Цікаві місця України, які вас вразять

Щоб побачити печери, каньйони, рожеві озера та величезні скелі не треба їхати за кордон. В Україні є безліч цікавих та мальовничих місць. Зібрали для вас топові природні місця, які варто відвідати.

Оптимістична печера 

Тернопільська область

Цікаві красиві туристичні місця України Оптимістична печера  тернопільська область

Оптимістичну печеру відкрили у 1966 році, знаходиться вона у Борщівському районі Тернопільської області неподалік села Королівка. Це найдовша гіпсова печера у світі: довжина — близько 260 км. Вона досі повністю не досліджена, в експедиції сюди приїжджають спелеологи з усього світу. Всередині печери лабіринти, багато мінеральних утворень (кристалів, сталактитів, геліктитів) та навіть підземні озера. Подивитись є на що.

Цікаві красиві туристичні місця України Оптимістична печера  тернопільська область куди можна поїхати

Потрапити на екскурсію та побачити усе на власні очі це цікаве місце може кожен охочий. Є офіційний сайт з усією необхідною інформацією: як доїхати, де жити, яке спорядження потрібно, фото та відео звіти. На сайті можна вибрати екскурсію, є різні рівні складності: найлегші ознайомчі екскурсії підійдуть навіть для дітей, також є маршрути середньої складності та екстремальні та довгі маршрути для досвідчених та витривалих. 

Тустань

Львівська область

Цікаві видатні відомі місця україни Тустань львівська область

Тустань — наскельне місто-фортеця, яке було оборонним та адміністративним центром протягом 9-15 століть. Знаходиться Тустань неподалік села Урич у Сколівському районі Львівської області. Заснували місто племена хорватів, потім його завоювали поляки, а з кінця 16 століття Тустань почала занепадати та згодом залишились лише кам’яні основи фортеці. Завдяки дослідженням та археологічним розкопкам вченим вдалось відновити графічну реконструкцію фортеці з точністю майже 90%. 

Цікаві дивовижні місця україни Тустань львівська область

У 1994 році задля збереження наскельного комплексу було створено національний історико-заповідний комплекс, зараз це популярне туристичне місце. З 2012 року тут щороку проводиться фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!». Місце справді дуже гарне й захоплююче. З оглядового майданчика на скелях відкривається неймовірно красивий краєвид. А навколо є зручний пішохідний маршрут. До речі, в нас є готовий маршрут Західною Україною, до якого ми включили Тустань.

Читайте також: Де відпочити в Карпатах, крім Буковеля?

Вухатий Камінь

Івано-Франківська область 

Цікаві найгарніші місця Укрїни Вухатий Камінь Івано-Франківська область
Цікаві найгарніші місця України які варто відвідати Вухатий Камінь Івано-Франківська область

Вухатий Камінь — це мальовнича гора у Карпатах у масиві Чорногори, що знаходиться у Верховинському районі Івано-Франківської області, висота — 1864 м над рівнем моря. Гора цікава тим, що на вершині є скелі чудернацької форми — улюблене місце для перепочинку та фотографій усіх туристів. А ще з Вухатого Каменя відкривається неймовірно гарний краєвид на Карпати. Через гору проходить маршрут з села Дземброня на вершину Чорногірського хребта, також через Вухатий Камінь можна пройти на гору Піп Іван. Ще одна атракція — Дзембронські водоспади, які знаходяться на північно-східному схилі гори. 

Скелі Довбуша

Івано-Франківська область 

Цікаві гарні найдивовижніші місця україни Скелі Довбуша Івано-Франківська область

Скелі Довбуша — надзвичайно красивий скельно-печерний комплекс на висоті 668 метрів розташований неподалік від села Бубнища в Івано-Франківській області. Скельні виступи утворились тут приблизно 70 мільйонів років назад, їх висота сягає 80 метрів, ширина — 200 м, довжина — майже 1 кілометр. 

Гарні цікаві місця в Україні Скелі Довбуша Івано-Франківська область

У 17-18 столітті у скелях створили табір опришки (народні повстанці), тут досі залишились сліди рукотворних печер, у яких вони жили. Назва також походить ще з тих часів — Олекса Довбуш був ватажком опришків у Карпатах. Зараз Скелі Довбуша популярне туристичне місце. А ще це улюблене місце скелелазів, тут вони регулярно проводять свої змагання. 

Бакота

Хмельницька область

Найгарніші найцікавіші місце в Україні Бакота Хмельницька область

Село Бакота затопили під час будівництва Дністровської ГЕС, а на його місці утворилась Бакотська затока, яка приваблює все більше туристів завдяки неймовірно гарним краєвидам. Бакоту називають місцем сили: археологічні розкопки свідчать, що у цих місцях колись було багато язичницьких храмів, святилищ та кургани з жіночими похованнями. 

Неймовірні місця в Україні Бакота Хмельницька область

Бакота знаходиться на території Національного природного парку «Подільські Товтри», туристичної інфраструктури тут поки що немає. Тож ви не знайдете тут будинків для комфортного проживання та магазинів, а якщо хочете залишитись тут на ніч, беріть із собою намет і провізію. Доїхати сюди своїм ходом можна на авто або велосипедах, також можна на маршрутці (потім ще трохи пройти пішки) або на екскурсійному автобусі з Кам’янця-Подільського.

