Україна посіла 38 місце в рейтингу паспортів

В рейтингу привабливості паспортів за 2021 рік від компанії Henley & Partners, Україна посідає 38 місце.

Про це пише Hromadske.

Зокрема, цього року Україна покращила свою позицію на три сходинки та розмістилась між Парагваєм та Сербією. Українці можуть вільно подорожувати до 136 країн світу.

Лідерами рейтингу стали Японія та Сінгапур (перше місце), Німеччина та Південна Корея (друге місце), Фінляндія, Італія та Люксембург (третє місце). Власники даних паспортів можуть вільно подорожувати до 189 країн.

Водночас найнижчий рейтинг в Афганістану, який посів 199 місце, а громадяни можуть подорожувати без віз лише у 26 країн світу.

Упорядники рейтингу зазначають, що між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, існує суттєвий розрив у мобільності. Наприклад, Японія майже повністю забороняє іноземцям в’їзд до себе, а Німеччина не пускає громадян майже зі 100 країн. Пандемія ж лише поглибила розрив між багатими й бідними країнами в контексті доступності подорожей.

Індекс паспортів Henley — глобальний рейтинг країн, який вимірює ступінь свободи пересування світом їхніх громадян. Для формування рейтингу Henley & Partners використовує закриту базу Timatic Міжнародної асоціації цивільного транспорту, яка збирає дані про паспортні, візові й митні вимоги кожної країни та території.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.