В яких країнах можна обміняти гривню на місцеву валюту?

​​Після початку війни в Україні та великого напливу українських біженців в Європі, багато країн дали змогу обмінювати гривню у своїх банках на місцеву валюту.

Зокрема, відповідні програми вже діють в Бельгії, Швеції, Словаччині, Німеччині, Австрії, Польщі, Італії, Нідерландах та Швейцарії. Умови конвертації усюди відрізняються, але скрізь діє однаковий ліміт у 10 тис. грн.

Польща

Польща одна з перших дозволила обмінювати гривні на злоті. Послугу надає РКО Bank Polski. Для того, щоб здійснити обмін потрібно мати закордонний паспорт або внутрішню ID-картку. У відділеннях банків, що беруть участь у програмі, створили окремі місця обслуговування для українців.

Німеччина

З 24 травня протягом трьох місяців без комісії та додаткових зборів німецькі банки обмінюють гривню на євро. Для цього потрібно мати базовий рахунок переміщеної особи в німецькому банку, де ви зніматимете кошти. При собі потрібно обов’язково мати посвідчення особи. Програма діє до 24 серпня 2022.

Словаччина

Гривні на євро можна обміняти в Tatra banka. Із собою потрібно мати дійсний закордонний паспорт громадянина України. Можна отримати євро готівкою, або оформити рахунок в банку, куди зарахують гроші.

Бельгія

Послугу надають Belfius, Beobank, BNP Paribas Fortis, CBC, ING, KBC та KBC Brussels. Для цього необхідно буде надати документ, що підтверджує статус біженця у країні, або сертифікат про статус тимчасового захисту. Потрібно відкрити рахунок в банку. Гроші, які будуть обмінюватись, будуть автоматично зачислятись на цей рахунок. Банки не стягують жодних комісій.

Італія

Послуга доступна у всіх філіалах Центрального банку Італії або у 400 відділеннях комерційних банків. Приймаються купюри лише номіналом від 100 до 1000 грн без дефектів. Операції обміну готівкової гривні не передбачають відкриття рахунку чи сплати будь-яких платежів.

Швеція

Українці в Швеції можуть обміняти готівкову гривню на шведські крони. Здійснити обмін мають право повнолітні громадяни України, що отримали дозвіл на тимчасове перебування у Швеції. Послуга доступна у 53 відділеннях біржової компанії Forex по всій країні.

Нідерланди

З 15 червня Нідерланди надають змогу обмінювати гривню на євро. Потрібно бути повнолітнім та мати дійсний український паспорт або ID-картку. Обміняти готівкову гривню на євро можна у відділеннях компанії GWK Travelex, що має представництва по всій країні.

Швейцарія

У країні дозволили обмінювати готівкову гривню одразу на швейцарські франки. Зробити це можна в окремих відділеннях банків UBS Switzerland AG та Credit Suisse.

Австрія

В програму залучені Raiffeisen bank та Erste Bank Oesterreich. З собою необхідно мати дійсний закордонний паспорт. У Raiffeisen bank діє ліміт на обмін гривні в еквіваленті до 500 євро на день. У відділеннях Erste Bank Oesterreich діє ліміт до 300 євро на день.

Оплата карткою за кордоном

Як уникнути додакових комісій

Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.