В Бразилії сотні котів проживають на безлюдному острові

На безлюдному острові Фуртадо біля південно-східного узбережжя Бразилії проживає понад 750 котів. Як вони тут опинились – точно ніхто не знає.

Як повідомляє Hromadske, існує декілька версій як коти змогли потрапити на острів. Чиновники з муніципалітету Мангаратіба розповіли, що колись на острові намагалась посилитись сім’я, але незабаром поїхала, залишивши після себе кілька кішок. За іншою версією, колись поруч закрився ресторан, а його власники відвезли котів на острів. З часом чотириногих улюбленців почали залишати на острові інші люди.

У 2012 році ветеринар Амелія Олівейра вирішила перевірити, як тварини проживають на острові. За її словами, життя кішок було далеким від “райського”, оскільки тут навіть не було доступу до прісної води. Лікар зрозуміла, що не може залишити тварин просто так, тому взяла найбільш соціалізованих тварин з собою, щоб потім з притулків їх могли забрати люди. Решту котів намагаються зловити та стерилізувати. За останні 10 років стерилізувала близько 380 кішок з острова.

Активісти та ветеринари привозили їжу та воду для кішок. Проте, через “локдаун” люди не могли відвідувати острів, щоб піклуватись про них.

Наразі місцева влада все ще вирішує, що робити з котами. З одного боку, залишати кішок на острові, де немає ресурсів для їх нормального проживання, ㅡ це знущання з тварин. З іншого боку, їх нікуди забрати ㅡ притулки переповнені, а деякі кішки зовсім здичіли, щоб жити з людьми.

Влада планує провести перепис кішок, встановити на острові камери спостереження, щоб люди не підкидали нових тварин, стерилізувати тих кішок, які вже є. Покірних кішок могли б взяти люди, а решта тварин залишилися б на острові, спокійно доживаючи.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.