У пошуках морських велетів або де спостерігати за китами

Щороку тисячі людей покидають свої домівки й мандрують світом лише з однією метою – аби на власні очі побачити китів. Ці морські велети, мов птахи, злітають над водною гладдю, щоб за кілька секунд тяжко впасти назад, здіймаючи в повітря мільйони бризок. Можливо, саме про це вони потім співають своїх тужних пісень – про бажання й невміння літати високо-високо в небі.

Попри те, що кити постійно мігрують, побачити їх у природному середовищі існування нелегко. Ми підготували для вас декілька локацій, де шанси зустрітися з найбільшими у світі ссавцями найвищі.

Місто Германус, ПАР, Південна Африка

Де спостерігати за китами Африка
Фото sharkzone.co.za

Щороку до берегів Південної Африки припливають сотні китів, аби в теплих місцевих водах народити й виростити своїх малюків. Особливо багато їх біля невеликого міста Германус, поруч з яким є тепла затока, де тварини захищені й від холодних течій, й можливих хижаків.

Щороку тут проводять справжній фестиваль китів. На скелях, що оточують місто й затоку, обладнано сотні споглядальних майданчиків, з яких можна вільно спостерігати за тваринами. Щодня проводять морські екскурсії, де можна побачити китів так близько, як власні руки чи обличчя сусіда.

На допомогу туристам в Германусі приходять так звані «виглядачі китів», які постійно спостерігають за морем й можуть розповісти, коли й де саме востаннє з’являлися тварини.

Коли спостерігати:  з червня по листопад включно.
Кого можна побачити: південного, горбатого китів та інших.

Біскайська затока, Іспанія

Де спостерігати за китами Іспанія
Фото makespain.com

Біскайська затока приваблює китів величезною кількістю планктону. А після заборони полювання на китів ніщо не заважає їм почуватись тут, як вдома.

Починаючи з 1996 року Біскайська затока стала своєрідною Меккою для тих, хто шукає китів. Тваринам тут ніщо й ніхто не загрожує, вони почуваються вільно й навіть доволі близько підпливають  до човнів та поромів з туристами.

Коли спостерігати: з серпня до вересня.
Кого можна побачити: косаток, фінвалів, кашалотів та інших.

Півострів Баха, Каліфорнія, США

Де спостерігати за китами США Каліфорнія
Фото ripSavvy

Каліфорнія може сміливо очолювати список  найвдаліших місць для спостереження за китами. Адже саме тут можна побачити найбільшого з-поміж них – синього кита. Та не за ним «полюють» туристи.

Ваблять їх сюди сірі кити, які вважаються найбільш доброзичливими. Вони майже не бояться людей, спокійно бавляться в їхньому товаристві, дозволяючи роздивитись себе в усіх подробицях, а часом – й навіть торкнутися. Серед туристів знаходяться сміливці, які пливуть на зустріч з китами на легеньких човнах, з якими ті не проти побавитись.

Американські біологи говорять, що, починаючи з 2014 року й донині в Каліфорнійську затоку припливає рекордна кількість цих фантастичних істот. Отож шанси побачити їх не просто великі – величезні.Коли спостерігати:  протягом року, а особливо з кінця лютого до квітня.
Кого можна побачити: сірих, горбатих та синіх китів, кашалотів, фінвалів

Острів Сан-Мігель, Азорські острови

Де спостерігати китів Азорські острови
Фото getyourguide.es

Якщо ви мрієте не лише побачити, а й почути китів, маєте прилетіти на Азорські острови. Адже саме тут кити паруються й чекають на народження малюків, а в навколишніх водах можна спостерігати більш ніж за 20 видами китоподібних.

Колись остров’яни майстерно полювали на китів, а зараз не менш майстерно проводять підводні екскурсії для всіх охочих пополювати на китів – з фотоапаратом.

Коли спостерігати: у квітні-жовтні.
Кого можна побачити: всього понад 20 видів китоподібних, серед них – зубатих, кашалотів та пляшконосів.

Місто Хусавік, Ісландія

Де спостерігати китів Ісландія
Фото Gentle Giants Whale Watching

Загалом все північно-східне узбережжя Ісландії підходить для спостереження за китами, але якщо хочете гарантовано зустрітись з володарями місцевих глибин, варто поїхати до містечка Хусавік.

В затоці Ск’ялфанді можна побачити, як високо скидаються над водою косатки, як вони граються зі своїми дитинчатами, підкидаючи їх над водою. Якщо особливо поталанить, можна почути спів горбатих китів. Взагалі вони співають під час шлюбного періоду, коли шукають собі пару. Та інколи можуть потішити співом просто так, заради задоволення.

Коли спостерігати: з квітня по жовтень.
Кого можна побачити: синіх, горбатих та смугастих китів, косаток.

Лофотенські острови, Норвегія

Де спостерігати за китами Лофотенські острови, Норвегія
Фото Spiegel Online

Лофотенські острови знаходяться в Норвезькому морі, води якого багаті на оселедець – найулюбленішу страву косаток та кашалотів. Попри те, що архіпелаг лежить за Полярним колом, його омивають теплі води Гольфстріму. Тому тут доволі тепло й багато здобичі, що приваблює морських гігантів.

Місцеві скелясті острови не дуже підходять для спостереження з берега, й туристи користуються човнами. Тому інколи не просто спостерігають за полюванням китів, а й потрапляють у самий вир подій, коли навколо тут й там скидаються величезні тварини, намагаючись схопити якомога більшу здобич.

Коли спостерігати: взимку.
Кого можна побачити: кашалотів, косаток, біскайських, смугастих та синіх китів, гренландських полярних китів.

Острів Ванкувер, Канада

Де спостерігати китів косаток Канада Ванкувер
Фото TripSavvy

Поруч з канадським островом Ванкувер пролягає маршрут щорічної міграції китів. Вони пропливають цілими шеренгами, повільно й спритно, інколи виринаючи з води й випускаючи водяні фонтани. Їх тут буває настільки багато, що з узбережжя відкривається фантастична картина.

А якщо підпливти трохи ближче на туристичному судні, можна не лише краще роздивитись невпинних велетнів, а й помилуватись мальовничим островом з білосніжними гірськими вершинами.

Коли спостерігати: міграція триває з початку березня до кінця жовтня.
Кого можна побачити:  переважно сірих, синіх та горбатих китів, косаток.

Півострів Вальдес, провінція Чубут, Аргентина

Куди поїхати спостерігати китів Аргентина
Фото GetMyBoat

Півострів Вальдес занесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Північній Америці завдяки своїй неповторній флорі та фауні. Тут живуть рідкісні вухаті тюлені та морські слони, та не лише вони приваблюють на далекий острів туристів. Річ у тім, що затока Нуево, яка відокремлює півострів від материка, є колискою для більшості всіх дорослих південних китів у світі.

Вода в затоці тепліша й спокійніша, ніж в океані, тому південні кити обрали її для розмноження. Тут проходить їхній шлюбний період, народжуються й підростають дитинчата, доки не приходить час міграції. Також у навколишніх водах зустрічається чимало косаток.

Коли спостерігати: з червня по грудень.
Кого можна побачити: південних справжніх китів, косаток.