Мальдіви вже давно не тільки відпочинок багатіїв. В альтернативу островам-резортам, близько 10 років тому один за одним країна почала відкривати свої локальні острови для туристів — з’явились гест-хаузи, кафе, бікіні-пляжі. Мальдівці — дуже приємна нація, місцеві всіма силами намагаються зробити ваш відпочинок приємним. В порівнянні з курортом, на локальних островах той самий океан, пляж не гірше, а може й краще, таке ж пекуче сонце, можна побачити справжнє життя місцевих, а екскурсії коштують в 3-4 рази дешевше.
Олександра Литвинова, авторка каналу про подорожі UAnother, розвінчує міф про те, що Мальдіви – це дорогий напрям для відпочинку. Олександра мандрує та вчить це робити вигідно, любить непопулярні маршрути навіть в популярних напрямках, відвідала 30 країн.
А ще, з локального острова у вас краєвид на резорт з його віллами-бунгало, а з резорта – на локальний острів з вишкою мобільного зв’язку.
Ми зупинялись на локальних островах Rasdhoo (4 ночі) та Bodufolhudhoo (3 ночі), щодня брали по кілька екскурсій, не дуже економили.
Скільки коштують авіа квитки на Мальдіви?
Долетіти: від $500 туди-назад.
Це хороша ціна, яку можна взяти, якщо слідкувати за акціями. Більш середня ціна буде вищою на $100-150. Прямих рейсів з України немає, як мінімум з 1 пересадкою, літають Emirates, Ethihad, QatarAirways, Turkish Airlines. Також візит на Мальдіви можна поєднати з відпочинком на Шрі-Ланці — з Коломбо квитки туди-назад коштують в районі 250$, а якщо пощастить, то і $150.
✈️ Слідкувати за акційними пропозиціями на авіа на Мальдіви можна на сайті в розділі Халява радар по тегу “Мальдіви“, або підписавшись на наш Telegram чи Viber.
Жити: від $50/доба за 2-місний номер зі сніданком.
Через те, що локальний туризм тут молодий – всі гести нещодавно побудовані, а меблі та сантехніка в чудовому стані. До пляжу 5 хв (завжди, бо острова мікроскопічні). Не обманюйтесь цінами на booking.com, малим шрифтом там вказана ціла купа місцевих податків. На Мальдівах слід бронювати житло напряму в гест-хаузі, так ціна буде мінімальною.
Вказана ціна не мінімум — можна знайти навіть дешевше на не дуже популярних островах.
Допливти: від $5.
Зі столиці на більшість островів ходять муніципальні пароми, вартістю $3-10 в залежності від віддаленності.
+$1 за паром з аеропорту до Мале.
Актуальний розклад найкраще дізнатись по місту бронювання житла, бо оф. сайт паромної компанії лише на дівехі (мальдівська мова), а інформація англійською може бути застарілою. Пароми ходять 1-2 рази на день, тільки вранці, не на кожний острів і не щодня. Тому якщо хочете зекономити на човні, варто підбирати атол та дати перельоту під розклад паромів.
В альтернативу є speed-boat – щодня, на всі остріви, вдвічі швидше, але й коштує $30-70 в один бік. Теж можна забронювати через ваш гест і розрахуватись вже на місці. В спід-боті дуже сильно качає.
Скільки коштує їжа, напої та продукти на Мальдівах?
Поїсти: від $5 за велику порцію.
Їжа тут доволі дешева і не вишукана.
Великі порції, але простого їдла – смажений тунець з картоплею фрі чи таріла лапши/рису з овочами і креветками/м’ясом. М’ясо тут пливе здалеку, тому воно пересушене і ніяке, ліпше і дешевше на тиждень перекваліфікувати в вегетаріанця.
Сніданок зазвичай включено у вартість житла, і він англійський — яєшня/омлет, тости, сосиски (не смачні). Вся їжа на архіпелаг привозиться (навіть своїх кокосів майже немає), тому імітація відсутності дефіциту на резортах коштує не мало — це одна з причин їх дорожнечі.
В кафе ціни $5-7 за порцію.
Вечеря при гест-хаузі $10-12 (можна брати на двох).
Ми зазвичай обідали в кафе, а на вечерю брали одну порцію на двох (бо їсти не особливо хотілось).
Випити: від $0 (за воду).
Свого нічого не росте окрім папаї, тому соки дорогі. Фреші десь по $3, звичайні соки по $1,5 (на рівні Садочка), а от воду усюди наливають безкоштовно. Ми пили воду. А на другому острові нас в гесті пригощали фрешами (з папаї) і соками безкоштовно.
На резорті безалкогольний коктейль коштував порядку $8, сік в районі $5.
Випити міцного: від $0. Алкоголю тут немає, все просто.
Мальдіви — мусульманська країна, ви навіть не зможете привести його із собою — в аеропорту його заберуть і повернуть перед вильотом.
Єдині місця, де можна випити — це резорти та сафарі-яхти. На резорті навіть в All inclusive можуть входити лише дуже базові коктейлі — ціни $11-13 за коктейль. Роблять їх не дуже, бо самі бармени ж не питущі, та і набір алкоголю в барі вкрай бідненький.
