить в Україну з країни зеленого списку через країну червоного списку, після прильоту в Україну йому потрібно підтвердити, що він слідував з країни зеленого списку, наприклад, показавши посадковий талон. В такому випадку 2-тижнева самоізоляція не потрібна.

Якщо пасажир слідував з країни червоного списку транзитом через країну зеленого списку, самоізоляція потрібна.

Правила перебування в публічних місцях

  • Дотримуйтесь дистанції щонайменше 1,5 м у закладах харчування, транспорті та приміщеннях.
  • Віддавайте перевагу безконтактній сплаті послуг та товарів;
  • Використовуйте захисні рукавиці у транспорті, публічних місцях та торгових центрах
  • Регулярно дезінфікуйте руки, мобільний телефон та навушники.
  • Не відвідуйте публічні місця у разі виникнення респіраторних симптомів;
  • Екскурсійні групи можуть налічувати до 50 людей. Під час здійснення екскурсійних автобусних перевезень усі пасажири мають бути в масках.

Перебування в транспорті, торговельних та розважальних центрах, магазинах, приміщеннях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

Правила перебування в готелях

На вході в готель необхідно:

  • Пройти температурний скринінг;
  • Мати захисну маску або придбати на рецепції;
  • Продезинфікувати руки.

У готелі дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі закладу з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск відвідувачів та перебування у готелі (поза номером) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці. Гості готелю зобов’язуються дотримуватися дистанції не менше 1,5 метри.

Для уникнення черг при поселенні в готель рекомендується онлайн реєстрація. Харчування в готелях доступне шляхом доставки їжі в номери за попереднім замовленням відвідувачів або в ресторанах готелів лише на відкритих майданчиках за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами.

Допускається розміщення не більше 4 клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Якщо тільки ці столи не відокремлені спеціальною перегородкою. Заборонено самостійне обслуговування.

Правила поведінки в аеропортах

  • Вхід до терміналу тільки пасажирів з посадочними талонами або квитком в паперовому або електронному вигляді, а також в масках або респіраторах;
  • Документи необхідно надавати лише в розгорнутому вигляді і без обкладинок. Пасажири повинні бути готові на вимогу інспектора зняти маску або респіратор;
  • У разі самостійного виявлення симптомів хвороби необхідно відмовитися від польоту. Про своє рішення потрібно повідомити перевізнику через контактний центр авіакомпанії і звернутися до лікаря;
  • Пасажири повинні самостійно забезпечити себе достатньою кількістю засобів індивідуального захисту;
  • Під час перебування на борту повітряного судна мінімізуйте власні переміщення під час польоту, та самостійно здійснюйте всі дії зі своїм багажем аж до моменту його здачі під відповідальність перевізника;
  • Зареєструватися онлайн на сайті авіакомпанії і самостійно відсканувати свій посадковий талон;
  • Плануйте більше часу для реєстрації та виїзду, щоб уникнути скупчення натовпу;

За матеріалами: ДПСУ


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.