Укрзалізниця змінила правила перевезення пасажирів та багажу

В Укрзалізниці повідомили про оновлення правил перевезення пасажирів та багажу. Тепер, максимальна вага ручної поклажі – 50 кг.

Відповідний наказ Мінінфраструктури № 74 вже набув чинності. Однією з головних змін є встановлення обмежень щодо перевезення ручної поклажі, без додаткової плати кожен пасажир може взяти поклажу вагою до 36 кг, за кожен додатковий кілограм доведеться доплатити. А ось якщо загальна вага буде перевищувати 50 кг, пасажира просто не пустять у поїзд.

Окремо дозволено перевозити – портфель, дамську сумочку, лижі і палиці, сноуборд, фотоапарат, відеокамери, вудочки та інші дрібні речі, які можна розмістити в вагоні на місцях ручної поклажі. Однак, дитячі коляски велосипеди в розібраному й упакованому вигляді будуть враховувати в загальній вазі ручної поклажі.

Вага зареєстрованого багажу на одне місце не повинна перевищувати 75 кг, а довжина – не більшою за три метри.

Також, введено нову класифікацію поїздів – розподіл на фірмові за рівнем сервісного обслуговування класу «комфорт», «стандарт», «економ» та визначено порядок проїзду у вагонах-салонах.

Змінено умови перевезення тварин у поїздах, а саме дозволено перевезення дрібних кімнатних (собак малих порід, котів птахів тощо) у вагонах усіх категорій (крім СВ та М) без викупу всіх місць та з обов’язковою оплатою за перевезення. Порядок перевезення собак великих порід залишається незмінним, а перевезення дрібних кімнатних тварин (собак малих порід, котів птахів тощо) у вагонах категорії М та СВ здійснюється за умови викупу незайнятих місць в купе.

В документі також визначено порядок оформлення проїзду з пересадками, уточнено перелік випадків у яких перевізник може відмовити у проїзді та змінено умови перевезення велосипедів.

Інші новини Укрзалізниці:


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів

Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа