Українські авіакомпанії штрафуватимуть за затримки та скасування рейсів

Державіаслужба попередила українських авіаперевізників, що буде накладати штрафи на ті компанії, які не будуть виконувати вимоги щодо обслуговування пасажирів у разі затримки чи скасування рейсу.

За інформацією Урядового Порталу, на засіданні авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України, заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк наголосив, що з динамічним розвитком авіаринку України, є важливим захистити права пасажирів при затримці чи скасуванні рейсу.

«Логістика, інфраструктура і туризм – це єдине ціле. Завдяки політиці Міністерства інфраструктури авіакомпанії та аеропорти України показують рекордне зростання пасажиропотоку. Минулого року вперше в історії України пасажиропотік українських аеропортів перевищив 20 мільйонів осіб. Але не менш важливим є захист прав пасажирів у разі затримки чи скасування рейсів», – розповів Юрій Лавренюк.

Заступник міністра, також додав, що ринок авіаційних чартерних перевезень в Україні складає близько 25%. За останні півроку українськими авіакомпаніями було виконано вчасно близько 82% рейсів.

За його словами, якщо перевізники не будуть виконувати вимоги, встановлені правилами щодо необхідного обслуговування пасажирів у разі затримки чи скасування рейсу – Державіаслужба буде застосовувати фінансові санкції у вигляді накладання штрафу.

Присутній на засіданні в.о. першого заступника Голови Державіаслужби Сергій Коршук повідомив, що у високий сезон буде мобілізовано весь інспекторський склад Державіаслужби для здійснення більш посилених перевірок технічного стану літаків:

«Ми повністю лібералізували ринок чартерних перевезень. На сьогодні право сертифікації експлуатантів повністю відповідає європейському стандарту. Більше того, літаки, які експлуатуються сьогодні на чартерному ринку, проходять додаткову експертизу Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) і отримують дозвіл на виконання польотів. Тобто додатково перевіряється технічний стан цих літаків“.

Однак, за словами Сергія Коршука , сьогодні є перевізники, які часто не враховують технічний стан літаків, їх вік та графік польотів, через що виникають затримки. Тому до таких авіаперевізників будуть застосовуватись відповідні жорсткі санкції.

Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа