В Чорногорії вимагатимуть ковід-сертифікати для відвідування ресторанів

В країні посилили деякі карантинні правила. Для доступу до низки закладів та послуг потрібно пред’явити ковід-сертифікат.

Нові правила будуть діяти як для місцевих жителів, так і для іноземних туристів, повідомляє “Європейська правда“.

Зокрема, до 20 серпня сертифікат вимагатимуть для відвідування ресторанів та барів у приміщенні, нічних клубів та будь-яких спортивних заходів. Крім того, масові зібрання та фестивалі переносяться на період після 20 серпня.

Ковід-сертифікат — це електронний документ, що підтверджує повну вакцинацію від коронавірусу, або негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на антиген, або ж перенесену хворобу. Перевіряти будуть за допомогою смартфону, який зчитуватиме QR-код зі сертифіката. На вході у заклади потрібно буде показувати посвідчення особи. 

На неповнолітніх дані вимоги поширюють тільки для відвідування дискотек або спортивних заходів. Обмеження були прийняті з огляду на те, що найбільше сприяють поширення коронавірусу масові скупчення невакцинованої молоді.

На території Чорногорії діють цифрові ковід-сертифікати ЄС та інших країн, які мають QR-код. Туристи, які мають сертифікат про вакцинацію без QR-коду, можуть верифікувати документ в будь-якому закладі охорони здоров’я, і він буде дійсним протягом всього часу перебування у Чорногорії.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.

Найцікавіші місця Чорногорії

великий огляд