Мальдіви — чудове місце для відпочинку вашої печінки!
Купити продуктів: магазини тут є, вони для місцевих, тому ціни копійчані (сумірні з українськими), але й вибору особливого немає. З фруктів є папая, кавуни, банани (маленькі) і яблука. Якісь шоколадки, які везлись здалеку. Лікувальні мазі, репеленти, креми від засмаги.
Скільки коштують розваги на Мальдівах?
Розважитись: безкоштовно — пляж, снорклінг з пляжу.
Екскурсії: від $25.
Місцеві прикладуть максимально зусиль, щоб реалізувати всі ваші забаганки, навіть якщо їх немає в списку. Звісно, якщо ці забаганки не порушують законів мусульманської країни — вечерю при свічках на пляжі влаштувати можна, а от купатись голяка потім не варто.
Ціни наведені конкретно з мого досвіду і можуть відрізнятись між островами. На резортах ціни за такі ж екскурсії дорожчі у 2-3 рази.
- Дайвінг без сертифіката дайвера – $125
- Дайвінг з сертифікатом дайвера – $60-75, в залежності від кількості занурень за час перебування;
- Екскурсія на резорт – $75 за 4 години та обідом “шведський стіл” з тонами вишуканої їжі;
- Підводне полювання – $40 (згодом нам готували цих лобстерів-крабів ще 2 дні безкоштовно);
- Переважна решта екскурсій – $30 за одну, $50 за дві, $70 за три (якщо в один день). Це відвідини sandbank-island (піщана мілина з нереальним білим піском), відвідини picnick island (безлюдний острів, де вам влаштовують сніданок, обід чи вечерю), водні лижі, sup-board, снорклінг (ми обирали з мантами), прогулянка з дельфінами тощо. У кожного острова можуть бути свої фірмові екскурсії.
Сам підхід до екскурсій ні в яке порівняння з Єгиптом — тут до тебе відносяться, як до адекватної людини, тому дають значно більше свободи. Не вимагають не відриватись від гіда ані на метр, не скупчують в групи (по суті весь супровід індивідуальний).
- Залишити вас на безлюдному острові на ніч? Ок!
- Нічне підводне полювання? За ваші гроші будь-яка примха!
- Дати спробувати половити гарпуном? Ок! Тільки якщо акула підпливе, закрий ліхтарик – то вони на світло пливуть.
Так, тут є акули, навіть кілька видів! І всі вони не їдять людей. Навіть на мілину запливають, як і манти, восьминоги та каракатиці. Тому на звичайному безкоштовному снорклінгу з пляжу можна побачити більше фауни, ніж за все попереднє життя. Маски та ласти при більшості гест-хаузів безкоштовні та у вільному доступі.
Читайте також: Скільки коштує відпочинок в Таїланді
Скільки коштують сувеніри з Мальдів?
Привезти з собою: від $5 за магніт, від $10 за місцевий хенд-мейд.
Ми залишили десь $100 на місцевий хенд-мейд (це 2 кокосові піали, 2 виделки, 2 ложки та магніт) і ще десь $50 в аеропорту. Купуйте на островах — в дьюті-фрі там тільки китайський непотріб і не дешевше.
На деяких островах продажу сувенірів може не бути.
Що потрібно знати перед поїздкою на Мальдіви
Зняти готівку: 150 руфій (близько $10) незалежно від суми — комісія за зняття з іноземних карток. Тому краще знімати рідше одразу по максимуму. Мальдівські купюри одні з найгарніших у світі, тому якщо ви знімете зайвого не думаю, що ви про це пошкодуєте.
Офіційна грошова одиниця Мальдівів – руфія (MVR). В магазинах розрахунок тільки в руфіях чи карткою. В гест-хаузах та кафе (не всіх) без проблем приймають американський долар. Навіть більш того – ціни на всі послуги саме в доларі, тому ніякого “округлення” невигідного для туриста.
Курс руфії до долара сталий і однаковий в усіх банкоматах країни.
Звернутись за медичною допомогою: $13 – звернення в місцевий госпіталь, ціни на медикаменти копійчані (антигістамінний був в районі 60 центів). Якщо на вашому острові госпіталю немає, можливо доведеться доплатити за трансфер, але більш ймовірно, що турботливі мальдівці з вас нічого не візьмуть.
На чому на Мальдівах можна зекономити?
- Підбирайте не дуже віддалений атол і дати перельоту (і час прильоту!) під муніципальний паром
- Обирайте рейс, з якого ви встигнете на паром (чи speed-boat) в цей же день. При вечірньому рейсі доведеться ночувати в Мале/Хулумале, а це мало приємного.
- Бронюйте guest-house напряму (через їхній сайт чи написавши на e-mail), без агентств-посередників.
- Пийте воду. Це не те місце, де є сенс платити за фреші, соки і кокоси.
- Не намагайтесь дістати алкоголь. Це точно не буде дешево.
На островах не настільки багато місць, щоб витрачати гроші, тому у вас є хороші шанси зекономити, щоб просадити їх на екскурсії :).
Фото надані автором.
Підпишіться на телеграм канал Олександри UAnother, щоб дізнатися більше про Мальдіви, а також інші країни.