В аеропорту Афін затримали українців через заборону на в’їзд до ЄС

В Афінах затримали 17 громадян України, які прилетіли з Києва до Греції, через заборону на в’їзд до ЄС.

Про це повідомляє Європейська Правда

Так, у суботу ввечері до грецької столиці прибуло два борти з Києва: Ryanair (вилетів із “Борисполя” о 18:00) та Wizz Air (вилетів о 18:45 з аеропорту “Київ”).

Після прибуття під час паспортного контролю 17 громадянам України було відмовлено у в’їзді в країну і затримано. Серед затриманих – 15 дорослих і двоє дітей 8 та 9 років.

Коли ми приїхали в “Жуляни”, нас на реєстрації суворо розпитували і розглядали весь пакет документів (ми навіть зробили тест в лабораторії і надали з мокрою печаткою). Все показавши і розповівши, нас відпустили на паспортний контроль. І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися“, – розповів один із пасажирів Максим.

За словами пасажирів, вони сконтактували з консулом, яка сказала їм, що українці не мали права на в’їзд і повинні повертатися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть тільки у вівторок. Українські дипломати не приїжджали в аеропорт.

Нагадаємо, Посли ЄС погодили список «безпечних» країн, громадяни яких зможуть з 1 липня відвідувати країни Євросоюзу. Україна до списку не потрапила.

Крім того, в МЗС презентували інтерактивну мапу подорожей світом на час пандемії Covid-19.

Станом на 1 липня кордони п’яти країни відкриті для українців: Туреччини, Єгипту, Албанії, Хорватії та Чорногорії. Розбираємось які умови відвідування цих країн, чи потрібно робити тест або проходити обсервацію при поверненню з відпустки.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.