Україна та ЄС підписали угоду про спільний авіапростір

12 жовтня між Україною та Євросоюзом підписано угоду про відкрите небо та лібералізацію авіасполучення.

Угоду підписали в Києві в рамках саміту “Україна – ЄС”, повідомляє Avianews. Вона дозволить покращити стандарти безпеки польотів, збільшить кількість авіарейсів та розширить географію маршрутів.

Водночас потрібно враховувати тривалий етап ратифікації документа. Рада ЄС вже схвалила попереднє використання угоди, одразу після її підписання. Таким чином, почався перший етап лібералізації польотів між Україною та Європою.

Для чого ця угода?

Це документ, в якому описуються вимоги до української авіації для переходу на європейські стандарти. В угоді прописані права пасажирів, захист навколишнього середовища, авіаційна безпека, управління повітряним рухом.

Під час першого етапу лібералізації будуть зняті всі обмеження для авіакомпаній України та ЄС на перельоти між будь-якими містами. До прикладу, якщо наразі на маршруті Київ-Париж обмежена кількість авіаперевізник, то угода дозволить будь-якій українській чи європейській авіакомпанії літати за цим маршрутом. Єдина умова – отримати дозвіл від аеропорту.

Після того, як Україна інтегрує у своє законодавство всі вимоги ЄС, настане другий етап лібералізації. Авіакомпаніям ЄС дозволять літати між містами України. Українські ж авіакомпанії зможуть здійснювати без обмежень перельоти між будь-якими аеропортами ЄС за умови, що початкова або кінцева точка маршруту – місто в Україні.

Яка вигода для пасажирів?

Угода про відкрите небо дозволить посилити конкуренцію на маршрутах, де досі є обмеження на кількість авіаперевізників. Конкуренція призведе до “цінових війн” та зменшення вартості перельотів.

Крім того, один з пунктів угоди – обов’язкова імплементація Україною директиви ЄС 261/2004 про захист прав пасажирів під час затримки та скасування рейсів. Це дозволить українським мандрівникам отримувати компенсації від 250 до 600 євро за тривалі затримки рейсів. 


 Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Теги: