Слідами Ukraїner: топ-5 місць для подорожі Поділлям

Палац Грохольських-Можайських у стилі класицизму, Скіфські вали висотою 9 метрів, музеї на місці покинутих хат у Букатинці, арт-резиденція, утворена  на промислових руїнах цукроварні Шаргорода — відкривайте Поділля слідами Ukraїner.

Історико-культурний заповідник Буша

У селі Буша, що на Поділлі, з 2000-го року діє історико-культурний заповідник Буша. Тут зберігаються пам’ятки історії, архітектури, археології, а також твори мистецтва. У цьому парку можна доторкнутися до пам’яток різних епох і монументальних рельєфів.

Скіфські вали

Немирівське городище, або, як його ще називають, Скіфські вали, існувало на Поділлі у 700—500 роках до н. е. Це один із найбільших скіфських укріплених населених пунктів періоду ранньої залізної доби України, що займає площу понад 100 га. До сьогодні тут збереглися вали висотою 9 метрів, а всередині знайшли залишки трипільського поселення, якому близько 4000 років.

Читайте також: Топ-5 місць для подорожей Слобожанщиною

Палац Грохольських-Можайських

У селищі Вороновиця на Поділлі знаходиться палац Грохольських-Можайських, зведений у XVIII ст. Ця велична споруда у стилі класицизму оздоблена красивими колонами й ліпнинами. Тут є музей авіації та кімната-музей, де охочі можуть познайомитися з кобзарським мистецтвом.

Бакота

Щоб створити водосховище для Новодністровської ГЕС, пів сторіччя тому затопили 28 сіл на Поділлі. Серед них — село Бакота, жителів якого змусили покинути домівки й переселитися до сусідніх міст. Нині сюди приїжджають туристи, щоб побачити прекрасні краєвиди й Бакотський печерний монастир. 

Читайте також: Топ-5 місць Волині, які варто відвідати

Шаргород

У місті Шаргород поряд із архітектурними пам’ятками заклали процес перетворення цукрового заводу на арт-резиденцію. Подивіться на історичне місто Шаргород з нового ракурсу.

Букатинка

Колись подільське село Букатинка було центром каменотесного мистецтва. Нині цей промисел занепав, але є люди, які прагнуть зберегти давні традиції. Одні з таких — сім’я Альошкіних, що на місці покинутих хат облаштовує музеї.

Нагадаємо, Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну.

Фото обкладинки: Олексій Карпович


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди