Словаччина тестуватиме на антиген Covid-19 на кордоні з Україною

З 2 листопада люди, які мають негативний тест на коронавірус, зможуть перетнути словацький кордон.

Як повідомляє ЄП, Словаччина з понеділка запустить пілотний проєкт тестування на антиген Covid-19 на кордоні з Україною.

Зокрема, прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович оголосив, що антиген-тести будуть використовуватись на державному кордоні. Всі ті, хто перетинає кордон, повинні будуть показати негативний ПЛР-тест, або пройти тест на антиген.

Словацька влада має намір протестувати приблизно 9 тис. осіб, які за тиждень перетинають словацько-український кордон. Крім того, особи, які приїжджають з України, також повинні пройти ПЛР-тест на коронавірус в Словаччині на п’ятий день після прибуття.

Тест на антиген коронавірусу проводиться за методикою ПЛР, коли у пацієнта за допомогою ватної палички береться з глотки проба слини. Єдина відмінність полягає в тому, що результат експрес-тесту відомий вже протягом 15 хвилин. Але він не завжди може бути точним.

Тести на антиген планують у майбутньому застосовувати і в аеропортах.

Нагадаємо, в Словаччині ввели карантинні обмеження з 1 жовтня, мінімум на півтора місяця. В країні було обмежено роботу магазинів та закладів, заборонили проводити масові заходи. У всіх закритих приміщеннях зобов’язали дотримуватись соціальної дистанції 2 м.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.