Читайте також: 5 неймовірних будинків для відпочинку в Україні

Дністровський каньйон

Каньйон знаходиться на межі чотирьох областей: Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської. Село Заліщики знаходиться у Тернопільській області

Список цікавих місць України які варто побачити Дністровський каньйон Залізчики
Фото: fere_expertt.livejournal.com

Дністровський каньйон знаходиться одразу у чотирьох областях, це найдовший каньйон в Україні — довжина 250 км. Усі знають його в основному за оглядовим майданчиком на Заліщики: село знаходиться на півострові, а по колу з трьох сторін його омиває Дністер (на першому фото). 

Які цікаві місця в Україні список Дністровський каньйон Залізчики

Але це не єдине цікаве місце України, яке варто подивитись у каньйоні. Навколо річки є мішані та соснові ліси, кілька природних заповідників та дуже давня пам’ятка природи — скелі девонського геологічного періоду, вік яких понад 400 мільйонів років. У Дністрі живе понад 40 видів риб, на території каньйону багато рідкісних видів комах. Особливої уваги вартий Джуринський водоспад, що знаходиться на річці Джурин у Заліщицькому районі Тернопільської області. Висота водоспаду 16 м, це найбільший не гірський водоспад в Україні. Ще одна популярна туристична розвага у каньйони — сплав по Дністру, підійде і початківцям, і професіоналам. 

Актівський каньйон

Миколаївська область

Кращі цікаві місця в Україні для туризму Актівський каньйон

Актівський каньйон — природний комплекс з гранітних скель та валунів площею 250 гектарів, частина національного парку «Бузький Гард» та зовсім нетипова природна зона для українського степу. Це місце називають українським Гранд-Каньйоном, пейзажі тут гарні і незвичайні: річка з містичною назвою Мертвовод протікає серед вузьких ущелин та скель, висота яких місцями досягає 50 метрів (як двадцятиповерховий будинок).

Красиве та цікаве місце - Актівський канйьон

Історія каньйону овіяна легендами: начебто колись скіфи проводили тут свої містичні ритуали, тому місцевість ніби то має особливу енергетику. Зараз каньйон популярна туристична локація, з найближчих великих міст — Одеси, Херсон, Миколаїв — сюди постійно возять групи на екскурсії. Часто у маршрут таких екскурсій також входить відвідування Арбузинського каньйону та Трикратського лісу. Всі ці місця можна відвідати самостійно – ось тут ми описали готовий маршрут каньйонами Миколаївщини.

Лемурійське озеро 

Херсонська область

Мальовничі місця України для подорожей Лемурійське озеро  херсонська область

Одне з найгарніших і незвичайних місць України – рожеве озеро. Лемурійське озеро на Херсонщині називають українським Мертвим морем: солоність озера сягає позначки 300 грамів солі на літр води, що на 50 грамів більше, ніж у Мертвому. Рожевий колір з’являється завдяки водоростям Дуналіелла, які під дією сонця виробляють речовину, яка фарбує воду: чим спекотніше літо, тим більш насичений рожевий колір має вода. 

Кращі мальовничі місця для подорожей Україною Лемурійське озеро  херсонська область

У озера цікава історія: у 1969 році в озеро Сиваш впав радянський літак і утворив дуже глибоку яму, яка почала наповнюватись водою набагато солонішою, ніж у Сиваші. А назву озеро отримало на честь міфічного континенту Лемурія, який начебто колись затонув в Індійському океані. Лемурійське озеро приваблює багато туристів завдяки своєму незвичайному вигляду та лікувальній воді. Відвідування Лемурійського озера можна поєднати з іншими цікавими місцями Херсонської області – ось тут готовий маршрут Півднем України.

Читайте також: Мальовничі місця навколо Києва

Протяті Камені та Соколине око

Чернівецька область

Найкрасивіше місце в Україні Протяті Камені Соколине око

Протяті камені — мальовничий скельний масив в Покутсько-Буковинських Карпатах, неподалік від перевалу Німчич у Чернівецькій області. Скелі утворились з пісковика, на деяких з них багато отворів різної величини — звідси й назва протяті. Одна з найцікавіших скель у масиві — Соколине око. Називається вона так, тому що в результаті ерозії на висоті приблизно 40 метрів утворилась кам’яна арка, що нагадує око. У підніжжі скелі також є невелика печера. 

Цікаві та гарні місця в Україні добірка Протяті Камені Соколине око

Під час мандрівки до Протятих каменів можна також відвідати Буковинські водоспади, які знаходяться неподалік. Всього тут є сім водоспадів висотою від 3,5 до 19 метрів: Ковбер, Сич, Нижній Гук, Ворота, Середній Гук, Великий Гук (найбільший), Верхній Гук. Це дуже мальовниче та цікаве місце для відвідування.

Грот Прийма

Львівська область

Незвичне мальовниче місце Грот Прийма Львівська область

Грот Прийма знаходиться посеред лісу недалеко від міста Миколаїв у Львівській області. Грот доволі мало відомий серед туристів, але насправді це дуже визначна пам’ятка археології європейського значення. Цій печері понад 45 тисяч років, археологи знайшли тут сліди поселення та артефакти, що належали неандертальцям. Зовсім поряд з Приймою є ще кілька цікавих місць, які можна відвідати в рамках вихідного дня.

Незвичайне гарне місце Грот Прийма Львівська область

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди