Суд зобов’язав авіакомпанії ЄС виплачувати компенсацію за затримку рейсів з пересадками

Європейський Союз розширив права пасажирів авіакомпаній, щоб компенсувати затримки або скасування на стиковочних рейсах, які виконуються за межами ЄС.

На минулому тижні Європейський суд постановив, що авіакомпанії ЄС, які продають квитки до країн, що перебувають за межами ЄС, повинні будуть виплатити компенсацію пасажирам, якщо їхній рейс затримується більш ніж на три години або скасований, навіть якщо затримка спричинена іншою авіакомпанією. Компенсація становить до €600.

Раніше компенсація застосовувалась до рейсів, що здійснюються в межах ЄС, тепер же авіакомпанія, що продала квитки змушена буде виплатити компенсацію за затримку чи скасування рейсу, навіть якщо авіакомпанія-партер, що здійснює другу частину перельоту не працює в ЄС.

Постанова стала результатом справи, коли 11 пасажирів забронювали рейс до Бангкока з Праги через Абу-Дабі разом з Czech Airlines. Перша частина перельоту, що здійснювала чеська авіакомпанія, прибув в Абу-Дабі вчасно, але стиковочний рейс, який здійснював Етіхад Ервейс, затримався на вісім годин. Європейський суд постановив, що Czech Airlines повинна виплатити компенсацію пасажирам, оскільки вона продала квитки.

«В  AirHelp ми вважаємо, що це рішення змінює правила гри, яке має значний вплив на права пасажирів у всій Європі. Вперше авіакомпанія може нести відповідальність за помилки іншої. Ми, безумовно, очікуємо, що багато авіакомпаній будуть проти цього рішення, як це зазвичай відбувається, коли права клієнтів посилюються», –  констатує Крістіан Нільсен, головний юридичний директор компанії  AirHelp . 

Водночас Європейський Суд постановив, що авіакомпанія ЄС може подати позов до іншої авіакомпанії, що не є членом ЄС, щоб отримати відшкодування за ці фінансові витрати.

Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

За матеріалами Lonely Planet


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа
Теги: