ТОП-10 туристичних місць, які під загрозою зникнення

Туристичний портал Big 7 Travel склав рейтинг популярних локацій, які потрібно відвідати перед тим як вони зникнуть.

Експерти назвали 50 місць, які опинились перед загрозою зникнення. Перша десятка виглядає так:

1. Великий бар’єрний риф – Австралія

Великий Бар’єрний риф – це особливо важливе місце, на яке слід звернути увагу. Як одне з найбільш біорізноманітних місць на планеті, де ви знайдете 2900 коралових рифів і понад 1500 видів риб. Але за останні 30 років вона втратила близько половини своїх коралових рифів. 

Фото: bigseventravel

2. Національний парк Еверглейдс – Флорида, США

Еверглейдс є домом для 180 видів рослин і тварин, які залишаються під загрозою зникнення. На Еверглейдс впливають такі фактори, як містобудування, промислове забруднення та повені. Це діє руйнівно для алігаторів, орхідей і флоридських пантер, які живуть там.

Фото: bigseventravel

3. Мальдіви

Мальдіви є однією з найкрасивіших острівних країн світу. Розташовані в Індійському океані, ви знайдете кілометри чистих пляжів та приголомшеві краєвиди. І хоча все це звучить як рай, вони можуть незабаром зникнути. Через кліматичні зміни, острови повільно тонуть. 

Фото: bigseventravel

4. Венеціанські канали – Венеція, Італія

Венеція «тоне» вже не перший десяток років, проте восени 2019 року масштабні зливи в поєднанні з сильним вітром викликали нова повінь в цьому мальовничому італійському місті. Рівень води був найвищим з 1966 року. Це завдало місту величезний удар – понад мільярд євро збитків, постраждали багато будинків уздовж каналів і більшість історичних об’єктів.

Фото: bigseventravel

5. Тадж-Махал – Агра, Індія

Тадж-Махал був побудований як демонстрація любові і горя. І хоча сама структура незабаром нікуди не дінеться, забруднення навколишнього району викликає зміну кольору будівлі. Однак повідомляється, що працівники розробляють скраб, що не містить хімічних речовин, щоб повернути будівлі її первісний колір.

Фото: bigseventravel

6. Амазонський тропічний ліс – Бразилія

Амазонський тропічний ліс є домом для найбільшого біорізноманіття в будь-якій точці світу. Тут ви знайдете близько 30% видів у світі, а також 390 мільярдів дерев. Однак пожежі у 2019 році спалили на 80% більше, ніж у попередньому році. І хоча експерти зазначають, що це частина природних циклів у регіоні, останні пожежі були спричинені вирубкою лісів. Саме це особливо насторожує вчених.

Фото: bigseventravel

7. Мертве море – Йорданія та Ізраїль

Рівень води в Мертвому морі знижується зі швидкістю близько трьох футів в рік. Річка Йордан – головне джерело води для моря, і вона уповільнює свій шлях до нього. Таким чином, протягом наступних кількох десятиліть вода в морі може повністю зникнути.

Фото: bigseventravel

8. Острів Комодо – Індонезія

Культовий острів був створений спеціально для розміщення зникаючого ящера – комодского дракона. Заснований в 1980 році остов став популярним напрямком для туристів, охочих отримати можливість сфотографуватися з гігантським вараном. Однак знебарвлення коралів і закислення океану викликають серйозні зміни в ландшафті острова. 

Фото: bigseventravel

9. Піраміди Гізи – Єгипет

Суміш місцевих стічних вод і підняття грунтових вод викликає ослаблення плит під пірамідами Гізи. Якщо так буде продовжуватися, то наступні покоління, можливо, не зможуть стати свідками одного з найдивовижніших чудес в світі.

Фото: bigseventravel

10. Стадіон в Олімпії – Олімпія, Греція

Це грецьке місто було домом для перших в історії Олімпійських ігор у 776 році до н.е., незважаючи на те, що це одне з найвідоміших та добре збережених історичних місць, в останні роки стан споруди погіршився. Сухе, спекотне літо викликало лісові пожежі, які пронеслися по всьому регіону, і вони все ближче підбираються до руїн.

Фото: bigseventravel

З повним списком пам’яток, що знаходяться під загрозою можна ознайомитися на сайті Big 7 Travel.


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож

Теги: